Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колеги моля помагайте за странен проблем.

casparcho снимка casparcho 03 януари 2020 - 14:34

Колеги за много години . Трябва ми помощ .Все още се боря с "НЕПОЗНАТИЯ " проблем на Астрата Н 1,6 туинпорт. Колата е с газ. Сутрин като се запали колата първите 20 секунди работи нормално след това стига около 20 градуса загряла и почва да работи като на три цилиндъра и тресе.Като потегля пак си тресе и гасне на всяко изключване от скорост. Позагрява прехвърля на газ и почти перфектно си работи на газ ( ако е студена на газ пак тресе) . Минава 50 градуса няма и помен от тресе но продължава да гасне на изключена. Идва на 100 градуса изключвам изгасва пак на 5-та скорост и от там насетне НИКАКВИ проблеми ....стигне ли температура 100 градуса всичко се оправя и колата няма никакви признаци , че нещо не наред и така до следващата сутрин. Бензинови инжектори сменени, дросел сменен , изчистени туинпорт канали ( бяха почти на 100% запушени). Свещи нови , бобина нова......Единствената грешка която е на колата е втора ланда сонда, но мисля тя няма как да създава тези проблеми , а и не може да се свали така , че...Температурния датчик си отчита нормално, ЕГР е почистен работи нормално ...нямам вече никаква идея...спирал съм вечер газта за проба сутринта да не изпуска изпарител....няма подобрение.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 03 януари 2020 - 15:06

 casparcho, на 03 януари 2020 - 14:34, каза:

Колеги за много години . Трябва ми помощ .Все още се боря с "НЕПОЗНАТИЯ " проблем на Астрата Н 1,6 туинпорт. Колата е с газ. Сутрин като се запали колата първите 20 секунди работи нормално след това стига около 20 градуса загряла и почва да работи като на три цилиндъра и тресе.Като потегля пак си тресе и гасне на всяко изключване от скорост. Позагрява прехвърля на газ и почти перфектно си работи на газ ( ако е студена на газ пак тресе) . Минава 50 градуса няма и помен от тресе но продължава да гасне на изключена. Идва на 100 градуса изключвам изгасва пак на 5-та скорост и от там насетне НИКАКВИ проблеми ....стигне ли температура 100 градуса всичко се оправя и колата няма никакви признаци , че нещо не наред и така до следващата сутрин. Бензинови инжектори сменени, дросел сменен , изчистени туинпорт канали ( бяха почти на 100% запушени). Свещи нови , бобина нова......Единствената грешка която е на колата е втора ланда сонда, но мисля тя няма как да създава тези проблеми , а и не може да се свали така , че...Температурния датчик си отчита нормално, ЕГР е почистен работи нормално ...нямам вече никаква идея...спирал съм вечер газта за проба сутринта да не изпуска изпарител....няма подобрение.

Правен ли е ресет на дросела, след което адаптация?
Мнението беше редактирано от bojo06: 03 януари 2020 - 15:08
Отговори

casparcho снимка casparcho 03 януари 2020 - 15:19

 bojo06, на 03 януари 2020 - 15:06, каза:

Правен ли е ресет на дросела, след което адаптация?




НЕ , как се прави процедурата ? С Опком , Делфи ?
Отговори

bojo06 снимка bojo06 03 януари 2020 - 15:24

 casparcho, на 03 януари 2020 - 15:19, каза:

НЕ , как се прави процедурата ? С Опком , Делфи ?

OPCOM може да има, но Launch X431Pro има със сигурност ресети. Но като се замислих, не знам този дросел дали е електрически или с моторче. Ако е второто може и да не е необходимо да се прави ресет.
Сега погледнах-Няма ресет на дросела. Възможните ресети за този мотор са:
1.Reset O2-Loop Block Lean Map
2. Reset ECU
3. Reset Learned Values
Възможно е да е запаметила някаква грешна адаптация и затова да няма грешка. Пробвай с ресетите.
Мнението беше редактирано от bojo06: 03 януари 2020 - 16:07
Отговори

casparcho снимка casparcho 03 януари 2020 - 17:55

 bojo06, на 03 януари 2020 - 15:24, каза:

OPCOM може да има, но Launch X431Pro има със сигурност ресети. Но като се замислих, не знам този дросел дали е електрически или с моторче. Ако е второто може и да не е необходимо да се прави ресет.
Сега погледнах-Няма ресет на дросела. Възможните ресети за този мотор са:
1.Reset O2-Loop Block Lean Map
2. Reset ECU
3. Reset Learned Values
Възможно е да е запаметила някаква грешна адаптация и затова да няма грешка. Пробвай с ресетите.



как може да се ресетне адаптацията ? ще трябва ли кода за Опела за влизане в настройките с опкома ?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 януари 2020 - 22:36

Само да питам какво ще стане ако ресетне ЕКУ?
Отговори

bojo06 снимка bojo06 04 януари 2020 - 16:56

Не съм правил ресет на ЕКУ, но може да се потърси в нета за процедурите. Например Ресет ЕКУ
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 04 януари 2020 - 21:50

Ако случайно нямаме секюрити кода и оставаме на пътя, май :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg