Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Питане за заварен маховик

Zygot снимка Zygot 02 февруари 2009 - 15:07

Здравейте
историята е следната: лятото майка ми е карала колата (астра Г 2.0 16В бензин) на ръчна от което изпушва съединителя и се смяня. (доколкото знам при смяна на съединител се сменя и маховика ,но не го сменят)
Преди месец започна да не пали, след като стана прекалено често колата ходи при майстор и се оказа ,че цитирам майстора: "най-вероятно от високите Т при карането на ръчна/скапването на съединителя венеца на маховика се е разхлабил от самия маховик" и се е върятл свободно та от това е разбил и бендикса на стартера идр . Майсторите ми решават да го "капнат" със заварка да не се върти венеца спрямо маховика, но на всеки на който го казвам възкликва ,че няма как да го балансират и ,че ще ми разбие коляновия вал.

Интересувам се така ли е ? и ако така си мисля да купя маховик 2ра ръка и тея пишман майстори да ми го сменят за тяхна смека ,ако така брутално са объркали работите !

10х
Мнението беше редактирано от Zygot: 02 февруари 2009 - 15:09
Отговори

30e снимка 30e 02 февруари 2009 - 17:14

Че ти бяга баланса е така но с колко никой не може да ти каже... Или секънд хенд или го занеси на баланс ако толкова те притеснява.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 02 февруари 2009 - 17:59

 Zygot, на 02 Feb 2009, 03:07 PM, каза:

Здравейте
историята е следната: лятото майка ми е карала колата (астра Г 2.0 16В бензин) на ръчна от което изпушва съединителя и се смяня. (доколкото знам при смяна на съединител се сменя и маховика ,но не го сменят)
Преди месец започна да не пали, след като стана прекалено често колата ходи при майстор и се оказа ,че цитирам майстора: "най-вероятно от високите Т при карането на ръчна/скапването на съединителя венеца на маховика се е разхлабил от самия маховик" и се е върятл свободно та от това е разбил и бендикса на стартера идр . Майсторите ми решават да го "капнат" със заварка да не се върти венеца спрямо маховика, но на всеки на който го казвам възкликва ,че няма как да го балансират и ,че ще ми разбие коляновия вал.

Интересувам се така ли е ? и ако така си мисля да купя маховик 2ра ръка и тея пишман майстори да ми го сменят за тяхна смека ,ако така брутално са объркали работите !

10х


Изобщо не е задължително да се смени маховика заедно със съединителя. Освен ако не е прецакан зловещо. За пръв път чувам да може да го загреят така, че да се отхлаби зъбния венец- сигурно е светел в червено. Ако сменяш маховика и държиш да го балансираш, по принцип тази процедура се прави в комплект с коляновия вал- само маховик няма смисъл, той си е балансиран от завода (освен ако не го е пилил някой рейсър)
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 02 февруари 2009 - 21:29

Колега, в голям си влязъл. Мен ми се струва че маховика няма начин как да не е крив след това загряване и от това маховик не става.... Търси втора ръка маховик. Поправете ме ако греша.
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 02 февруари 2009 - 22:10

колега:)) виждал ли си маховик да проверява кой кара колата или да излезе през предния капак?
явно не си ,едно време на ладите им олекотяваха маховиците и после ги балансираха е така на оче:)
и като се пусне на една права и като се отпука маховика от вала и батенце по добре е да не си на близо
маховиците се балансират при заводски условия ,и се балансират на определени обороти но ти не можеш да знаеш на какви се балансира освен ако не пратиш допиване до завода:)
честно казано не виждам как би се случило това което обясняваш но в никаквъ случай не заварявай маховика и после да даваш газ че ще си свидетел на може би и нечия смърт това сериозно ИМАШ ЛИ ИДЕЯ КАКВО Е 0,20ГРАМА ДИЗБАЛАНС НА 7000 ОБОРОТА ????
Отговори

Zygot снимка Zygot 02 февруари 2009 - 22:59

Благодаря много за мненията.
Всичко трябва да става по-сложния начин ,ама няма как с такива "майстори".:mhihi:
Имам още 2 въпросчета да я карам ли колата или да я спра от движение и с от кои други модели на опел мога да взема маховил или къде да потърся това инфо ? ( т.е. само от астра ли става 1,8 дали може и др.)

10х


едит: след разговор с майсторите ме убедиха ,че няма да има проблеми ,за сега го оставяме така ,ако нещо неприятно се случи ще пиша в темата !
Мнението беше редактирано от Zygot: 11 февруари 2009 - 16:40
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg