Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Отечка 0

Keel снимка Keel 23 април 2020 - 12:14

Имам отечка 0.10mAh и за 3 дни ми пада акумолатора ,ако карам всеки ден се закрепва ...
проверих всички бушони и релета но не пада консумацията, пробвах един по един да махам всички бушони и релета отпред при акумолатора и отзад в багажника но не падна консумацията .
махнах всички бушони отпред и остана само отечката после ги сложих и махнах всички релета пак остана после махнах всички изключватели (големите бушони ) пак нищо ,някакви насоки да дадете какво да правя .
:Topic-is-closed-bg: Opel Astra H 1.7 Cdti z17dth
Мнението беше редактирано от Keel: 23 април 2020 - 12:15
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 април 2020 - 13:00

Откачи направо другите кабели, закрепени към клемата на акумулатора (плюса), би трябвало да имаш кабел завит с болт, ако не си слагал други(усилватели разни).
Махай (един по един, ако са повече от един) и виж остава ли, ако остава, значи може да има нещо гнило при алтернатора.

Но преди това, отговори на един въпрос, изчакваш ли достатъчно време преди да правиш друга схема с махане, защото тая кола май заспива след повече от 15 минути.

Да не говорим че сигурно си вадил и слагал когато е била отключена, отворени врати може би ? Това така ли е ?
Дай повече подробности, защото утечка се мери когато заключиш, изчакаш определеното време и ако има същото показание 0.1А значи нещо не е наред , предполагам 0.1А имаш предвид, защото mAh е друго нещо.

Мерил ли си как зарежда акумулаторът? С включени консуматори, без , волтажи(с уред) ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 април 2020 - 13:23
Отговори

Keel снимка Keel 23 април 2020 - 14:07

 Д-и-м-о-в, на 23 април 2020 - 13:00, каза:

Откачи направо другите кабели, закрепени към клемата на акумулатора (плюса), би трябвало да имаш кабел завит с болт, ако не си слагал други(усилватели разни).
Махай (един по един, ако са повече от един) и виж остава ли, ако остава, значи може да има нещо гнило при алтернатора.

Но преди това, отговори на един въпрос, изчакваш ли достатъчно време преди да правиш друга схема с махане, защото тая кола май заспива след повече от 15 минути.

Да не говорим че сигурно си вадил и слагал когато е била отключена, отворени врати може би ? Това така ли е ?
Дай повече подробности, защото утечка се мери когато заключиш, изчакаш определеното време и ако има същото показание 0.1А значи нещо не е наред , предполагам 0.1А имаш предвид, защото mAh е друго нещо.

Мерил ли си как зарежда акумулаторът? С включени консуматори, без , волтажи(с уред) ?


Какво правя махам минуса слагам мултицеда да мери в ампери изчаквам колата да заспи и пада до 0.01 мисля че така показва като е на 10А ,на 20мАh 0.10 мери (Колата е със затворени врати и без включени консуматори )
махам бушоните и изчаквам 5 -10 секудни нa бушон но стойноста не се променя . Алтернатора като работи зарежда на 13.7 до 13.9 волта някъде като го замерих но той не е проблема защото като я карам всеки ден акумолатора се зарежда ! към втория ден почва да умира на 3 тия е мъртъв ако изчакам.
като каза кабелите на (+) се сетих че правих стартера преди няма година и май си имаше проблем с акумолатора но сега покрай корана вирусите се случва да не я карам повече от 2 дни и забелязах отечката ако не се лъжа към + е вързан стартера ? по мойта логика щом съм изключил консуматорите и махнал бушоните остават само директните връзки ще пробвам с + да махна кабели те и ще замеря пак
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 април 2020 - 14:26

Виж сега, трябва да си сигурен какво показва.
Защото сега друго пишеш. Ако е 0.01 при 10А обхват, това означава че няма нищо страшно, напълно нормално, даже много добре.

Но това 13.9 13.7 не е добре. Което показва или проблем със заряда или пад по кабелите. А може и двете.

Направи теста отново със заспиването без да вадиш нищо и да отвиваш кабели от клемата и потвърди дали наистина показва 0.01 на 10 ампера обхват. Ако трябва снимай уреда.

Ако това се окаже вярно, то спираш да мислиш за утечка, защото това е напълно в реда на нещата. Има все пак електроники, който са на "Stand by" режим. Най-малкото това е модулът на централното.

И правиш следното: палиш, включваш къси, мериш, после и дълги и мериш отново на оловото на акумулатора с уреда на обхват 20 волта.
След това включваш и вентилатора на последна или предпоследна степен и пак мериш. Запиши тия данни и ги дай тук.


При некачествен заряд, акумулаторите си заминават много по-бързо, отколкото ако всичко е наред.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 април 2020 - 14:37
Отговори

Keel снимка Keel 23 април 2020 - 15:23

 Д-и-м-о-в, на 23 април 2020 - 14:26, каза:

Виж сега, трябва да си сигурен какво показва.
Защото сега друго пишеш. Ако е 0.01 при 10А обхват, това означава че няма нищо страшно, напълно нормално, даже много добре.

Но това 13.9 13.7 не е добре. Което показва или проблем със заряда или пад по кабелите. А може и двете.

Направи теста отново със заспиването без да вадиш нищо и да отвиваш кабели от клемата и потвърди дали наистина показва 0.01 на 10 ампера обхват. Ако трябва снимай уреда.

Ако това се окаже вярно, то спираш да мислиш за утечка, защото това е напълно в реда на нещата. Има все пак електроники, който са на "Stand by" режим. Най-малкото това е модулът на централното.

И правиш следното: палиш, включваш къси, мериш, после и дълги и мериш отново на оловото на акумулатора с уреда на обхват 20 волта.
След това включваш и вентилатора на последна или предпоследна степен и пак мериш. Запиши тия данни и ги дай тук.


При некачествен заряд, акумулаторите си заминават много по-бързо, отколкото ако всичко е наред.


Колега аз май те обърках напълно са гледах снимки на отечки да си припомня ... на 10А досега ми показва от 0.09 до 0.11 понеже акумолатора до преди няколко дни беше в гаранция ми го замериха и толко показвше 0.10 и човека каза че имам отечка и затова умира акумолатора . а за алтернатора сега се сетих че като го замерих
фаровете бяха включени мисля че затова ми показваше 13.7 волта но ще проверя пак утре и ще направя няколко снимки .
забелязах че към + на една снимка няма нищо, но към минуса има допълнителен кабел който се разклонява на 3 на към букса троиник, но ще проверя нещата че говоря на сляпо .Но отечка има 0.10 е колега до 0.11 варира
Мнението беше редактирано от Keel: 23 април 2020 - 15:25
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 април 2020 - 15:35

Ми не знам, все различни неща написа и как да знам кое е вярно сега.

Добре, направи нещата утре, снимай и тогава да видим.
Това 13.7 не е добре, от сега ти казвам. Остави утечката, тя е едно на ръка, имаш и проблем в заряда, затова така става. И това няма да се оправи с нов акумулатор, и той ще стане същия.

Утре ще видим в крайна сметка какво ще покажеш и тогава да говорим.

Пробвай тогава и с откачен кабел от плюса(имаш), то е като една малка шина все едно.
И не забравяй да чакаш достатъчно време след всяка проба за утечка, някой казват 20 минути, за да видиш какво ще показва
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 април 2020 - 15:37
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 април 2020 - 16:01

За да ти помогна ще те подсетя, че имаш предпазители и в багажника.
Отговори

Keel снимка Keel 23 април 2020 - 17:40

 Жоро, на 23 април 2020 - 16:01, каза:

За да ти помогна ще те подсетя, че имаш предпазители и в багажника.


В багажника ги махах и тях, имаше 4 бушона и зад тях 4 предпазителя без резултат..
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 април 2020 - 18:24

Сигурен ли си в уреда, с който мериш? И тия 13.7 са ясни също- нещо и там се случва.
Отговори

Keel снимка Keel 23 април 2020 - 18:36

 tisho.74, на 23 април 2020 - 18:24, каза:

Сигурен ли си в уреда, с който мериш? И тия 13.7 са ясни също- нещо и там се случва.


От евтините е но съвпада със измереното от сервиза дето замериха акумолатара преди това ...
да и аз знам че е над 14 и 3-4 волта доколкото помня но имйки в предвид че 13.7 е със включени дълги мисля че е нормално даже намерих гаранцията пише 13.95 с пуснати фарове с обороти над средните 14.10 небиха ми дали гаранция ако не е ок но ще го мерна пак без фарове да видя
Мнението беше редактирано от Keel: 23 април 2020 - 18:38
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 април 2020 - 18:39

Свали го този акумулатор и го включи на зарядно за 10-12 часа.
Отговори

Keel снимка Keel 23 април 2020 - 19:01

 ivan_pop, на 23 април 2020 - 18:39, каза:

Свали го този акумулатор и го включи на зарядно за 10-12 часа.


Дадоха ми един нов зареден, моя го заредих и ще го слагам тия дни но искам да намеря отечката първо за да не му падне нивото ..
забравих да кажа че като слагам минусовата клема прави искри, което е знак за отечка доколкото знам .
Мнението беше редактирано от Keel: 23 април 2020 - 19:01
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 април 2020 - 19:23

Искрите са нормални, не търси под вола теле.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 23 април 2020 - 20:48

Преди измерването си смени батерията на уредчето ще има разлика в показанията със сигурност.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 23 април 2020 - 21:35

 mrsch66, на 23 април 2020 - 20:48, каза:

Преди измерването си смени батерията на уредчето ще има разлика в показанията със сигурност.


То ако е така, значи ще му показва още по-малко. Поне уредите, които съм имал, все така правят като им падне баКтерията. Показваха нагоре.

Но ако няма иконка "батерия" излязла, няма проблем с показването. Не знам , той да каже.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 23 април 2020 - 21:58
Отговори

Keel снимка Keel 24 април 2020 - 10:49

Пробвах да откачам прикачените кабели към (+) и от (-) отечката пак си остана пробвах да меря през + пак същото ето малко снимки .
Отечката
Без светлини
Откачих малкия на - и този на + клемата

изпуснах болче затова е махнат акумолатора и кората отдоло :sad-smiley-046:
Отечка може ли да се хване с диагностика ?
имаме ли човек в София дето да я наммери тази отечка ?
Аз сега в понеделник ще сменям съединител и маховик и ще питам майстора да прова да я намери отечката но нз дали ще направи нещо всепак е механик ...
Мнението беше редактирано от Keel: 24 април 2020 - 11:00
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 април 2020 - 10:55

А можеш ли да стигнеш кабела на алтернатора , болта му който излиза от него, там да опреш червената палка на уреда. Задължително със закачен акумулатор, със си без фарове.


Щом си махнал този на + клемата, въпреки че няма снимка за това и пак е имало 0.11, значи проблем по инсталацията нататък и модулите нямаш. Този кабел отива в бушониерата+ релетата вътре при двигателя, а от там и вътре в купето, тъй че няма как след като си изолирал този "товар" - да е от там.

Най-вероятното остава по веригата стартера/алтернатора, затова те карам да опреш отзад на неговия болт и да видиш тия 14.11 на уреда, колко ще станат на болта, със и без фаровете(само къси да са хайде).
Има случаи и от стартера да се окаже.


И не забравяй, ако се стигне до рециклиране на алтернатор и се открие че е от него, то да ти сменят всичките там уплътнения на помпата(има помпа закачена за него)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 април 2020 - 11:27
Отговори

Keel снимка Keel 24 април 2020 - 11:44

 Д-и-м-о-в, на 24 април 2020 - 10:55, каза:

А можеш ли да стигнеш кабела на алтернатора , болта му който излиза от него, там да опреш червената палка на уреда. Задължително със закачен акумулатор, със си без фарове.


Щом си махнал този на + клемата, въпреки че няма снимка за това и пак е имало 0.11, значи проблем по инсталацията нататък и модулите нямаш. Този кабел отива в бушониерата+ релетата вътре при двигателя, а от там и вътре в купето, тъй че няма как след като си изолирал този "товар" - да е от там.

Най-вероятното остава по веригата стартера/алтернатора, затова те карам да опреш отзад на неговия болт и да видиш тия 14.11 на уреда, колко ще станат на болта, със и без фаровете(само къси да са хайде).
Има случаи и от стартера да се окаже.


И не забравяй, ако се стигне до рециклиране на алтернатор и се открие че е от него, то да ти сменят всичките там уплътнения на помпата(има помпа закачена за него)


На (+) отвих болата и мерих ,като горния кабел явно е инсталацията понеже като оставя само клемата на (+) и не показва нищо но после замерих с откачен (+) и закачен (-) и само червения кабел който се прикача към (+) клемата
самия кабел който върви с клемата (+) мисля че е за стартера отива точно зад двигателея някъде .
а мога ли да ползвам корпуса на колата за - и с тругата на алтернатора или на акумолатора с едната и другата на алтернатора и при запален двигател ли да меря тока или в покои?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 24 април 2020 - 12:56

Тоз нисък заряд и таз утечка клонят към генератор.
Разкачаш + на генератора и мериш тока между кабела и болта където е бил кабела /плюса/.
Така мериш евентуална утечка през генератора. Разбира се акумулатора трябва да ти е закачен. Но го закачи точно преди да мериш. А като разкачаш плюса на генератора и като ровиш там, гледай да ти е откачен поне минуса на акумулатора и да е покрит с нещо /парцал/ за всеки случай!
При това мерене можеш и да не чакаш колата да "заспива".
Отговори

Keel снимка Keel 24 април 2020 - 13:47

Направих следното:
първо запалих колата без фарове показа 14.2 със накраиник на минуса и червения на болта не генератора показва 14,14
със фарове 13,9 - 14 с накраиник на минуса и червения на болта на генератора 14,8
това са по спомен но разликата е точно около 0.10 възможно ли е там да е отечката от измереното ?

то маи остава вече да я замеря както казва колегата Стаевски но по волтажа раликата е точно толкова около 0.10 освен ако не се губи ток но няма логика нз
Мнението беше редактирано от Keel: 24 април 2020 - 14:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg