Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira

ZAFIRA B или ZAFIRA B (VAN) и водомаслен охладител

bludniq_sin снимка bludniq_sin 26 юли 2020 - 12:33

Здравейте, имам два въпроса. Първият е тривиален и е възможно да е малоумен - когато искам да се информам за подходящи консумативи или други за автомобила в повечето сайтове при посочването на вида на автомобила трябва да избера между Zafira B (А05) или Zafira B Van (A05) - каква е разликата? Гледам си талона, гледам си книжката гледах насам натам и не мога да разбера моята къде попада (1.8 140 коня Z18XER имам 2 резервни седалки (малки) в багажника).

Вторият ми въпрос е следния - при смяна на масла и филтри през май в дженеръс ауто и преглед на ходова част, хората ми казаха, че трябва да се замисля за смяна на водомасления охладител - прочетох тази тема (https://www.opelclub...howtopic=126000) Ремонтът при тях (съгласно тяхната оферта) е 670 лв - включва смяната на този охладител, заедно с пръстени, гарнитури, масло, антифриз (някакъв обезмаслител) - като най скъпото в офертата е самият охладител и "охладител масло" (което е по-скъпо от охладителя). Проблемът бил според тях типичен за този двигател (и не само). Ако правилно съм разбрал, рискът от забавяне на този ремонт е да влезе масло в антифриза, което не ми се иска да се случва, но се чудя колко точно да бързам със смяната. Въпросът ми е - ако някой скоро е сменял може ли да каже дали цената е адекватна и при условие, че самите хора не ме напираха да бързам със смяната - искам да я направя в края на годината, но глупост ли ще е да изчакам до тогава и да рискувам?
Мнението беше редактирано от bludniq_sin: 26 юли 2020 - 12:33
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 юли 2020 - 14:02

Не бързай много. И да влезе масло в антифриза ще го разбереш и ще го направиш тогава. Само не се подвеждай по майсторските акъли в такава евентуална ситуация да сваляш глава, че преобладават подобни случки.
Отговори

Bareto снимка Bareto 27 юли 2020 - 09:10

Здравей колега, не се сещам каква точно беше разликата между двте зафири, но знам че моята е от тези без (VAN) в модела. Почти сигурно е, че и твоята ще е такава. По въпроса за маслоохладителя може да видиш долу в линка към темата, колко ми излязоха всички гарнитури закупени от СА. Сам си ги смених, като не съм сменял целия охладител. Също така не съм слагал и допълнително никакъв силикон, за което много се чудех и в крайна сметка се отказах. Единственото което направих е, че шлайфах много внимателно, ръчно на стъкло с няколко размера водна шкурка капака на маслоохладителя. Засега всичко е наред нямам външни течове или следи от масло в антифриза.
https://www.opelclub...0
Отговори

bludniq_sin снимка bludniq_sin 16 август 2020 - 14:40

Здравей и благодаря за отговоря. Видях темата, която си посочил - полезна информация.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg