Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Как се сменя моторчето за парното?

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 30 септември 2006 - 21:56

Понеже нещо мноо слабо ми духат отделните степени в сравнение с други Калибри,
реших че може би е от моторчето, знам че се намира под мястото за кабинния филтър, но ми се струва че е мноо мъка да се свали!!!
Някой ако знае, ако може да помогне!!!
Поне да каже къде са му кабелите за да видя да не би да няма добра маса от окисление или нещо друго, та да не духа достатъчно силно???
Дайте съвети, мерси!!!
:devil-smiley-019:

p.s. Калибрата е с клима ако има значение!
:excl:
Отговори

bugatti снимка bugatti 01 октомври 2006 - 01:21

Този проблем дали е от мотора или беше от самия бутон....доколкото съм чувал той давал фира :devil-smiley-019:
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 01 октомври 2006 - 14:37

Копчето си е наред, колега!
Но все пак кво имаш впредвид, кво може да му има на копчето та да ми духат по-слабо степените???
:devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:10
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 02 октомври 2006 - 09:57

не е копчето сигурно са ти заминали втулките на двигателя и затова не може да вдигне обороти щом казваш че върти значи бутона е здрав , а филтъра сменял ли си го скоро ? щото ако е задръстен или навлажнен не чакай да има силна струя .

моторчето като го пуснеш на 1-ва има ли някакви нетипични звуци и "замисля" ли се докато се наеме ?

по ел частта за да не върти добре може и да няма добра маса ( ако на всички скорости е по-слабо ) , но по-скоро залагам на втулки , а нй-добрия слуай е спекла смазка - да иска само почистване и гресиране
и ако го отваряш лусни му и колектора с шкурка мин 600
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 04 октомври 2006 - 15:44

Колега, карам без филтър, на първа степен по4ти не духа, но не се чуват некви звуци!!! Нещо не знам кво да правя, а и като гледам май е мноо сложно да се свали мотор4ето за да се погледне има ли техн. проблем???
:devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:11
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 18 ноември 2006 - 19:45

Duke_BG, на Oct 2 2006, 09:57 AM, каза:

не е копчето сигурно са ти заминали втулките на двигателя и затова не може да вдигне обороти щом казваш че върти значи бутона е здрав , а филтъра сменял ли си го скоро ? щото ако е задръстен или навлажнен не чакай да има силна струя .

моторчето като го пуснеш на 1-ва има ли някакви нетипични звуци и "замисля" ли се докато се наеме ?

по ел частта за да не върти добре може и да няма добра маса ( ако на всички скорости е по-слабо ) , но по-скоро залагам на втулки , а нй-добрия слуай е спекла смазка - да иска само почистване и гресиране
и ако го отваряш лусни му и колектора с шкурка мин 600
 

Добре де, ама за да проверя тези втулки, или за да почистя - нужно ли е сваляне на моторчето!!!
М/у другото от много време колата е била без филтър и са влизали всякакви глупости през моторчето, сигурно ще трябва почистване!!!???
Help моля???
:beer:
Отговори

zlatev снимка zlatev 18 ноември 2006 - 19:52

Според мен щом не издава странни звуци мотора си е ок, но понеже си карал много време без филтър, вътре са влезнали всякакви гадости които са се набили в радиатора на парното и по този начин ограничават преминаването на въздух към вътрешноста на купето.За да се почисти бая ще се озориш защото радиаторчето е на много шиба.... място.Успех! :beer:
Отговори

georgiam снимка georgiam 18 ноември 2006 - 19:55

провери колега да не са ти се разместили въздуховодите :)
Отговори

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 18 ноември 2006 - 19:57

Какво може да им сед размести???!!!

п.с. А иначе като че ли има некви странни звуци като върти-некво цък-цък!?
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:11
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

georgiam снимка georgiam 19 ноември 2006 - 19:41

ами ако е разглобявано и не са го намести ли като хората, или по хубавите дупки може да се разместили ! те се надяват и може да се извадят!
:)
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 10:11
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg