Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем с х14хе

slayerbg снимка slayerbg 10 февруари 2011 - 20:52

Здравейте, преди малко ми изникна проблем и не знам точно как да го намеря из форума, извинете ме ако е има писано по подобен проблем и не съм го намерил.
Самият проблем е : както си карах ми светна лампичката на маслото, спрях и долях 500мл., като още преди да сипа нивото на маслото не беше стигнало минимума. След 200 метра каране пак ми светна лампичката и отново долях още 500мл. Оставих колата да си "почине" за 1 час, след което при 10 мин. работа не светна нищо и тръгнах отново. След по-малко от 1 км каране лампичката свента отново придружена от някакво чукане под пластмасовата кутия на двигателя. До колкото ги разбирам работите май трябва да са клапаните и не е на добре работата, но вапроса ми е защо светка лампичката на маслото при положение, че си има напълно достатъчно количество. Също така ще спомена, че си взех колата от сервиз, където ми смениха гарнитура на клапаните преди по-малко от 30км... мислите ли че може там да не са направили нещо като хората ?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 февруари 2011 - 21:06

Теч,проблемна маслена помпа,натрупани нагари и мизерия в мотора...Дай повечко инфо,защото стреляме на посоки.
Отговори

slayerbg снимка slayerbg 10 февруари 2011 - 21:13

ами беше в сервиз, защото имаше лек теч от гарнитурата. Няма натрупани нагари и мизерии в маслото и като цяло на пръв поглед всичко ми изглежда ОК. Сега пак няма теч и маслото е близо до мах. на пръчката за мерене. Попринцип ми гори по 1литар масло за 10 000км(от смяна до смяна) ако има значение. Астра 1.4 16в 1999г.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 февруари 2011 - 21:18

Ако преди смяната не си имал проблем им я карай отново в сервиза.Няма да се изненадам ,ако са си оставили ръцете.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 февруари 2011 - 21:32

Или са си оставили ръцете или маслото ти е менте или е много тънко. Скоро ли е сменяно, на студен мотор святка ли лампата?
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 февруари 2011 - 21:34

И с 0w30 да е няма да светне лампата,ако мотора е наред :icon_wink2:
Отговори

slayerbg снимка slayerbg 10 февруари 2011 - 21:40

най ме притеснява дали мога да я карам така за 1-2км до сервиза
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 февруари 2011 - 21:41

Но ако маслото е менте ще светне :icon_wink2: . Въпроса е дали маслото е сменено преди процедурата и дали те не са омазали работата с някакви боклуци попаднали в картера и от там запушили цедката на сондата.
Пак да питам на студен мотор трака ли?
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 10 февруари 2011 - 21:41
Отговори

slayerbg снимка slayerbg 10 февруари 2011 - 21:43

ами само на горе-долу студен мотор трака. Маслото ми попринцип е ГМ 10в40 - днеска долях тотал 10в40. маслото ми е сменяно последно преди 4 000 км
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 февруари 2011 - 21:44

Ако са слагали силикон,което при х14хе е абсолютна глупост е възможно да е попаднал където не трябва...Има доста такива случаи.
Отговори

slayerbg снимка slayerbg 10 февруари 2011 - 21:46

смисал не съм я оставял да работи повече време да видя какво е положението като загрее.

в крайна сметка какво да правя. мога ли да я карам до сервиза в сегашното й състояние.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 10 февруари 2011 - 21:48

Със светеща лампа недей.По-добре да те дръпне някой,не си заслужава риска.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 февруари 2011 - 21:48

Изключваме варианта масло, щом преди ремонта е двг е работило както трябва. За мен най-добрия вариант е да те изтеглят до сервиза, все пак рискуваш целия мотор!
Успех!
Отговори

slayerbg снимка slayerbg 10 февруари 2011 - 21:59

мерси. Тия дни ще пиша какво е развитието по въпроса.
Отговори

slayerbg снимка slayerbg 16 февруари 2011 - 12:16

здравейте, сега ходих до един сервиз и ми казаха, че проблема е с налягането на маслото.... и като цяло някъде в маслената помпа.
Като цяло не съм запознат дали лампичката наприсувана, като чайник означава, че има проблем с налягането. Ако някой знае дали може това да е проблема и евентуално ако е имал подобен проблем с астра г х14хе моля да пише. И ако знаете някой надежден сервиз във Варна, където да отида да проверя ще съм благодарен ако споделите.
Отговори

bojo_s_tigra снимка bojo_s_tigra 19 февруари 2011 - 09:46

Здравей колега значи за мен лично проблема е единствено и само от маслената помпа.препорачвам ти над метро до жижо сервиза има залепен точно до него друг сервиз с табела марин аспуси там има и сервиз за двг ходова част и др. мн добри мом4етата знаят какво правят.айде от мен това ;)
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 19 февруари 2011 - 11:46

Свалете картера и го изчистете.Кой знае каква мизерия е ,цедката на маслената помпа също.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg