Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с климатик на Вектра Б

overkill снимка overkill 19 март 2012 - 20:20

Колеги ,колата е Вектрата от профила ми ,днес се беше понапекла колата и рекох да го цъкна за сефте след дългата зима климатика и ....оп слушам нещо съска ,поослушах се идва некъде сякаш из под жабката ,слязох гледам перките въртят ,почаках малко ама хладно нема ,та го спрях и повече не посмях да го пускам .....ако някой се е сблъсквал от кво е тва съсътене ще се радвам да ме насочи къде да се търси проблема !!!!

Поздрави!!!
Отговори

CmosKill снимка CmosKill 19 март 2012 - 21:38

По някое време не спря ли този шум ?
Отговори

overkill снимка overkill 19 март 2012 - 22:19

Нe ,независимо и от оборотите на колата все си беше същото ,пробвах набързо едно изключване и включване но без никакъв ефект....
Мнението беше редактирано от overkill: 19 март 2012 - 22:22
Отговори

tzetz1 снимка tzetz1 20 март 2012 - 00:55

При мен миналата година също съскаше, но за малко и спираше. Днес го пусках като тъгнах към София и съскаше постоянно, но духаше студено. Незнам и аз от какво е това съскане ( все едно засмуква нещо).
Отговори

radodar снимка radodar 20 март 2012 - 09:05

Щом съска му е малко фреона.При теб явно е около минималната граница щом тръгва компресора,а не духа студено.
Отговори

overkill снимка overkill 20 март 2012 - 12:38

Ако е от това лесно ще се оправи ,аз реших нещо да не е по сериозно :icon_razz2:
Отговори

radodar снимка radodar 20 март 2012 - 15:09

Лесно,лесно,ама не баш.
Щом го няма значи си изтича от някъде,а тогава става весело.Компресор,радиатор,пресостати и т.н.Абе дано да минеш леко
Отговори

overkill снимка overkill 21 март 2012 - 01:28

Aми като я закарам на майстор и като я закачат на машината да изтеглят квото е останало ,там ще се види дали има и къде са пробойните ....дано да не е компресора :newsm05_41:
Отговори

radodar снимка radodar 21 март 2012 - 09:26

Дано дано,ама надали.
Има случаи в които ще се молиш да е компресора,щото другите неща са още по-скъпи.Радиатора е 200+лв(читав),със смяната става чудо.Пресостатите са два и те не са много евтини,абе с други думи си е кофти вариянт.Дано да е нещо дребно,успех.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 21 март 2012 - 11:14

Когато ти го напълнят и видът ,че всичко "ок" нека да проверят цялата система с една лампа неонова да не би да ти изпуска някъде фреон.След това цевичките(метални топчета) да не бързат да им слагат капачки, а да видят дали и там няма теч,защото при мен нямаше проблем по системата и като го напълнихме изпускаше от цевичките(едно от топчета)сложихме нова за 15 лева!!Успех.
Отговори

overkill снимка overkill 29 юни 2012 - 07:54

Да напиша все пак какво се случи ....напълниха ми системата и компресора си тръгна ,човека гледа и каза че най вероятно изпуска по малко от семерината на копресора и засега си карам така и студено все още си имам та явно изпуска много бавно и по малко и за сега ремонт не мисля да правя а и не е оправдан!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg