Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колеги помагайте, побеля ми косата Астрата

IvanDe снимка IvanDe 16 февруари 2020 - 02:12

Колега моля помагайте , че ни побеля косата в буквален и преносен смисъл ....Колата е Астра Н , 1.6 туинпорт, 2005 година със газ ( без ОБД) ....всички майстори вдигат ръце и никой нищо не може да измисли. Проблема е следния : Пали се колата сутрин да речем 0 градуса ....колата пали работи нормално до 17-20 градуса и от там почва да тресе като на 3 цилиндъра....не иска да върви , забива муцуната, качваш се на магистралата няма тяга , зорлем ....стига до 60 градуса дали в движение дали на място и мотора утихва ( на 40 градуса прехвърли на газ и малко от малко успокои работата но всичко останало е същото дали на бензин или на газ се тая) .....мотора утихне да тресе към 60 градуса , но на няма мощност не иска да върви и като изключиш от 5-та гасне.... и така до 100 градуса , станели на 100 или ги мине изключваш от скорост пак изгасва , палиш и след това все едно никога не е имала проблем ....но както и да е ...всичко е между тези 20 градуса , 60 и 100 градуса ....изчистени туинпорт канали , ЕГР друг, бобина , дросел ,компресия 12.5-13 , свещи , датчик колянов вал , рейка бензинова с инжектори , изпарител , рейка, темепературен датчик ...и няма оправия ланда сонда първи втора сменени .. . Са всеки съвет бих се радвал , защото просто вече не виждам изход. Просто не разбирам защо на 20 градуса горе долу почват проблемите и на 100 спират рязко като с нож одрезани .... Няма завишен разход на гориво , масло като всички други към 1.5 литра на 10 000 .От няколко дни почна и придърпваме при ускорение...като на свещи но те са няколко пъти менени през няколко дни и се тая...



Благодаря на всички които могат да дадат някакъв съвет....вече съм тотално в задънена улица.
Мнението беше редактирано от IvanDe: 05 май 2020 - 01:07
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 16 февруари 2020 - 18:38

Такова нещо като монтиран фабрично датчик, който не е изключен програмно принудително, да не влияя на двигателя е невъзможно.
Лмбдите ти не работят, един Господ знае какви данни получава ECU-то и минава в авариен режим.
Започни с диагностика на ламбдите на бензин. И не с четец на грешки, а с читав стенд, осцилоскоп, в краен случай с работещ OP-COM.
Успех!
Отговори

Коцето снимка Коцето 17 февруари 2020 - 10:52

Двете сонди би трябвало да са еднакви, ако е така можеш да ги размениш за проба. Графиката показва кофти работа на сондата, това че не работи първите 2-3 минути е нормално но след това пак работи калпаво (поне според делфи). Подгрева на сондата може и да е здрав, той би трябвало да се изключи след като загрее мотора.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 февруари 2020 - 11:10

Да видим първо какво знаем за този 1.6.
Първо че не се понасят много с газта(това много хора са го потвърдили). Ти пък си и с още по-кофти варианта без ОБД.

Не е ясно компютъра какво "вижда" и адаптациите винаги ще бягат много бързо.
За ламбдите аз отношение няма да вземам, защото по принцип не се интересувам от това. Но щом ти казват че не бачкат добре, сигурно има нещо.
Второ, компресия 12.5-13.. нещо не ми е достатъчно като стойности говоря, това че си в рамките на половин бар между цилиндри е добре, но като стойност ми е малко на мен поне. Не казвам че точно това е проблема, принципно говорим.

Това е което на мен ми е известно, нека допълват и други ако има за допълване или поправяне.
Сменил си 1000 работи и пак няма полза...

За мен нещото, което може да направиш е да идеш на място, на което със сигурност ще ти кажат че ламбдите не са ти наред. Ако трябва смени ги(смени я) и карай на бензин поне едни 500-1000 км
Виж резултата, дали продължава така. Ако не продължава, може да се окажеш поредния, махнал газовата уредба от тоя двигател.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 17 февруари 2020 - 11:28

Малко спам ама си е наложително. Пиши от къде си, че боба нема да ни каже. И другото, напиши си профила както трябва да е.
Отговори

emoned снимка emoned 17 февруари 2020 - 16:02

Затапи, за проба, отвора в дроселовата клапа, идващ от капака на клапаните. Има някаква вероятност да е скъсана мембраната на клапан картерни газове, а тогава започва да смуче въздух и обеднява сместта.
Отговори

IvanDe снимка IvanDe 17 февруари 2020 - 19:28

До сега проблеми с газта не е имало никога и сега дефакто няма , след като си загрее колата си върви перфектно както на газ така и на бензин . Разхода на газ е 7.5 литра на 100 (при скорост 100-110 и 20% градско ) което си е много добре от гледна точка на разхода , в смисъл , че не е вдигнала разхода. PCV клапана работи нормално. Един колега предположи , че може да се е шашнал бензинови компютър от газта и най-добре би било да се ресетне, но нямам кода. Нямам никаква техническа възможност да отида до майстор , колата се кара всеки ден и не е в Бг и точно където е няма сервизи няма и време. Тримовете на дълги и къси изглеждат добре при форсиране отиват и двата към нула. Но абсолютно никаква логика не намирам да не работи в тези температурни интервали . Компресията мисля колега , че си е доста добре , но не знам колко трябва да са , прилагам линк със снимка по - долу.Най-странноот от всичко е , че след последното гаснене при достигнала към 100 градуса температура , колата се оправя и все едно нищо нередно не е имало и така до следващото изстиване на колата. Проверил съм всички вакуми , маркучи и прочие , пръскал съм ги многократно със спрей за карбуратори и никъде не променя работата на мотора. Мап сензора или точно как се марича Мас или Мап , е само с 2 жици и ми се струва , че е само като температурен сензор, и като го изключа работата нито се подобрява нито влошава излиза като грешка и температурата която отчита става минус 40 градуса при включен си показва колкото околната температура. Просто вече нямам никаква идея от какво може да е от една седмица вече постоянно си е грешката Р 0171 ...

https://www.facebook...3&theater&ifg=1
Мнението беше редактирано от IvanDe: 17 февруари 2020 - 19:29
Отговори

IvanDe снимка IvanDe 17 февруари 2020 - 19:34

 emoned, на 17 февруари 2020 - 16:02, каза:

Затапи, за проба, отвора в дроселовата клапа, идващ от капака на клапаните. Има някаква вероятност да е скъсана мембраната на клапан картерни газове, а тогава започва да смуче въздух и обеднява сместта.



Точно това мисля да направя утре за проба , но не смуче от дупката от къде по принцип смуче ....но може да е пък твърде малко и да не се усещта с пръст.
Отговори

IvanDe снимка IvanDe 21 февруари 2020 - 21:39

Промяна няма , освен че за един ден каране със затапен маркуч не е излизала грешка Р0171 , сега има друга лека повреда и другата седмица като се отстрани пак ще се търси проблема
Отговори

IvanDe снимка IvanDe 28 февруари 2020 - 10:12

Колеги ....запуших тръбата , разлика в поведението на мотора нямаше но грешка Р 0171 вече не излизаше 2 дни ....свалих пак тръбата да махна гумата която бях сложил но тя бе като засмукана леко тоест отворила се леко. Но друго ме човръка, през малката дупчица дето е при бобината нито дърпа нито духа от тая мембраната вътре....но капачката на маслото като я отворя и леко я поставя без да я завивам я засмуква леко , вдигам слагам пак дръпва я но леко , но достатъчно да я държи за мотора без да подскача капачката , понеже нали не е завита....нормално ли е да засмуква капачката леко или не ? защото знам , че при скъсана мембрана на капака на клапаните засмуква супер силно и по време на работа на мотора не може дори да се махне капачката от силен вакум. Дали това при мен сега е нормално ? леко да я засмуква или не трябва да засмуква изобщо ?
Отговори

Bareto снимка Bareto 28 февруари 2020 - 10:58

Здравей колега, нормално е да има леко разреждане (слаб вакуум) при работа и това се установява точно както си описал - с капачката на маслото. Друга проба която можеш да направиш е да изфорсираш мотора на място, при което трябва да чуеш едно кратковременно засмукване от малкия отвор на капака на клапаните. Ако го чуваш значи си ОК, ако не го чуваш има вероятност мембраната за картерната вентилация да е спекла, след което последва нейното разкъсване и тогава започва да се чува постоянното съскане и силния вакуум, при който вече много трудно се развива и маха капачката на маслото.
Относно грешка P0171 погледни долната тема, може да ти е от полза:

https://www.opelclub...howtopic=132237
Мнението беше редактирано от Bareto: 28 февруари 2020 - 11:32
Отговори

IvanDe снимка IvanDe 28 февруари 2020 - 11:56

Благодаря за отговора колега. Линка дето ми даде всичко е направено изчистени туинпорт канали егер дори сменен с друг , "дебитомера" е само с датчик за температура с 2 кабела нищо друго и той сменен, бензинови инжектори сменени също , дросел също , не смуче въздух от никъде.Това ми бе важно да разбера дали е нормално леко да я засмуква капачката. Ще проверя с подаване на газ дали ще дръпне от малката дупчица която е при бобината нали за нея имаш предвид ? Проблема е с работата на мотора до достигане на въпросните 100 градуса от там всичко е наред както е наред и от 0 до 20 градуса после започва тресенето на мотора и не иска да върви колата забива гасне няма душа и всичко това до достигане на 100 градуса и после всичко се оправя , датчика температурния също е сменен на термостата въпреки че сега видях че има още един след термостата на няколко сантиметра от горния който се вижда. Него не съм го сменял ,
Отговори

Bareto снимка Bareto 28 февруари 2020 - 13:44

Да, точно за този малък отвор говорим. Малко банален въпрос, но блок бобина пробвал ли си да смениш, поне само за проба, работата и много зависи от температурните разлики, когато си е тръгнала да си заминава. Тези температурно зависими симптоми най-вероятно са свързани с някой датчик (сензор) или както ти е казал колегата Димов може да се окаже и газовата в дъното на всичко. За съжаление аз не мога да помогна с повече. Дано бързо да откриеш виновника и дръж ни в течени!
Мнението беше редактирано от Bareto: 28 февруари 2020 - 14:05
Отговори

IvanDe снимка IvanDe 28 февруари 2020 - 14:05

Колега от малката дупка нито смуче нито духа когато е на обороти , при изфорсирване дръпне. Това означава ли че на 100% е здрава мембраната? Дали тя не предизвиква вакума на капачката или не ? Ако дори малко е скъсана ще смучели от малката дупка ? Бобина свещи , дросел , ЕГР, дебитомер, датчик температура на термостата , датчик температура на радиатора от пред (страннно винаги показва + 9 или 10 градуса независимо от околната и като отвори термостата си покаже вече там 90 примерно ) , рейка бензинова с инжектори , почти всичко е сменено и оправия няма на тази кола . Колата като премине на газ към 40 градуса леко успокои тресенето , но всичко останало с невървене и гаснене продължава до 100 градуса след това гасне като изключа на пета на магистралата паля и все едно никога не е имало проблем дръпва веднага вървенето и тягата преди това не може да откъсне зорлем .
Отговори

Bareto снимка Bareto 28 февруари 2020 - 14:56

Така е, на празен ход, при плавно подаване на газ и на обороти не трябва да чуваш свистене (засмукване), чува се само за около секунда при рязко изфорсиране. Слабия вакуум е нормален, това не трябва да те притеснява, а ако е скъсана мембраната тогава ще чуваш свистенето постоянно на запален двигател (обикновенно записва и грешки P0105 и P0170), предполагам че при много малко сцепване едва ли ще доловиш звука ... но виж, не се вкарвай в излишни тревоги с тези картерни газове, това едва ли има връзка с основния ти проблем. Толкова неща си направил, че аз не се сещам какво друго би могло да бъде... освен ако няма нещо общо датчика за положение на разпределителните валове, но пък тогава сигурно щеще да имаш друга грешка. Не искам да те подвеждам с това последното, просто ми хрумна спонтанно.
Мнението беше редактирано от Bareto: 28 февруари 2020 - 16:38
Отговори

IvanDe снимка IvanDe 28 февруари 2020 - 20:34

Благодаря колега, значи би трябвало да е наред мембраната. Вече нямам никаква идея на какво може да се държи тази странна работа на мотора , абсолютно никаква....дали пък може би се нуждае от ресет компютъра на колата....но пък трябва кода.
Отговори

IvanDe снимка IvanDe 05 май 2020 - 01:00

Колеги оправия няма ...сменен катализатор заради спукан изпускателен колектор над катализатора както се оказа редовен проблем , сменени първа и втора ланда сонда и проблема си е съшия....ако може някой майстор да даде акъл дори по телефона ще си платя...няма оправия кой където и да я гледа все тая ...я разхоидте големи в чужбина , а съм сам и никой не може да ми помогне нито сервизи нито нищо ..
...
Мнението беше редактирано от IvanDe: 05 май 2020 - 01:07
Отговори

emoned снимка emoned 05 май 2020 - 06:50

Здравей колега. Тези мотори са без хидравлични повдигачи на клапаните. При работа на газ, поради по-бавното изгаряне на газта и по-високата температура на изгаряне, се случва след време да се вкопаят леглата на клапаните, вследствие на което се напалява хлабината. Хубаво е да направиш едно измерване на хлабината, да провериш дали все още е нормална. Мисля, че беше 0.35мм за изпускателни и 0.25мм за смукателни, но не съм сигурен за точните стойности. За целта е необходимо, само да се свали капака на клапаните.
Мнението беше редактирано от emoned: 05 май 2020 - 06:50
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg