Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Колата угасна

emilio® снимка emilio® 26 януари 2012 - 20:54

Здравейте колеги,
Днес се случи нещо много странно. Сутринта в Плевен беше около -12, колата беше затрупана яко, затова реших да я запаля да поработи, а през това време да я почистя. Врътнах ключа започна да си подгрява после си запали нормално, но ми направи впечатление, че печката не се включи, което не ми се е случвало дасега още повече при минусови температури. Почистих си предното и задното стъкло /т.е размразих ги/ и когато реших да пусна чистачките се оказа, че не бачкат. След около 5 минути колата както си работеше угасна изведнъж все едно врътнах ключа. Угасна без никакви симптоми, тресене, лампи или нещо друго. Опитах се да запаля отново, но без резултат. Направи ми впечатление, че при новите опити да запаля изобщо не светва лампата за подгряване и така двадесетина пъти. Акумулатора си върти бодро не е като да няма ток, но колата се държи все е едно е с включен имобилайзер без грам опит да запали. Пробвах варианта с имобилайзера, но не е от него, днес изчетох какво ли не, но вече нямам идея какво може да е.
Моля ви помогнете с идеи или опит.

Благодаря!
Отговори

ivo123 снимка ivo123 26 януари 2012 - 21:41

на контакт лампата за диагностика свети ли си
като въртиш мига ли?
да не е замръзнала нафтата /много вероятно при минусови температури и лоша нафта/
Отговори

ceko снимка ceko 27 януари 2012 - 10:38

Аз съм за замръзнал филтър,или някъде по пътя на нафтата.Отворете филтъра източете нафтата от пробката,сложете нов фитър,напълнете с нафта, пробвайте,то ще си проличи още като отворите кутия ако е замръзнала.
Отговори

emilio® снимка emilio® 27 януари 2012 - 13:03

Здравейте отново,
Има ли връзка ако е замръзнала нафтата или филтъра, свещите да не подгряват и да не ми се пуска печката. За печката може би да, защото е на нафта не е електрическа, но все пак.
Благодаря ви за идеите ще пробвам да видя нафтата.

Поздрави
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 27 януари 2012 - 20:24

Игоряло ти е управлението на помпата.Докато не я закачиш няма да се установи,но вероятно е дала фира.
Отговори

emilio® снимка emilio® 27 януари 2012 - 20:50

 Пресиян Василев, на 27 януари 2012 - 20:24, каза:

Игоряло ти е управлението на помпата.Докато не я закачиш няма да се установи,но вероятно е дала фира.


Много лошо ако е това. Дано ми се размине. Ще поизчакам да мине малко снега, защото не мога да я закарам в сервиз. Мисля първо да пробвам вариантите с малко бензин в нафтата, проверка на филтъра и т.н. Дано да е това.
Днес забелязах, че при даването на контакт чека примигва два пъти, а докато въртя да запаля си свети постоянно ако изобщо има някаква връзка и значение.

Поздрави
Отговори

radoev снимка radoev 27 януари 2012 - 21:58

 Пресиян Василев, на 27 януари 2012 - 20:24, каза:

Игоряло ти е управлението на помпата.Докато не я закачиш няма да се установи,но вероятно е дала фира.

Аз го преживях това, не е страшно :) ....особено като се случи на 1км от вкъщи. Не е зле и да имаш резервна кола в движение.
Отговори

overkill снимка overkill 29 януари 2012 - 11:16

 emilio®, на 27 януари 2012 - 20:50, каза:


Днес забелязах, че при даването на контакт чека примигва два пъти, а докато въртя да запаля си свети постоянно ако изобщо има някаква връзка и значение.

Поздрави


Мда колегата от Габрово най вероятно е прав особенно и както пишеш за тоя симптом с чека ,но тва отдавна не е за страх ,доста хора ги правят и то на нормални цени ,доколкото може да са такива на нашия стандарт на живот :nea:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg