Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra G, X16XEL - След смяна на сегменти гори много масло!

Luck_ снимка Luck_ 08 февруари 2015 - 01:13

Здравейте, колеги! Да разкажа малко за драмата ми с моя оРел. Колата гореше масло 0,4-0,5л./1000км. Наложи се да свалям главата и да я ремонтирам. Работеше на 3 цилиндъра и се оказа счупен клапан на единия цилиндър. Направихме пълна ревизия на главата, както му е реда( шлайфане, припасване на клапани, нов клапан на мястото на счупения, нови гумички). И си казах, така и така отворихме двигателя, да сменим и сегментите и да спре да гори масло. Така, сменихме сегментите и биелните лагери. Сменяни са също всички гарнитури и болтове за глава. Дотук с ремонта, вече е време да се наслаждавам на почти нов двигател. Да, ама не. Сега след ремонта ми гори страшно много масло. За 1700км след ремонта днес долях 4-тия литър. Уж направих ремонта за да станат нещата по-добри, но те се влошиха. Сега незнам какво да направя. Дали пак да се отвори мотора или какво друго? Незнам вече. Моля за помощ!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 08 февруари 2015 - 01:45

Къде прави ремонта? Пуши ли ,при този разход отзад трябва да е кебабчийница..
Отговори

Luck_ снимка Luck_ 08 февруари 2015 - 01:59

Ремонта е направен в Пловдив. Пуши да, но и преди ремонта си пушеше така. Времето като е студено, пуши повече. Незнам колко трябва да пуши и дали е много, малко или нормално не мога да кажа.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 08 февруари 2015 - 02:07

При този разход трябва да пуши брутално,или да тече от някъде.Сподели сервиза,ясно е ,че е в Пловдив,но тук измекярите са на всеки ъгъл...

Пп мерихте ли цилиндрите и т.н. ?
Отговори

opelastra1 снимка opelastra1 08 февруари 2015 - 02:37

Вие хубаво сменихте сигментите ама измерихте ли бутала и цилиндрите дали са износени и колко?Има много писано във форума със едни сигрменти не се прави ремонт точно от тях ти идва проблема
Отговори

Luck_ снимка Luck_ 08 февруари 2015 - 02:57

Сервиза за сега не искам да споделя, понеже съм сигурен, че човека не е измекяр и си разбира от работата. Но може да е допуснал някаква грешка(всички допускаме грешки). Пак ще отида да говоря с него, да видим какво ще каже. Цилиндрите ги е мерил така ми каза, тогава бях на работа и не видях. Като свалихме буталата и изчистихме нагара, отгоре им имаше надпис 0,25 и свалените биелни лагери бяха за първи ремонт. От там направихме извода, че колата е ремонтирана и е на първи ремонт. Следващия ден аз бях на работа и той мерил буталата и цилиндрите и каза, че са стандартните. А надписа 0,25 явно означавал нещо друго. И така сложихме стандартен размер сегменти. Биелните лагери новите ги взех за първи ремонт. Извода беше, че е шлайфан само коляновия вал, а цилиндрите и буталата са си стандартни.
П.П. Ключа на новите сегменти беше 0,5-0,6 на единия цилиндър. За другите незнам дали е мерил.
Мнението беше редактирано от Luck_: 08 февруари 2015 - 03:01
Отговори

Hevy снимка Hevy 08 февруари 2015 - 22:08

Може гумичките да не са сложени както трябва - много често или ги късат защото не трябва да се набиват , или от страх да не ги прекъснат не ги набиват достатъчно и те се изхлузват. Виж сутрин свещите дали са в масло, и дали вече имат нагар. Ако е така значи съм познал...
Отговори

Luck_ снимка Luck_ 11 февруари 2015 - 23:47

Възможно ли е от кофти масло да гори толкова много?
Отговори

k opel e снимка k opel e 12 февруари 2015 - 00:23

Какво имаш предвид "кофти масло"? Предполагам, че си сложил масло подходящо за този мотор. Някога имаше масло М6-8Д, което беше рядко, но и то гореше в разумни граници. И М16Д, което е за дизелови локомотиви да сложиш няма да помогне, докато не намериш проблема. Какво е мнението на майстора ти? Щом казваш, че е добър трябва да има идея какво е пропуснато. Подкрепям мнението на колегата Hevy, че може да е и от гумичките. Другото към което аз съм склонен е че не съм чул ремонт с нови сегменти и нешлайфани цилиндри да е винаги успешен. След хонинговането може да се говори за добри цилиндри. Вярно е, че се оскъпява ремонта, но се забравя за ядове. Ако майстора е дал гаранция за работата си да слага компресормера. Ако маслените сегменти не са си намерили мястото, това ще е същото и за компресионните. Масло гори от гумички , маслени сегменти, гарнитура или глава.
Отговори

Luck_ снимка Luck_ 12 февруари 2015 - 00:50

Маслото е Total 10w40. Кофти масло имах предвид да е някое менте. Днес говорих с майстора, нямаше време, петъка каза да отида и ще видим какво ще каже. А доколкото цилиндрите, майстора тогава беше казал, че са супер, даже хонинга им стоял още. Новите сегменти са Гьотзе, гумичките Виктор Рентз, биелни лагери Колбеншмид, гарнитури Виктор Рентз, болтове за глава Пайен.
Отговори

k opel e снимка k opel e 12 февруари 2015 - 01:34

С тези части Опелчето трябва да е перфектно. Разбра ли се причината за счупения клапан? Той без причина не се чупи. Състоянието на водача на клапана гледано ли е внимателно? Свещта на цилиндъра на счупения клапан омаслена ли е и с нагар? За тази глава не мога да кажа, но има модели при които се е случвало да прониква масло в цилиндъра между водача на клапана и корпуса на главата. Извинявай, че те тормозя с въпроси, знам, че си притеснен и ти е гадно. Гони го майстора в петък да не бара друга работа и да търси проблема докато не го реши. Дай боже да не се налага да закусва с "охчета". Успех и пиши!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 февруари 2015 - 11:39

Ми виж кой (кои) цилиндри цапа. При тоя разход ако маслото минава през сегментите трябва колата ти вече да работи поне на 3 цилиндера (ако избута 4 кила масло на една свещ, да я е зацапало вече). Да не отива на друго място маслото?
Отговори

Hevy снимка Hevy 12 февруари 2015 - 14:04

От сегментите не може да цапа свещи в тоя случай, освен ако не ги е забравил да ги сложи...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 февруари 2015 - 14:23

 Hevy, на 12 февруари 2015 - 14:04, каза:

От сегментите не може да цапа свещи в тоя случай, освен ако не ги е забравил да ги сложи...



Може и да си прав. Не са малко километрите, но аз имах кола, която буташе масло през сегмент и цапаше за 100 км.
Отговори

Hevy снимка Hevy 12 февруари 2015 - 23:42

Ако е бил счупен може, ако са здрави, да не говорим ако са нови като в случая това няма как да стане. Свещите се мацат когато тече от покрива и ги облива докато не работи колата, иначе по време на работа маслото веднага изгаря. Това тука няма да е първия случай когато майстор, който няма опит с опелски мотори , е скъсал гумичките докато ги слага. Нямат желязо отзад и ако ги чукнеш да ги набиеш като обикновена семеринга се прекъсват и вътрешната част остава на пръта, а не ги ли почистиш както трябва се изхлузват и резултата е същия. Тук питащия още не си е проверил свещите а продължава да задава въпроси...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 февруари 2015 - 10:04

Колега Hevy, това имах предвид. По-вероятно е да е от гумичките отколкото от сегментите. То аз съм си карък, но все пак при мен наистина от запекъл сегмент пускаше масло и цапаше в движение здраво. Прав си, че тук сегментите са нови. Не се бях замислил.

Да не говорим, че пушенето от сегмент при такъв разход на масло няма как да го обърка колегата.

Колегата с проблема - виж това клипче. Ако разбираш малко руски, пича обяснява чести грешки при ремонт.
https://www.youtube....h?v=g-RcPQ6-uaE
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 февруари 2015 - 10:10
Отговори

Hevy снимка Hevy 13 февруари 2015 - 15:04

Тоя професор съм го гледал, участвах преди на няколко руски опелски форума. Там информацията е в изобилие и хората отговарят и помагат от сърце, не е като тука. Но специално в тоя случай професора малко философства, като се разпадне катализатора мотора направо спира да върви и не виждам как ще прегрее...
Отговори

Luck_ снимка Luck_ 13 февруари 2015 - 17:25

Здравейте, колеги. Извинявам се за закъснението, но бях на работа и нямах време. Значи, преди малко се върнах от майстора, човека каза, че не мислил че е от гумички проблема, по скоро от сегментацията. Нямало как да е от гумичките, били са хубави(Виктор Рентз), сложил ги е както трябва. Но се чудил какво може да се случи при сегментите. Каза ми, цитирам: "Не знам какво да ти кажа човек". Ядосах се и се прибрах. А относно свещите, преди да отида и да я запаля колата ги свалих и бяха наистина омаслени, имаще масло по тях, а за нагар няма да ви говоря колко имаще. Ето и снимков материал: Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
Отговори

Hevy снимка Hevy 13 февруари 2015 - 19:58

Ами те винаги така казват майсторите - сигурен съм че ги сложих както трябва. Но като гледам свещите мисля че като отвориш мотора ще видиш гумичките да се разхождат по стеблото на клапана...Просто няма как маслото от картера да мине между сегментите и да отиде по свещите докато колата стои...Поне за проверката няма да сваляш главата, може да се свалят само валовете, някои майстори я могат тая процедура.
п.с. Ял съм я тая попара в миналото, и ми я надроби един приятел - голям майстор с много опит!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 13 февруари 2015 - 20:30

Сега е момента да кажеш кой е майстора/сервиза ,за да не изгори някой друг.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg