Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Мнения и препоръки свързани с форума

Търсачката не винаги дава резултати

jonne снимка jonne 06 януари 2011 - 13:42

Здравейте колеги,

Като сравнително нов във форума ми се налага да използвам търсачката. Моето мнение е , 4е тя не струва. Много рядко , да не кажа почтни никога немога да намеря лесно това което ме интересува. Има случай в които съм виждал тема , после реша да я намеря по-лесно с търсачката но уви...по добре да се ровя. А разширеното търсене не е добро също.
Сори за храната която давам но все пак това не е приятно. Иначе форума ми е помогнал много и се радвам че го има.
Отговори

fanatic снимка fanatic 06 януари 2011 - 14:02

Абсолютно си прав. Търсенето в търсачката е производно на писаното във форума. За това ние апелираме за минимален спам и правилата са толкова строги и модераторите толкова гадни. За съжаление не знам как може да се подобри работата на търсачката.

Опитваме се важните теми да ги разделяме в подфорумите. Даже вече са отделени в подпод раздел....

Друго не знам какво да ти кажа.Ако имате по-добри идеи или конструктивни предложения- казвайте...
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 февруари 2015 - 11:35

Здравейте,
понеже често чета многократно дублиращи се теми в които автора казва, че е търсил подобни теми, но не е намерил отговор, или пък някой подканя автора да ползва търсачката ( :use_search: ), а тя не винаги работи коректно... За това реших да пусна една идея как може да търсите с резултати. Всичко е много просто :icon_wink2: отивате в GOOGLE и там пишете това което търсите, с тази подробност, че след текста пишете site:www.opelclub.bg ,по този начин ограничавате търсенето само да форума. Ето и един експеримент. Днес търсих една дублираща се тема за дроселовата клапа на y22dtr. Та търсачката във форума каза: "Няма намерени резултати.", за това реших да питам чичико Гугъл и написах:

y22dtr дроселова клапа site:www.opelclub.bg

Ето го и резултата:

Публикувано изображение

P.S. Може би много от вас го знаят, но сигурно ще има хора на които ще им е полезно...
Отговори

fanatic снимка fanatic 27 февруари 2015 - 17:01

Най-отдолу на форума съм сложил търсачка, която смея да твърдя работи много добре. Търсачката е Гугъл, но търси само в нашият форум.

Ще и се намери по-добро място, просто малко време трябва

Поздрави
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 23 март 2016 - 11:21

Направо е супер!Ама добре, че четох темата и така намерих търсачката...
Онази малката - над тази суперската направо я махай :moderator: От кога се пънкам с нея :icon_wink2:
Отговори

fanatic снимка fanatic 03 април 2016 - 21:14

Да, работи отлично, за съжаление не се ориентирам как се маха другата, но ще го намеря...
Отговори

k opel e снимка k opel e 04 април 2016 - 19:27

Аз с новата търсачка се родих. Единствения проблем е да се зададат правилно ключовите думи, което, ако не стане от първия път става от третия. Стари теми, които сега ме интересуват ги намирам веднага.
Отговори

fanatic снимка fanatic 10 април 2016 - 21:27

Остава тия, които я ползват тук и ползват Фейсбук да накарат многобройните ботове там да я ползват, че ми писна да обяснявам за масла, гуми и.т.н. ...писна ми...
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 април 2016 - 08:16

 fanatic, на 03 април 2016 - 21:14, каза:

...за съжаление не се ориентирам как се маха другата, но ще го намеря...


На много от темите им знам авторите или никовете на хора писали в тях. Предимството в това отношение на старата търсачка е, че мога да филтрирам по ник освен по търсени думи и така излиза конкретната тема. Иначе новата може да ти извади 20-30резултата...

За това моя съвет е да си я оставиш :)
Отговори

fanatic снимка fanatic 12 април 2016 - 11:07

ОК, разбирах...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg