Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Супер радари ще дебнат по пътищата от 1 Mарт

Todor Borisov снимка Todor Borisov 23 февруари 2009 - 15:15

В. "24 часа" публикува карта с обозначение на местата, където ще бъдат поставени супермодерните уреди.
Супермодерни радари ще дебнат денонощно на 30 места по най-натоварените пътищата от 1 март и ще "ловят" всеки шофьор, каращ бясно, съобщава в. "24 часа".

"Неподкупните полицаи" ще заснемат за по-малко от секунда колите, които се движат с превишена скорост.

За да изненадат повече нередовни шофьори, от КАТ ще монтират два пъти повече кутии - 30, за 15-те радара и ще ги местят постоянно, обяснили от службата.

Местата са подбрани заради многото катастрофи със смъртни случаи, станали там.

"24 часа" цитира експерти, според които само за 12 месеца устройствата ще спасят поне 100 души от смърт на пътя.

В началото се очаква радарите да заснемат поне по 1500 нарушители дневно. Около месец по-късно шофьорите, престъпващи закона обикновено намалявали 10 пъти, категорични били френски специалисти с опит в ползването на техниката.

От Пътната полиция се надяват до края на годината да успеят да купят още 20 радара, с които ще бъдат обхванати всички международни трасета през страната ни.

Всяко устройство струвало около 30 хил. евро, а парите за модерната техника били осигурени от Гаранционния фонд на застраховките "Гражданска отговорност".

http://netinfo.bg/?t...=40&oid=1276248
Колеги, и антирадарчетата няма да помогнат, четох и че спрейчетата за рег. табели били забранени.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 февруари 2009 - 15:17

Къде ще бъдат поставени радарите:

- два ще има в София - на бул. "Цариградско шосе" и на бул. "Н. Вапцаров"

- на пътя София - Варна - на разклона за пътя за Бургас, край с. Микре, край с. Малиново преди разклона на Севлиево, преди и след Велико Търново, преди Варна.

- на пътя София - Бургас - преди Ихтиман, между Пазарджик и Пловдив, между Чирпан и Стара Загора, край с. Подслон, край с. Съдиево, след Сливен

- на пътя Бургас - Варна - след Поморие, след Несебър

- на пътя Варна - Балчик - след Варна

- на пътя Враца - Видин - преди и след Монтана

- на пътя Ботевград - Враца - край Скравена

- на пътя Бяла - Русе - два радара преди Русе

- на пътя Благоевград - Кулата - след Благоевград и преди Сандански
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 февруари 2009 - 15:31

 Todor Borisov, на 23 Feb 2009, 03:15 PM, каза:

и антирадарчетата няма да помогнат

A защо мислиш така? За да се определи скороста на автомобила, трябва да се използва радар, освен камерата.
т.е. не всички, но по-модерните радардетектори ще ги хващат :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от Жоро: 23 февруари 2009 - 15:38
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 февруари 2009 - 15:38

Всяка система за заснемане и засичане е по-добра от полицай,който взима пари на ръка. Лошото е че и в КАТ да отидеш пак можеш да се оправиш. Все пак мисля че ако с времето сложат не 30 а 300 такива пак е добре. На запад хиляди километри магистрала са само камери и много малко полицай. Резултата е малко корупция и нормално движение. Е да като се удари един след него са 50 коли,но все пак при нас умират хора като на война.

Радарите имат един огромен недостатък. Пияните не ги хваща а те са голяма част от убииците на пътя.
Отговори

Рошко снимка Рошко 23 февруари 2009 - 15:41

 Жоро, на 23 Feb 2009, 03:31 PM, каза:

A защо мислиш така? За да се определи скороста на автомобила, трябва да се използва радар, освен камерата.
т.е. не всички, но по-модерните радардетектори ще ги хващат :icon_razz2:

Изобщо даже не им е необходимо да имат радар - две снимки и измерване на разстоянието, изминато за единица време и си "в коша" без изобщо да те "целят" с радар!
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 23 февруари 2009 - 16:01

 Auris 1.6 vvt-i, на 23 Feb 2009, 03:41 PM, каза:

Изобщо даже не им е необходимо да имат радар - две снимки и измерване на разстоянието, изминато за единица време и си "в коша" без изобщо да те "целят" с радар!


И по колко време отнема това според теб....... като приемем че снимката трябва да мине специална обработка за да може да се гарантира мащаба и... единствения вариянт е да има скала начертана на пътя или ,мантирнелата отстрани да е ти е скала... иначе нестава.. а при такаво маркиране 100% ще видиш и пак ще намалиш.....
Отговори

Оги снимка Оги 23 февруари 2009 - 16:08

Хахаха, знаех си, че тази тема ще има такова развитие!

Защо просто не приемете, че начините на контрол на движението се усъвършенстват и стават повече като цяло. Защо не се примирим с това и да си мислим как да спазваме ограниченията вместо да въртим схеми как да прецакаме ушев?
Хората по света имат такива неща отдаавна ... какво се е случило?! Всички карат бавно! Не ви ли навежда до мисълта, че няа как да им избяга човек на тея камери или ние сме по-тарикати?!
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 23 февруари 2009 - 16:21

 Оги, на 23 Feb 2009, 04:08 PM, каза:

Хахаха, знаех си, че тази тема ще има такова развитие!

Защо просто не приемете, че начините на контрол на движението се усъвършенстват и стават повече като цяло. Защо не се примирим с това и да си мислим как да спазваме ограниченията вместо да въртим схеми как да прецакаме ушев?
Хората по света имат такива неща отдаавна ... какво се е случило?! Всички карат бавно! Не ви ли навежда до мисълта, че няа как да им избяга човек на тея камери или ние сме по-тарикати?!


Колега напълно съм съгласен с теб.... идята е да се кара така както трябва.... няма да забравя едно интервю на Валери Божинов в джипа му и как си кара и си вика тука всичко е толкова подредено че нетрябва да карам бързо,Краси Минев го пита а как карате в България.. тои си каза че понякога нарушавал правилата... според мен като дойде тука си кара с колкото му се иска без да се замисли въобще...смешното ми е че там мисли по един,а тук по друг начин... както казват заклетите пушачи и 50 лв да станат цигарите пак ще пуша..и 1 000 000 камери да има пак ще има такива които искат да изтарикатят системата.. аз се опитвам да карам колкото се е възможно според правилника,макар на моменти и да го нарушавам.. смятам че просто системата не е уредена до такава степен че и да искаш да не правиш нарушения ама да няма как да ги избегнеш..... а както каза келега по горе "Радарите имат един огромен недостатък. Пияните не ги хваща радара,а те са голяма част от убииците на пътя."
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 23 февруари 2009 - 16:22

такива устройства не ме притесняват. просто не юркам като на рали, спазвам ограниченията- дори глупавите. за рацерите има писти
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 23 февруари 2009 - 16:22

Еми ...... то има вариянт със снимка , ама нали нещо пак ще трябва да засече колата? :icon_razz2:
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 23 февруари 2009 - 16:29

До колкото разбрах радарите на камерите ще използват доплеровия ефект. Няма да се ползват лазерни и скъпите фото радари. Ако КАТ спазят закона и използват лицензираните си честоти - можете да ги очаквате в X-банда на вашия радар-детектор :) Друг въпрос е обаче скороста с която ще се извършва измерването и дали ще успеете да реагирате :)
Поздрави !

п.с Вместо да направят пътищата с тез пари и да се заемат с мутрите паркиращи къде ли и тормозещи всички участници в движението - камери ми слагат ......
Мнението беше редактирано от tremalnike: 23 февруари 2009 - 16:33
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 23 февруари 2009 - 16:37

За датчици за движение не сте ли чували? Минаваш, хоп снимка, след 50 метра хоп втора снимка, като се засече времето през което са направени с простра формула се изчислява с каква скорост се движиш... даже с една камера може да се засече с каква скорост се движиш ... от единия край на екрана до другия.
Отговори

oci снимка oci 23 февруари 2009 - 17:08

Абе, че е измеслено измислено е отдавна. Обаче че не е по този начин по който си мислим не е. Замислете се ако мине повече от една кола, тази камера докато пресметне разстоянието което са изминали колите и времето им става много сложна история?

Друг е въпроса че трябва да се спазват правилата - преди по малко от месец си платих чинно глобата за превишена скорост. Не съм давал пари на полицая, знаех че съм виновен и си понесох последствията. Карал съм си с превишена скорост, хванали са ме и съм си понесал последствията. Ще продължавам да карам с превишена скорост и ще продължавам да си нося последствията!

Сега сигурно ще бъда нападнат за това че не спазвам ограниченията, но не мойто каране е тема на този пост.

Проблема с ужаса по нашите пътище се корени главно в друго нещо според мен - неумението на младите(а и не само на тях) да карат, алкохол+кола и малоумна пътна инфраструктура. Само вижте какъв закон се опитват да вкарат/или вкараха/ за млади шофиори? Е с какво някой на 30 години, никога не сядал на кола е по шофиор от някой на 18?! Идеята е великолепна, но да се взаимства цялата а не както сега - половинчата работа. Разреши им да могат да карат на 16, но само с придружител. Друго ще е ако 2 години до теб е баща ти и ти дава напътствия нали? И каква е тази молумщина автомобили с работем обем до 1600 кубика?! Та една алфа 145 1,5 двигател е 129 коня, а моята вектра 2,0 е 115.

Тъй като се улях с поста само ще изкажа мнението си конкретно по темата - колкото повече камери толкова по-добър контрол и би следвало по-добро положение по родните "пътища". Дано наистина стане така! Поздрави и умната :icon_razz2:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 февруари 2009 - 17:18

 oci, на 23 Feb 2009, 05:08 PM, каза:

по-добро положение по родните "пътища"


Когато думичката излезе от кавичките тогава да правят и другите неща.Все се започва наобратно и все шофьора го отнася.
Отговори

mercedes_benz снимка mercedes_benz 23 февруари 2009 - 17:20

Колеги нямам нищо против камерите, антирадарите и всякакъв начин за хващане на нарушителите! Това е една много добра идея. Като се има предвид, че от 5 години общо са ми се събрали може би около шест месеца да съм си виждал синьото талонче...! Признавам си аз карам в разрез с всички или поне повечето правила и най-вече скорост, но ще ви кажа защо...!
Някой каза на запад не се кара така защото има камери и т.н. Да но на запад на скоро ходих няма подобно нещо ато дупка кратер или немаркирана пешоходна пътека или неизчистен от сняг път, или неизчистен от пясък път и още много примери мога да дам!
Когато се кара там си напълно спокоен всичката маркировка ти е на пътя, светофарите са направени според часа и т.н. Не казвам, че няма задръствания но е съвсем друго.
Давам пример:
Има камера и радар. На моето платно има огромна дупка през която аз с мойте 10 см няма шанс да мина и трябва да навлеза в насрещното. Обаче е много натоварено кръстовището и никой не ме пуска и се налага да позасеча някой. Този някой не ме вижда случайно си оправя станциите на касетофона и реализираме ПТП. От камерата става ясно, а и не само, че аз съм виновен, обаче тук се пита защо съм отишъл в насрещното...?!
Тъй че това са поредните тъпотии на нашата държава дават се по милион евро за тъпотии вместо ББ и цялата шибана държава да вземе да си оправи шибаните дупки и да си регулира светофарите и движението по Сф. Аз ще продължа да карам по същия начин за назидание на КАТ и общината. Ако някой си мисли, че КАТ ще ме хване ами успех.
Когато видя тъпата ни държава и "хубавата" ни община София заедно с мафиота ББ да помислят за нашите коли тогава ще започна да карам както е по правилата!
Благодаря Ви, че пуснахте темата все пак това е полезна информация!
Отговори

Марто снимка Марто 23 февруари 2009 - 17:23

Проблема идва от това че просто няма пътища. Нормалното придвижване е просто трудно без нарушения. Много съжалявам, но аз съм на мнение че има безопасни нарушения, в които реално няма риск и никога няма да си ги спестя. Примерно: на дълъг път непресечена линия на права отсечка, ще предпочета изпреварване вместо на прекъсната преди завой и т.н. И пак всичко идва от това че няма една цяла магистрала. Всички главни "пътища" минават през хиляди села, а органите на реда само гледат как да се възползват финансово от обстоятелствата.
Отговори

Cinder снимка Cinder 23 февруари 2009 - 17:24

Хубу де, колко пари наляха за тея камери и т.н. щели да спасят незнам си колко стотин живота.

Вместо да ми обясняват колко розов щял да стане живота с тея камери, що първо не вземат да оправят пътищата? Нашата прехвалена магистрала е като второстепенен път.

В София улиците дори неможеш улици да ги наречеш. Пътя до офиса ми е като лунен пейзаж, всъщност луната изглежда плоска в сравнение с него. Асфалт скоро няма да видим по тая улица.

Тодор Каблешков половината го разкопаха и си го оставиха така, разкопан. Половината платно го няма... абе примери колкото щеш.

Ама иначе имаме камери и спасяваме животи.. хах.

Срал съм им на камерите отгоре и на тъпаците дето мислят само как да ни скубят, за да има повече средства да налеят в нови методи как да ни скубят.

Същата работа с полицаите, вместо Ушевия да излезе на кръстовището да регулира движението по време на задръстванията в пиковите часове, той се крие зад най-близкия стълб да спира тея дето минават на жълто.

Честно казано не мисля и данъка на колата да ходя да си плащам тая година. Току виж изцвъкали още 1 камера от него.
Отговори

hudson снимка hudson 23 февруари 2009 - 17:26

 Оги, на 23 Feb 2009, 04:08 PM, каза:

Хората по света имат такива неща отдаавна ... какво се е случило?! Всички карат бавно!

Всички карат бавно, само там където има камери. Тук на острова поне е така, е вярно не се оливат със скоростта, но са около 20-25 мили над ограничнието по магистралите. Има два вида камери - едните снимат при превишение на скоростта, а втория вид са две камери разположени през 3 до 5 км една от друга и засичат средната скорост в отсечката. При твторите ми е много забавно, защото и в трите платна всички си карат с 70 мили в час.
НО, навсякъде има знаци че приближаваш камери и съответно на какво ограничение реагират. Което ми е много чудно как ще го направят в БГ, ако смятат да местят камерите през ден. Другата тънкост тук е, че ако не получиш глобата до 2 месеца от датата на нарушението, тя губи давност - а като знам в КАТ колко са експедитивни...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 23 февруари 2009 - 17:28

Имаше една започната инициатива тук.За заснемане на дупките по улиците.И не казвайте,че няма ефект.Досега съм изпращал няколко снимки на сайта на бТВ и след техния сигнал към съответната община се е реагирало.Просто не трябва да си седим и мрънкаме,а да си изискваме.
Отговори

mercedes_benz снимка mercedes_benz 23 февруари 2009 - 17:33

 IvailoM, на 23 Feb 2009, 04:28 PM, каза:

Имаше една започната инициатива тук.За заснемане на дупките по улиците.И не казвайте,че няма ефект.Досега съм изпращал няколко снимки на сайта на бТВ и след техния сигнал към съответната община се е реагирало.Просто не трябва да си седим и мрънкаме,а да си изискваме.

"...реагирало..." и как по-точно колега?!
Като съответната дупка се оправя за една седмица така ли?!
Срал съм ти на "качествената" работа на тъпаците. Правят така, че ние да си трошим колите, а те прибират повечето пари които нормално са заделени щото са свършили работата за 3 пъти по-малко пари и разбира се 100 пъти по-некачествено. Всички "доволни" на нас ни замазват очите на други дават работа...! :icon_razz2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg