Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

информация за Мерива А 1,4 бензин 2005г.

metaleross снимка metaleross 10 февруари 2018 - 20:29

Здравейте, съфорумци, съвсем нова съм тук и се обръщам към Вас с молба за съвет!
Харесах си Мерива като модел - малка и удобна за града , но и със достатъчно място за багажи при пътувания. Колата ще се ползва предимно градско, всеки ден за водене на дете до детската градина и мен до работа.Най-много два пъти годишно извънградско - до море/планина. "Млад" шофьор съм :kinggrin: и от автомобили нищо не разбирам, тук четох всичко изписано за Меривите и за конкретния двигател, поставян в други модели Опел и уж разбрах някои неща.
Харесах една Мерива, регистрирана, с газов инжекцион, уж всико сменено, с преглед. Викнах познат майстор, включи я на компа за грешки, даже той направи пробното каране,аз не посмях. Вози добре, не друса много отзад, ускорява добре. Каза, че колата е "добре за Мерива, няма обичайните проблеми на модела ЗАСЕГА ". Не знам как да му тълкувам мнението, защото каза също, че не харесва конкретния модел и не би си купил. Може би е просто въпрос на личен избор. Колата имаше козметични забележки - олющена боя петно с диаметър 10см. на бронята (уж лесно ще се боядиса), изтъркан маншон на скоростния лост (ще търся нов), воланът не съм огледала още, за парното не съм сигурна как работи,за ръжда не съм гледала - бяхме ограничени откъм време - майстора само за малко беше свободен, а такъв дъжд плющеше, че мина само прегледа на техническото състояние. Утре/вдругиден смятам пак да ида вече спокойно да я огледам - вътре и вън.
1. Дайте съвет за какво специфично да гледам?
2. За вас нормална цена ли е 5800лв или да се пробвам да я сваля и с колко би било допустимо, ако се окаже само с тези дребни козметични забележки? Гледах, че нов внос има по-нови фейслифт от 2006, 2007г за по 4700, т.е с обслужване и регистрация може да ми легнат пак толкова, струва ли си да вземам регистрирана?
3. за двигателя четох, че е добър , с верига, лесен за поддръжка - права ли съм?

Помагайте, да видим тази ли ще е моята кола или да търся друга :unsure:

П.П Моля, ако темата не е за този раздел, да бъде преместена където трябва :surrender:
Мнението беше редактирано от metaleross: 17 февруари 2018 - 19:55
Отговори

dsuzunov снимка dsuzunov 12 февруари 2018 - 14:26

Аз карам същата. Със същият мотор, и години. Купих я на днешния ден преди 3 години за 4400лв. от автосалон. Хем, моята беше за смяна на верига. Пиша Ви това, за да направите сравнение на цената. Обслужването (верига комплект, масло филтри, пистов ремък с ролка на обтегача ми струваше 500лв, като само веригата беше 350. Виждам, че сте жена и не ви трябва скоростен автомобил, за това, Мерива с 1.4 мотора е най-доброто за вас. Веригата се сменя когато се разтегне и обтегача и не може да компенсира и да я опъне. Тя не е като ремъка, който се сменя на 50000км. Нейния пробег е приблизително 200000км. И още нещо - този двигател НЕ ГОРИ МАСЛО. Аз не доливам между смените (10000км.) Мерива е с електрически усилвател на волана EPS и когато се износи сензора, който го управлява, усилвателя изключва и волана става много тежък за въртене. Признак за скорошни проблеми е разликата в усилието на въртене ляво-дясно. Ремонтира се, като се сменя този сензор. Аз минах по този път. Сензора го купих за 200лв. нов и след смяната, вече 6 месеца всичко е наред. Някои споменават за проблем с ЕКУ-то, аз до момента не съм имал.
Съветът ми е, да търсите Мерива с 1.4 двигател, но по възможност да е внесена без АГУ. Проблема при тези с газ е големия пробег, вече остаряващата система на газовия инжекцион, за която не се намират части и последното, което научих е, че софтуера им е с код за достъп и без него не подлежи на диагностика и настройки.
Регистрацията в КАТ е около 45лв. и включва номера, талони и първоначален ГТП . 275лв. е еко таксата. Застраховката (ГО) е около 200лв.
Бих си позволил да Ви предложа ето тези Мериви:
https://www.mobile.b...60&slink=64o93m
https://www.mobile.b...34&slink=64o93m
https://www.cars.bg/offer/c2498536
https://www.cars.bg/offer/c2484264
https://www.cars.bg/offer/c2240824
Мнението беше редактирано от dsuzunov: 12 февруари 2018 - 15:27
Отговори

metaleross снимка metaleross 13 февруари 2018 - 11:10

Благодаря много за отговора и изчерпателната информация! Да Ви е здрава количката и дълго и безаварийно пътуване!
За съжаление колкото и да ми легна на сЪрце конкретната кола, цената била крайна и смятам да се откажа от нея. 13-годишна, на близо 200 000 км. уж реални, на която тепърва почват проблемите, достраша ме честно казано да налея толкова пари първоначално. Ще се оглеждам за друг вариант, не ми е тооолкова спешно, зимата е мека и е удоволствие да си пешеходец :19a:
Отговори

stoyanovbor снимка stoyanovbor 06 юни 2018 - 16:10

 metaleross, на 13 февруари 2018 - 11:10, каза:

Благодаря много за отговора и изчерпателната информация! Да Ви е здрава количката и дълго и безаварийно пътуване!
За съжаление колкото и да ми легна на сЪрце конкретната кола, цената била крайна и смятам да се откажа от нея. 13-годишна, на близо 200 000 км. уж реални, на която тепърва почват проблемите, достраша ме честно казано да налея толкова пари първоначално. Ще се оглеждам за друг вариант, не ми е тооолкова спешно, зимата е мека и е удоволствие да си пешеходец :19a:


Здравейте,
Когато изберете автомобил, поискайте от продавача № на рамата, след това поискайте в оторизиран за марката сервиз информация за този автомобил по този номер.
Аз шофирам Опел Мерива - 2010 г. Харесва ми компактността на този миниван.
Борислав
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 26 януари 2020 - 10:32

Здравейте колеги .Пиша ви смолба за съвет и помощ за един проблем с моето опелче. Преди два месеца станах собственик на опел мерива 1.4 бензин-газ 120 к.Отначало имаше някакви дребни проблеми,които реших със замах,но после като паднаха температ
урите се показа скритата лимонка.Като тръгна на дълъг път вътре замръзвам.Пак със замах решавам машинно прочистване на охладителната система-ефект нулев.Второ смяна на термостат.Свалям термостата и тук започва филма на ужасите. В кожуха няма термостат!!!!?????!!!???.Взимам разбира де един от най-добрите парното идва обаче при 92-95гр.се пуска перката преди да е отворил термостата.При температура на главата 100-107гр.се включва2ра степен,а при 110-115 трета .Термостата не отваря защото перката го изпреварва,температурата пада до 95 и после пак нагоре и така
си работи само на перка.правих химичен анализ за изгорели газове -всичко наред.Накрая реших,че тая кола е по-умна от мене и я закарах в опел.Там е вече 4ти ден и само вдигат рамене.Започна се с проба грешка за моя сметка първо водна помпа и радиатор -ефект нула.Сега сигурно следва нов двигател или нов софтуер.Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем нека да ми пише по всяко време.Чудя дали да не приспособявам някакъв друг термостат ,който отваря на 89-92градуса или да върна празния кожух и да сложа една мушамичка на решетките.Не знам ще се побъркам.всяко мнение ще ми е от полза.Благодаря ви предварително.
Мнението беше редактирано от Алекс бев: 26 януари 2020 - 10:34
Отговори

Алекс бев снимка Алекс бев 26 януари 2020 - 15:35

 Алекс бев, на 26 януари 2020 - 10:32, каза:

Здравейте колеги .Пиша ви смолба за съвет и помощ за един проблем с моето опелче. Преди два месеца станах собственик на опел мерива 1.4 бензин-газ 120 к.Отначало имаше някакви дребни проблеми,които реших със замах,но после като паднаха температ
урите се показа скритата лимонка.Като тръгна на дълъг път вътре замръзвам.Пак със замах решавам машинно прочистване на охладителната система-ефект нулев.Второ смяна на термостат.Свалям термостата и тук започва филма на ужасите. В кожуха няма термостат!!!!?????!!!???.Взимам разбира де един от най-добрите парното идва обаче при 92-95гр.се пуска перката преди да е отворил термостата.При температура на главата 100-107гр.се включва2ра степен,а при 110-115 трета .Термостата не отваря защото перката го изпреварва,температурата пада до 95 и после пак нагоре и така
си работи само на перка.правих химичен анализ за изгорели газове -всичко наред.Накрая реших,че тая кола е по-умна от мене и я закарах в опел.Там е вече 4ти ден и само вдигат рамене.Започна се с проба грешка за моя сметка първо водна помпа и радиатор -ефект нула.Сега сигурно следва нов двигател или нов софтуер.Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем нека да ми пише по всяко време.Чудя дали да не приспособявам някакъв друг термостат ,който отваря на 89-92градуса или да върна празния кожух и да сложа една мушамичка на решетките.Не знам ще се побъркам.всяко мнение ще ми е от полза.Благодаря ви предварително.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 януари 2020 - 15:58

За мен, термостата който си сложил, отваря много късно, явно не е и на обявените градуси дори. Намери си някой който е на споменатите от теб градуси.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg