Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Какви Амортисьори да купя? Monroe Reflex или други ?

tremalnike снимка tremalnike 12 октомври 2008 - 18:02

Здравейте колеги,
предстои ми смяна на задни амортисьори и моля за препоръка. Някаква комбинация между комфорт и здравина с превес на комфорта.
Ако може да ми напишете точния модел за Астра на конкретния производител и ориентировъчна цена(може и линкче).
Трябва ли да сменя пружините ?

Да не пускам нова тема:
Моля за съвет и за тампоните на задният мост - трябва да ги сменям - има ли някаква особеност
и препоръчителна марка ?

Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от tremalnike: 12 октомври 2008 - 18:06
Отговори

Васето снимка Васето 12 октомври 2008 - 22:09

закс маслени, може и маслено-газови. монрото само рекламата му става,самите продавачи си казват че не струват. <_<
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 13 октомври 2008 - 13:13

Някой кара ли с DELPHI ?\
Какво ви е мнението за тях ?
Отговори

Марто снимка Марто 13 октомври 2008 - 13:56

1 глас за bilstein от мен , цената им е супер и колата стана друга с тях.
Отговори

lupo13 снимка lupo13 13 октомври 2008 - 16:27

 Васето, на Oct 12 2008, 11:09 PM, каза:

закс маслени, може и маслено-газови. монрото само рекламата му става,самите продавачи си казват че не струват. <_<

и кой са тези продавачи......... че аз не познавам познавам такива. от собствен опит ти казвам
Билщайна найстина колата става друга но много бързо се разтропаха самите амортесьори (аз и още 4 приятели сложихме такива и ги сменихме след не повече от 7-8 месеца каране че не се траеше вътре)
Закс ---- боклук и половина ,а и много те мотаят с гаранцията , а тя със сигурност ще ти трябва.
Монро ---- сега съм с такива Рефлекс и за сега са екстра вече 1,5 год.
Отговори

WILLY снимка WILLY 13 октомври 2008 - 23:59

Споделям мнението на колегата lupo13 :beer: на двете коли сложих монро рефлекс и съм много доволен на прав път возят комфортно в завоите са твърди, все пак това е високия клас на монро и нямат нищо общо с ниския които са си зле, а и 3 годинки гаранция не са за иЗтърване <_<
Отговори

Васето снимка Васето 14 октомври 2008 - 00:37

 lupo13, на Oct 13 2008, 05:27 PM, каза:

и кой са тези продавачи......... че аз не познавам познавам такива. от собствен опит ти казвам
Билщайна найстина колата става друга но много бързо се разтропаха самите амортесьори (аз и още 4 приятели сложихме такива и ги сменихме след не повече от 7-8 месеца каране че не се траеше вътре)
Закс ---- боклук и половина ,а и много те мотаят с гаранцията , а тя със сигурност ще ти трябва.
Монро ---- сега съм с такива Рефлекс и за сега са екстра вече 1,5 год.



ами ти си от 1.5г.с монро,а аз от 6г съм със закс и неми се е налагало да ползвам гаранция. а аз много не пазя никога не намалям на изкуствените препятствия,и от дупки неме е страх.скоро сменях на жена ми,на реното и от 2 магазина ми казаха да не си харча парите за монро,в крайна сметка сложих рекорд на1/4 от цената на монро. като пишеш че закс е боклук редно е да се обосновеш. аз имам наблюдения на монро от 2-те ми омеги,не говоря на празно.а и цената си подсказва за качеството.
Отговори

Pinto снимка Pinto 14 октомври 2008 - 14:49

Преди време много се пишеше за "Габриел", но не знам напоследък защо не се споменсват. Мисля, че са испански.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 14 октомври 2008 - 15:48

 worker, на Oct 14 2008, 04:01 PM, каза:

Bilstein <_<

Bilstein или Boge - на същото мнение съм :beer: <_<
Отговори

nautilius снимка nautilius 14 октомври 2008 - 16:39

Aз си взех алко и съм много доволен...
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 14 октомври 2008 - 17:01

не помня кога сложих билщайнките отпред, към края на зимата беше, около февруари и вече се усеща поомекнала колата последните месеци. Отначало доста стегнато возеше дори със зимни гуми, сега с летните даже е улегнала и си позволява да ляга и да не рита по дупки. Сложих В6 които се водят газови и най-меки от газовите. Бяха нов модел тогас. Отначало и тропаха по дупки много сега са по-добре, а и последно като ги сложих предницата се вирна центъра на джантата беше на нивото на прага, сега е около 4-5см по-долу. За около една две седмици спадна с 3см на око, сега да е още 1-2 надолу и ето ги 4-5см. Предполагам последното е нормалн оза всички амортисьори нови щото и майстора каза че ще слегне.
Отговори

tremalnike снимка tremalnike 14 октомври 2008 - 19:42

Благодаря на всички за съветите.
Мисля да се ориентирам към билщайн , въпреки че цената на DELPHI-то продължава да ме блазни.
~100лв <_<
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg