Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra F C20XE - няма мощност след 4000оборота

rimex снимка rimex 28 май 2014 - 21:07

Здравйте колеги, до сега не съм пускал тема тук и се извинявам предварително ако темата ми не е на правилното място, но имам проблем с мотора. Значи колата е астра Ф с ц20хе на скоро сложихме този мотор в астрата. Работи много добре форсира се обаче след 4к оборота където му е силата мотора заглъхва и не върви като хората, като е студена прекъсва в по - ниските обороти, като загрее пак прекъсва, но много по рядко....във високите обаче след 6к си прекъсва почти редовно. Стария собственик ми каза че палеца и капачката са били за смяна, не съм ги сменял още но възможно ли е поне прекъсването да е от тях не съм наясно какви са симптомите когато са за смяна. Моля ви помогнете кой с каквото може, всичко ще ми е от полза ? :)
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 28 май 2014 - 21:52

Ами смени палеца, капачката, кабелите, свещите... Като цяло всички консумативи, включително горивен филтър. Ако не се е премахнал проблема прочетете колата на диагностичен уред. При липса вижте налягането на горивото и огледайте всички маси, най-вече масата на мотора! А преди да започнеш каквото и да било потърси из форума, няма нужда да казвам колко много и какво ли не се е случвало на този мотор без значение от мотроника... Доста знаещи колеги са писали какво ли не...
Отговори

rimex снимка rimex 29 май 2014 - 13:32

Благодяря за бързия отговор братле. Кабелите свещите както и бензиновия филтър са нови, търсих из форума, но намерих сямо хе-та с други проблеми... :/
Отговори

rimex снимка rimex 07 юни 2014 - 13:26

Значи колеги замерих дебитомера, стойностите му са под тия които трябва да е, откачих буксата и карах малко така, запали малко по - трудно и оборотите играеха повече иначе откъм вървеж беше същата. Да поясня, че като е закачен пак играят оборотите и също пали малко трудно, но по малко. Възможно ли е от него да е ?
Отговори

KNVB снимка KNVB 07 юни 2014 - 15:19

След като без дебитомер върви еднакво - вземи назаем един за проба :newsm05_41: Би трябвало да се оправят нещата :16V:
Отговори

rimex снимка rimex 07 юни 2014 - 17:51

Май така ще стане, има ли някой да продава с 6-те крачета ми трябва, за 2.5м дебитомер ? :)
Отговори

vektra1 снимка vektra1 07 юни 2014 - 18:48

Налягане на горивото мерихте ли ?
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 юни 2014 - 12:52

Понеже казваш, че двигателя е насаждан. Генерация и бензинова помпа съобразени ли са с новият двигател?
Отговори

stepo3 снимка stepo3 09 юни 2014 - 22:26

Светва ли чек-а като започне да прекъсва? Имал съм подобен проблем след 4000 оборота от датчик детонации или по-точно от кабелите, които стигат до него, трябва да бъдат екранирани.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 10 юни 2014 - 06:33

Налягане на бензина
Отговори

rimex снимка rimex 15 юни 2014 - 21:58

Помпата е от същия мотор, генерацията е с 55м тръби външен размер, чека си свети постоянно, имаше някаква глупава грешка, не я помня, утре ще сменям палец и капачка и ще мерим налягането пък да видим какво ще излезе :)
Отговори

rimex снимка rimex 23 юни 2014 - 16:04

Направо вече не знам.....измерих и налягането на празен ход дава 2бара някъде а като и подам скача дори до 3 бара.......очаквах проблема да е в бензина а сега пак задънена улица, междувременно смених капачка и палец, че си бяха за смяна, сега ще сменям температурния датчик и датчик на колянов вал да видим ще има ли подобрение след това ...:(
Отговори

galinrad снимка galinrad 03 юли 2014 - 21:25

Колега, не ти работи датчика за оборотите на коляновия вал или за оборотите на разпределителните валове и затова след 4000 оборота нямаш мощност - влиза в авариен режим! За над 6000 оборота - към двигателя автоматично спада притока на гориво, защото е предвиден да роботи до 6000 оборота - това не е повреда! Иди на стенд - струва 20 лв при повечето монтьори, за да ти каже кой от двата ДАТЧИКА Е ИЗГЪРМЯЛ и го сменяй - после нямаш проблеми. Тези датчици са им слабо място (имах вектра Б с такъв двигател!).
Отговори

hgb76 снимка hgb76 03 юли 2014 - 21:40

 rimex, на 07 юни 2014 - 13:26, каза:

Значи колеги замерих дебитомера, стойностите му са под тия които трябва да е, откачих буксата и карах малко така, запали малко по - трудно и оборотите играеха повече иначе откъм вървеж беше същата. Да поясня, че като е закачен пак играят оборотите и също пали малко трудно, но по малко. Възможно ли е от него да е ?

Най вероятно е от него напълно възможно е ниските обороти да играят от него. Знам го от личен опит. След смяната му всичко се оправи. Пробвай на заем с някой читав , но покарай колата малко повече около 20 км.Ако няма разлика провери си датчиците на колянов вал разпределителните валове.
Мнението беше редактирано от hgb76: 03 юли 2014 - 21:44
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg