Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Въпроси за Инсигния

devailo снимка devailo 15 април 2019 - 20:16

Въпрос: Какво е това нещо което скърца когато си поиска? Има дни в които нещо скърца покрай гумите .. доста е противно и дразнещо, особено ако не слушам силно музика. Някой пасажери ми казват че било отзад в ляво други че било от пред в ляво, Май е отпред защото като минвам през големите легнали полицаи и се чува при контакта на предните гуми. Обаче не всеки път се появява. Ей днес щях да ходя на сервиз да го гледаме какво е и тръгнах на там и нит оедно скръцване . Мъча се да доловя тенденция някаква.. примерно при първо палене за деня че го има ? или като е хладно ли не знам .. Ще следя още но ако някой от вас знае какво може да е - споделяйте. Или поне какво да кажа на майсторите да гледат.
Мнението беше редактирано от devailo: 15 април 2019 - 20:16
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 април 2019 - 20:28

Тампоните на стабилизиращата щанга... Пръсни им течна грес на спрей и виж дали ще спре. Ако спре- те са.
Отговори

devailo снимка devailo 15 април 2019 - 20:38

 tisho.74, на 15 април 2019 - 20:28, каза:

Тампоните на стабилизиращата щанга... Пръсни им течна грес на спрей и виж дали ще спре. Ако спре- те са.



Супер, мерси, ще се провери!
Отговори

reddog снимка reddog 13 юни 2019 - 14:10

Здравейте, какво ви е мнението за Insignia 2017 1.6 CDTI Automat? какво може да се каже за този двигател +-сове --нуси
Отговори

BOz снимка BOz 17 юни 2019 - 11:21

 reddog, на 13 юни 2019 - 14:10, каза:

Здравейте, какво ви е мнението за Insignia 2017 1.6 CDTI Automat? какво може да се каже за този двигател +-сове --нуси

Същото като и за 2.0.
Отговори

Avgusta Trayana снимка Avgusta Trayana 17 юни 2019 - 16:11

Тъй като темата е универсална , да взема и аз да попитам нещо свързано с оборотите на колата:
Когато е студено през зимата , докато загрее малко над 60 градуса поддържа точно 1000 оборота. След като загрее , оборотите падат на нормалните около 750 .
Сега през лятото друго ми прави впечатление - когато е много горещо в купето и климатроника се мъчи да охлади , двигателя поддържа около 900 оборота. След като охлади добре , оборотите отново стават нормални.
Така ли е при вас?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 юни 2019 - 16:37

Когато се включи компресорът, оборотите се вдигат леко. Явно това забелязваш, когато изключи пак падат на 800 (не 750).
Отговори

CyberTod снимка CyberTod 17 юни 2019 - 16:51

На A20DTH оборотите са следните, по наблюдения на таблото, а също и със закачен опком :

Нормални Обороти : 850 (според мен това са нормалните защото с опком има 2 полета commanded и actual и двете съвпадат)
Обороти с пуснат климатроник : 950
Обороти при студено време и нужда от дозареждане на акумулатора : 1050
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 юни 2019 - 16:55

 CyberTod, на 17 юни 2019 - 16:51, каза:

На A20DTH оборотите са следните, по наблюдения на таблото, а също и със закачен опком :

Нормални Обороти : 850 (според мен това са нормалните защото с опком има 2 полета commanded и actual и двете съвпадат)
Обороти с пуснат климатроник : 950
Обороти при студено време и нужда от дозареждане на акумулатора : 1050


Ок, приема се. Явно на следващите мотори са вдигнали всичко с 50 оборота.
Отговори

Avgusta Trayana снимка Avgusta Trayana 17 юни 2019 - 17:11

Благодаря за бързите отговори.
Така си мислех и аз , но за всеки случай все пак да попитам. Оборотите ги гледам само на таблото , така че се доверявам на колегата CyberTod с опком-а
Отговори

Stenlius снимка Stenlius 26 декември 2019 - 15:41

Здравейте, някой кара ли 1.6cdti автомат случайно? Аз си взех такава и имам въпроси относно смяна на маслото в скоростите и разхода, който ми се струва височък.
От Стефанов ми казаха, че маслото в кутията е lifetime и не е предвидено да се сменя. Можело да се освежи ако аз си реша, но никъде нямало предписание да се прави. Колата е на 160к км, струват ми се множко за едно такова масло... Кутията не е Айсин както на предишните, тук е на GM 6T45 Gen3, ще се радвам на препоръки относно смяната.
Разхода магистрално /минал съм около 600-700 км само София - Пловдив и обратно/ ми се движи около 7-8, което ми се вижда доста, уж е икономичен този мотор. Това е с каране 110-рядко 140. Вярно, е че колата е тежка и обикновен автомат, но пак ми се струва бая. Идвам от Рено Лагуна 2.2 дизел, около 170 коня и по същия път с доста настъпване, 150 до 160 на моменти с климатик гореше 6.5-7 с ръчни скорости.
Отговори

Коцето снимка Коцето 26 декември 2019 - 16:27

Ми кутията ти може и да е китайска, съвсем сериозно и там се произвежда. Това е от официалния сайт на Опел. Трябва да изпишеш целия номер на кутията и ще ти кажа къде е произведена. Не ги слушай приказките за вечното масло в автоматика, щом ти предлагат опресняване направи го но ги помоли да ти отсипят 1/2 литър от старото и като го огледаш ако не е прозрачно след 1000км още едно опресняване.
За разхода не мога да ти кажа нещо конкретно но за дизел 1,6 на извънградско и при такова каране ми се вижда висок, все пак най-добре ще те ориентира някой с такъв мотор и кутия. При извънградско автоматика става като механична кутия щото след 60 - 70км/ч хидрото се заключва, друг е въпроса ако постоянно ускоряваш, намаляваш, изпреварваш с пълна газ и т.н.
Отговори

Stenlius снимка Stenlius 26 декември 2019 - 18:33

Как и къде да видя номера на кутията? В разбивката от Опел пише само това:

Transmission Code TRANS-AUTO 6-SPEED 6T45 GEN3


Не ми предложиха да освежават маслото, казаха, че според тях няма нужда, но ако аз си реша да го освежа. Съответно обмислям смяна на маслото, защото за 1-ви път имам автоматик.

Разходът все пак да не говоря на изуст - все още не съм правил цикъл пълно-пълно за да хвана точно колко е, възможно е и резервоарът да е по-малък на моята модификация, навсякъде пише 70 л, но това май е за 2.0CDTI версиите. Просто стрелката слиза заплашително бързо надолу :D, а на борда не му вярвам много - пише 7.3 в момента. От първите частични зареждания сметнах 8.1/100 среден /с 20-30% софийско някъде/ и магистралата.
Отговори

Коцето снимка Коцето 26 декември 2019 - 20:06

Ето къде го пише номера на кутията https://www.opel-inf...etriebe/6t.html , ще разбереш и къде е произведена според таблицата вдясно.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 декември 2019 - 12:03

Като гледам какви предавателни числа дават в таблицата за Инсигния (А/Б) с 1.6 модификации. Дават 2.89..
Това наистина е тежка кола спрямо Астрата, Корсата и там другите Каскади разни....и не знам защо, но сякаш ми се струва малко това 2.89


В Astra J изобщо го няма тоя автоматик на дизел. Astra K се появява пак на една модификация.
За сметка на това, при ръчните М32 - и при Astra J и при Астра К и при Инсигния с 1.6 дизел, числата са 3.65, само при една модификация B16DTE(Astra K) видях 3.35..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 декември 2019 - 12:36
Отговори

Коцето снимка Коцето 27 декември 2019 - 12:32

Е като кажете тежка била Инсинията, колко тежка е? 1620 кг. за комби, 1550 кг. за седан - при 320-330Нм тежко ли е? я сметни една Астра Г с мотор 1,4 - 130Нм на 1300кг, па има и изгъзица с 1,2 мотор. Какво е съотношението тегло/въртящ момент при Астрата и Инсинията?
Мнението беше редактирано от Коцето: 27 декември 2019 - 12:33
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 декември 2019 - 12:40

Ами съотношението е ясно изразено и в предавателните числа. Затова наблегнах на тях. Автоматика е много занижено число, а ръчката е нагоре.. тук има част от причината да му гори повече. Ако беше с ръчка, дори само заради това че е по-добро съотношението сила спрямо предавка към гумите, имаме посока разтоварване на двигателя.

Затова мен не ме учудва че му гори толкова. И като сложим и около 300 кила повече от Астра К да кажем... спрямо Корса D/E да не говорим, но там 1.6 дизел не виждам, затова я оставяме на една страна.


Каскадата е още по-тежка от Инсигния - 1730 кила. Там разликата с Астра К надминава 400 кила. Към 450

Та затова мисълта ми е че ще има бая разлика от Астра К с ръчка и Инсигния А/Б автоматик, при един и същ двигател 1.6 дизел.
Иначе двигателя наистина не можах да го чуя(имаме тук една учебна Астра К с 1.6 дизел, на един метър и половина от мен при тръгване, знаете как тръгват учебните с малко повече газ, наистина не можеш да се светнеш че това е дизелов мотор). За мен за тъй наречения "шептящ дизел", няма по-хубаво нещо от ръчна кутия, тогава съвсем реално можеш да имаш икономичен мотор, особено в по-леките модели.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 декември 2019 - 13:05
Отговори

BOz снимка BOz 27 декември 2019 - 18:22

Една кутия няма само главно предаване. Гледай общо на нещата, защото само с такова число си вадиш тотално грешни изводи.
Отговори

Stenlius снимка Stenlius 28 декември 2019 - 14:37

Ходих и тествах Astra K с 1.6cdti комбита - първата беше 110 коня с ръчни, другата беше същата като Инсигнията - 136 коня/автомат. Усещането от 110 коня с ръчни беше, че до 80 км/ч върви осезаемо повече от версията с автоматика /което според данните на хартия определено не е вярно/, също така много тихо се усещаше. Автоматика се усещаше по-спънат и шумен и реално нямаше динамична разлика с Инсигнията, която тествах веднага след него. Скоростите са си къси, да, до 3та са бая късички, 4-5 се ядват, единствено 6-тата е по-дълга. И разликата в килата си е точно 300+ за Инсигнията спрямо Астра К с еднакво оборудване.
Аз си бях фен на ръчните скорости, но се полакомих за екстрите и автомата - предполагах, че ще похарчва повече ама не очаквах чак толкова :D.
Отговори

Коцето снимка Коцето 28 декември 2019 - 17:06

Автомата вдига разход само градско, ако караш агресивно може да вдигне и 2 литра отгоре, че и повече на тези килограми. Извънградско си е като ръчка по отношение на разхода, стига да не изпреварваш всеки път с кикдаун. Аз пък преди няколко месеца пробвах две нови астри с еднакъв бензинов мотор и с различни кутии, ако ти кажа че автомата не отстъпва при ускорение на ръчката сигурно няма да повярваш. Ако говориш за естествения ЛАГ при автомата при ускорение това си е съвсем нормално, все пак там се търси кефа и спокойствието при шофиране а не спортното каране.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg