Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Вдигане на максималната скорост по магистралите?!

ffilip снимка ffilip 18 декември 2011 - 10:05

Твърдо съм за вдигане на ограничението, а даже и 150 км/ч да бъде.
Мненията преди моето много ми харесват - това е пооложението в България, всички сме моралисти, всички се правиме на света вода ненапита, но всички не сме такива, включително и аз. Сигурен съм, че малцина от вас не карат със 140 по магистралите ни. И съм сигурен, че щом се качиме по колите и стъпим на Тракия, Хемус... ще натискаме десния педал и ще хвалиме тоя, 'що ограничението е вдигнал.
Както казаха над мен - по-високото ограничение по АМ-ите ни е последния проблем
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 18 декември 2011 - 12:56

Проблема,господа според мен не е дали ще дигнат с 10км или с 50.Аз лично също не карам като пенсионер ,и обичам да настъпвам.Ама що не помислиха да запушат някоя дупка по пътя,или да оправят някой участък малко ,ами хванаха да оправят българия точно от там дето не трябва.Техническите ни данни на автомобилите са под всяква критика,пътищата също.Финансовите възможности на българина са почти нулеви.Проблема с пътищата идва от там че даден участък от път за ремонт го печели някоя наша приятелска фирмичка,дето не работи според правилата наложени от еди кой си, поради факта че ще икономисат някой лев да си поделят и след 2 години пак ще трябва да правим слалум заради дупките.Или ,ако се прави според правилата излиза че сме абсолютни некадърници да си направим и пътищата поне.В интерес на истината ,първокласните пътища в Гърция ги правят италианците.Ако ние не можем да си позволим да дойдат тук ,поне можем да питаме как става.В голямо заблуждение сте че Бойко като реже лентите за откриване на магистрала и край вече имаме европейски път.В цяла европа през летният сезон има забрана за движение на тежкотоварни машини по пътя през определени часове,както в събота и неделя е абсолютно забранено.Тук също има но никой не го спазва.Пък и на кой ли му пука че селският трактор минава по най натоварената магистрала и създава задръстване и предпоставки за ПТП.Нищо против да дигнат ако искат и на 300,но да имаме и пътища за това.
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 18 декември 2011 - 13:43

t_g_stoev - ето за това говорим.... :clapping:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 18 декември 2011 - 13:55

И тази тема се обърна в мрънкалник.Нямало пътища,скоростта била висока,никой не ви задължава да карате със 140 ,защото няма пътища :mhihi: Реално всички си перкате по магистралите ,а и не само с доста над 140,та не мога да разбера защо се правите на Майка Тереза...Който иска да кара,то така или иначе 90 процента не спазват ограниченията,а който иска да си "лети" със 70.
Отговори

zandor снимка zandor 18 декември 2011 - 19:12

Аз съм твърдо против..защото:
конкретно
1во- ако си говорим за Германия и тези който са карали в Германия, знаят че участъците без ограничение са прави и са с 4ленти без авариината, т.е. 5 с авариината, в момента в който наближиш населено място, лентите станат по-малко, слизаме често на ограничение 120 че дори 100 и надолу!!!
2ро- ако се приеме законът 140км/ч, България ще стане страната в европа с най-високата разрешена скорост след Германия(и то условно).
Аииде леко назад с патриотизма че сме все най-умните, най-добрите и най-можещите!
В страните където хората карат до 6годишни автомобили, където колите са като кукли, масово под 100000км реални, властите са дали ограничение 110/120/130, а ние големите тарикати 140!!!

Преди време споря с един който кара тойота авенсис за това каква скорост трябва да се поддържа и той ми вика:"ами аз мога да си карам спокойно със 110 по пътищата(става въпрос не за магистралите а първокласните пътища), защото видях една катастрофа между пасат 2ка и авенсис като моя и тия в пасата бяха умрели а тия в авенсиса бяха живи и аз затова се чувствам сигурен"- е прочетете го това и се замислете що за стока сме българите, особено в шофирането!!!
Отговори

Жорко снимка Жорко 19 декември 2011 - 17:24

 zandor, на 18 декември 2011 - 19:12, каза:

Аз съм твърдо против..защото:
конкретно
1во- ако си говорим за Германия и тези който са карали в Германия, знаят че участъците без ограничение са прави и са с 4ленти без авариината, т.е. 5 с авариината, в момента в който наближиш населено място, лентите станат по-малко, слизаме често на ограничение 120 че дори 100 и надолу!!!
2ро- ако се приеме законът 140км/ч, България ще стане страната в европа с най-високата разрешена скорост след Германия(и то условно).
Аииде леко назад с патриотизма че сме все най-умните, най-добрите и най-можещите!
В страните където хората карат до 6годишни автомобили, където колите са като кукли, масово под 100000км реални, властите са дали ограничение 110/120/130, а ние големите тарикати 140!!!

Преди време споря с един който кара тойота авенсис за това каква скорост трябва да се поддържа и той ми вика:"ами аз мога да си карам спокойно със 110 по пътищата(става въпрос не за магистралите а първокласните пътища), защото видях една катастрофа между пасат 2ка и авенсис като моя и тия в пасата бяха умрели а тия в авенсиса бяха живи и аз затова се чувствам сигурен"- е прочетете го това и се замислете що за стока сме българите, особено в шофирането!!!


Съвсем точно изказване! Явно внушителният брой паметни плочи, както и още по-внушителната цифра от над 1000 убити на година вследствие на ПТП-та в България, не са в състояние да стреснат немалка част от шофьорите. Доста от тях , които карат с превишена скорост се уповават било от пътната обстановка, било от техническите характеристики на автомобила, но най-голямото заблуждение у тях самите е от рода на " На мен не може да ми се случи", "Чуствам се сигурно на пътя". Имам познат полицай, който през живота си и цялата си служба в МВР толкова размазани и помляни хора от ПТП-та е видял, че чак му настръхва косата само като започне да разказва.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 декември 2011 - 18:17

 DanZKi, на 18 декември 2011 - 13:55, каза:

И тази тема се обърна в мрънкалник.Нямало пътища,скоростта била висока,никой не ви задължава да карате със 140 ,защото няма пътища :mhihi: Реално всички си перкате по магистралите ,а и не само с доста над 140,та не мога да разбера защо се правите на Майка Тереза...Който иска да кара,то така или иначе 90 процента не спазват ограниченията,а който иска да си "лети" със 70.


-Тук всеки споделя впечатления, опитва се да представи на другите своята гледна точка! И перфектно знаем, че мнението ни няма да бъде меродавно и какво от това ? Само ти ли ВИНАГИ във всяка тема "откриваш топлата вода" !?? Ми като не ти се чете давай към следващата и недей да заклеймяваш някого/всияки. Ако имаш мнение по въпроса - споделяш, ако нямаш.. докато темата не замине в небитието или не бъде затворена от модератор дискусиите ПРОДЪЛЖАВАТ..

Аз лично прочетох доста смислени мнения, прочетох доста ФАКТИ, които не знаех и ако не беше настоящата тема едва-ли щях да узная скоро. Омръзна ми от всезнайковци дето могат само да критикуват и 'слагат печати' на тоя или ония. И в крайна сметка ако не са форумите като тоя, ако не са подобни "безмислени" теми.. сигурно нямаше да ги има онея 5% (надяввам се да има ПОНЕ толкова!) шофьори, дето да се замислят малко или много зад волана.. ония същите дето първо поглеждат в огледалата, пък след това предприемат маневри.. ония, дето мислят за скоростта.. за безопасността на себе си и на другите около тях..

Извинявайте за лееекото отклонение, повече няма така да правя! Весели празници на всички! :icon_smile:
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 20 декември 2011 - 10:15

За тези които карат с под 100 км/ч на АМ препоръчвам да използват обходни маршрути или алтернативни начини за предвижване (автобус, влак, камила, кану-каяк, делтапланер, кучешки впряг и др.) Автобусите си перкат със 120-130...
Мнението беше редактирано от Stenli_: 20 декември 2011 - 10:23
Отговори

Жорко снимка Жорко 20 декември 2011 - 13:48

Ето таблица на ограниченията на максималната скорост по магистралите на Съединените щати:
http://www.topspeed....way-ar9977.html
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 20 декември 2011 - 16:26

С интерес следя темата и определено е интересна - с различните позиции, които колегите имат по въпроса. Та да се изходя и аз :))
Значи по принцип не съм против това увеличение, но нямаме нужната култура на пътя и в момента. Защото и в момента някои си летят ниско с над 170 км/ч - няма лошо, но нека бъдат така добри, да не упрекват останалите които карат с около 100, па даже и с по-малко! Значи като по своя преценка е решил, че може да кара с доста над максималната скорост, записана в закона - сам си поема риска, и да не сърди, че някой, карайки със 120, е решил да изпреварва този пред него, каращ със 110,и по този начин го е принудил да намали за малко от 180 на 120. Значи като колата ти го позволява - дерзай, карай и с 200, но бъди толерантен и с другите - настигаш по-бавно движещи се, които се изпреварват и са започнали маневрата преди да долетиш - намаляваш до тяхната скорост, изчакваш изпреварващия да си се прибере в дясната лента и тогава газ до ламарината и да те няма. А не като в повече случаи се получава - фарове къси - дълги, клаксони, щото си му отнел едва ли не "законното" право да се движи постоянно със 180 или с каквато там скорост се е движел.
И аз не обичам бавнодвижещите се, но не можеш никого да принудиш да кара с над 100 или повече, само щото останалия поток иска да кара с по-висока скорост - може да има технически проблем, може в момента шофьорът да има здравословен проблем, всичко се случва. В закона е казано - задължителна минимална скорост - 50 км/ч - и толкоз, не можеш да упрекваш никого, че кара на магистрала с 80 км/ч. Ами на магистралата няма насрещно движение в твоето платно, така че изчакваш когато има струпване, пък после се изстрелваш напред и това е! Аз не знам какво сте се вторачили, в тези които карат с по-ниски скорости на магистралата - пътищата /и в частност магистралите/ са за всички и ако спазват писаните закони и неписаните такива за колегиалност на пътя, не виждам къде е проблема.
Основния проблем е когато има такива бавно движещи се по другите пътища, и то участъци с натоварено движение. Но и там не можеш да му държиш сметка защо се движи със 60 - ами може да от друг град, турист, или просто се любува на природата.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 20 декември 2011 - 16:29

 DALGONSKi, на 19 декември 2011 - 18:17, каза:




Ти кой беше,че не се сещам?Да не ме следиш по темите ? Нали всеки изказва мнение,е това е моето...Скоростта и на 100 да я бутнат,статистиките няма да се променят,ама те не зависят от ограниченията,а от ЗКУ...Както и да е ,не ми обръщай Фнимание.
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 20 декември 2011 - 17:42

С две ръце съм ЗА.Аз никога не съм карал бавно и никога няма да карам.Изпреварвам както мисля за добре,по магистралите на падам под 150 и ми а яко кеф.Аз съм влагал пари в тая кола за да върви повече,тоест да карам екстремно НО и в същото време съобразително(не поставям хората на пътя в неловко положение)Всеки е свободен да кара както си ще,на мен не ми пречи,и без това ги прескачам :biggrin: От София(ст.Град) до Добринище за 1:40ч.Луда глава съм и не ме е срам от това.
Отговори

Shades снимка Shades 20 декември 2011 - 17:53

Голяма хранилка стана темата, но се очакваше. Викате нямало значение, че били кофти пътищата ... е така на примависта ми изниква в главата един случай за един пловдивски GTR, от който нищо не беше останало след удар с 200. Уцелил дупка на пазарджишкия участък от магистралата човека, лека му пръст. И говорим за човек, който не се е качил вчера за сефте ... Спирачките ли са ви по-добри или колите по-здрави?! Малко се съмнявам ...
Ясно е, че 90% от хората настъпват, кой с умения зад волана, кой без. Обаче си играем тото, карал съм и с 200 и кусур по магистралата, обикновено не падам под 160, обаче това не променя факта, че си играем със съдбата. Няма дори да подхващам темата, че освен нас, има и други водачи на пътя - къде за да ги пазим, къде да внимаваме, защото е много весело като се изсулваш с 200 и заспалия тираджия от насрещното да помете мантинелата и да ти се метне в лентата :moderator:
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 20 декември 2011 - 18:48

Българина е смел ,знаещ,можещ и претендиращ за всичко.Жопка и нема да се плашите, 1 или 2 плочи,че тук е починал някои е все тая нали?Лошото е когато пострада някой невинен.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 20 декември 2011 - 19:13

Боби,не е там работата.Ограничението и 50 да е на магистралата,ако ние не се съобразяваме с пътните обстоятелства,то никой не може да ни спаси.

Пп ГТР-а беше на един познат,а този който загина с него беше негов приятел,а и скоростта беше доста над 200 доколкото помня...
Отговори

Shades снимка Shades 20 декември 2011 - 19:25

Над 200 беше наистина ... въпросът е, че при тази скорост наистина и малките неща правят големи панаири. Да не говорим, че да се съобразяващ с обстановката ОК, обаче колко места има по пътищата, където без обозначения, без табели от перфектен път изведнъж започва лунен пейзаж на следващия завой? Не може да очакваме, че всеки ще има в главата запаметена пълна карта на републиканската мрежа, с обозначени прецакани участъци. Пък и 50% от водачите са камикадзета и карат като коне с капаци. Работата както винаги е комплексна и хората, от които зависят повечето неща започват да кърпят от задника пак ... Всичко свързано с автотранспорта втасахме, та скоростта на магистралата стана държавен приоритет. Смех ...
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 20 декември 2011 - 22:13

Твърдо за повишаването на скоростта!Изчетох всички коментари и на повечето колеги много им се чудя на смелоста и по точно километрите които развиват(дай боже всеки му).То се почна първо,второ..и така на татък от тънки разбиратели до баш майстори.Аз гледам на това решение положително от гледна точка на хранилките и на времето което ще се стига от точка А до точка Б.Много ми е чудно колеги "ЕКОТЕЦИ" ако карате с повече от 140 км колко ли двигатели ще затегнат от недостик на масло ама честно да си кажете?!Всичките караме опели и знаем,че сме сиромаси хора и цепим стотинката на две(някои хора правят изключение).Аз лично карам разумно според моите разбирания и досега съм нямал проблем по нашите пътища.

п.п.Ей хубава темичка:):)
Отговори

Insignia OPC снимка Insignia OPC 20 декември 2011 - 22:36

Дали ще я увеличат или не, надали някой ще си промени стила на шофиране. Хубавото е, че се вдига прага на глобите...:) Нито водачите на мощни автомобили ще вдигнат крака си от газта, нито пък тези с малките и старите коли ще започнат да карат по-бързо /те просто не могат/. Преди време ходих до Турция с едно Пунто - ми то вдигаше 140 км/ч. само по големи нанадолнища. На такава кола колкото и да и разрешават максимална скорост - все тая... Трябва да се чувства безопасната скорост за дадения автомобил. Тези които го нямат това чувство или го пренебрегват ще създават проблеми за себе си и за останалите на пътя...

ИЗВОД: Където може, с колкото може... :)
Мнението беше редактирано от Insignia OPC: 20 декември 2011 - 22:51
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 20 декември 2011 - 23:05

Твърдо ,,ЗА'',разбира се,където е възможно.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 20 декември 2011 - 23:05
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 21 декември 2011 - 10:56

Няма кой знае какво значение скоростта дали ще е 140 или 200 на магистралата ти като си имаш мозък в главата сам ще си прецениш става ли пътя за тази скорост или не . Проблемите за некролозите и паметниците по пътя са не само скоростта ами и манталитета на водачите че всеки си мисли, че колата му многооо върви предприема рискови изпреварвания сили се по лоши пътища със голяма скорост , а и още мноого други фактори като това как примерно комшията ми с кола без спирачки вчера минава технически преглед за 40лв със предни спирачки на 1.2 по показание на валяците а задниете са на 0.6. Първо като пускат такива коли да се движат от пунктовете за ГТП те пускат убйици на пътя и трябва да лежат в затвора за непредумишлено убйиство. Второ много хора карат със стари гуми , втора употреба или пълни терлици които също са фактор за ПТП. Като говорим за гермяния където няма ограничение на скоростта на аутобана незабравяйте че там контрола на годишния технически преглед, а и на пътната полиция за състоянието на колите гумите на колите са жестоки и ако е така в БГ 40% от колите са за скрап. Така че скоростта ако имаш глава на раменете и колата ти е изправна след като си преценил че пътя позволява висока скорост и колата ти е супер може и с 200 да си караш стига да си сигурен ,че незастрашаваш останалите хора движещи се по пътя.
Мнението беше редактирано от aan_astra: 21 декември 2011 - 10:56
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg