Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Централно заключване - вратите са блокирали

Commodore_69 снимка Commodore_69 12 юли 2009 - 14:28

Днес сутринта централното ми отказа, като мога да отварям единствено шофьорската врата с ключа и толкова. Другите врати не могат да се отварят дори с издърпване на лостчето, блокирали са в затворено положение и не мърдат. Когато си седя на седалката и дръпна палчето, за да отключа шофьорската врата (респективно всичките ако всичко беше точно), от дясно от към комп-а се чува краткотраен звук, наподобяващ този на зумера за фаровете, но по-слаб. Интересното е, че след като откача буксата на централното на дясната врата, нищо не се променя и не мога да разбера проблемът механичен ли е или електрически. Някой имал ли е подобен проблем или поне да имате идея от какво може да е?
Отговори

bat van снимка bat van 13 юли 2009 - 16:24

По звукъ който се чува съдя че има късо съединение . Блока на централното включва и изключва много бързо което наподобява звукъ на зумера за фаровете.
При мен даваше на късо една от задните врати там където се пречупват кабелите при отваряне и затваряне .
Успех.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 14 юли 2009 - 22:07

много е вероятно да е слабо захранването, релето става като зумер, постоянно включва и като падне напрежението изключва, после пак включва и така с голяма честота като зумер, ако има късо би трябвало да ти е изгорял предпазителя освен ако не е по-голям от колкото трябва :newsm05_41:
кофти че са блокирали на двойното заключване и няма да можеш да ги отвориш без да щракнат машинките, трябва да се опиташ да ги отвориш по някакъв начин една по една и после да разбереш от къде е проблема
Отговори

borro снимка borro 14 юли 2009 - 22:14

Може да са ти изгорели машинките - демек в моторчето да е бом-бок. Демек механизма е заял в затворено положение, демек лоста няма поместванка.
Отговори

Commodore_69 снимка Commodore_69 14 юли 2009 - 22:31

По принцип имах подобен проблем преди време със задна дясна врата и още тогава изхвърлих машинката, защото беше блокирала здраво. Но пък тогава не се чуваше никакъв звук. Ако беше бушон, надали щеше да се чува какъвто и да било звук, а пък и отказаха две врати едновременно. Слабо напрежение - докато връзвах ел. стъклата си изтощих акумулатора с радиото, ама после го позаредих, колкото да живне и съм карал колата достатъчно, че да се зареди, пък и не съм имал проблеми със CD-то и т.н. Мен лично ме съмнява модулът за управление на централното, защото съм имал доста аномалии досега с това централно, а сега и това за капак. Но къде точно се намира и мога ли сам да го проверя как и дали работи? И ако е сдал багажа - ремонтира ли се или се сменя направо?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 16 юли 2009 - 00:00

модула е долу в дясно от краката на пътника, под ЕКУ-то, ремонтира се, но рядко се скапват ;)
Отговори

Владко снимка Владко 16 юли 2009 - 00:09

При мене тоя модул дори когато нищо не работи и го почукам пак издава такъв звук, все едно има нещо закачено на пружинка в него ;D Това го бях установил като махах ЕКУ-то, без да искам го цапнах и се чу както ти го описваш ;)
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 16 юли 2009 - 00:13

хах, странна работа, има тема дето един колега имал проблеми с централното, там е писал къде е ходил, ако имате възможност идете при човека, че на мен сте ми много далече
моето централно направо съм му се чудел колко е здраво, дано нямам вашите проблеми :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg