Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Угаснало табло на Vectra C

konstantin69 снимка konstantin69 20 октомври 2017 - 10:15

Здравейте колеги, имах същия проблем. Около година гаснеше и тръгваше пак след два, три дена докато накрая угасна завинаги. Та отидох при еладжия във Варна, свалихме таблото, стрелките, както са обяснили по горе колегите, установиха, че студените връзки са напукани, презапоиха ги и като сглобихме светна и тръгнаха стрелките само на километража и обортомера. майстора каза, че това е по силите му и ме препрати при друг. след като покарах два часа от самосебе си тръгна и термостата. да се надяваме, че и нивомера ще тръгне сам. струваше ми 15 лв. Поздрави
Отговори

Angel Valchev снимка Angel Valchev 16 август 2018 - 10:43

Здравейте колеги и съфорумници!:helpsmilie:
Имам подобен проблем с моята Vectra C Y22DTR /2003/ автоматик!



Проблемът се проявява в движение без значение колко километра съм изминал от предното угасване, дали карам градско или извънградско, с каква скорост, колко време е работил двигателя, околна температура, наклон и пр.!


1. Светват всички възможни лампи!
2. След секунди таблото угасва!
3. Свети само тази част, която осветява таблото когато си на фарове!
4. Стрелките на уредите се нулират!
4. Областта от таблото, която дава информация за това на коя скорост съм, парктроник, коя врата е отворена също угасва!
5. Единствено когато натисна бутончето за нулиране на отброяваните километри, цифричките светват за около минута и отново изгасят!
6. В това време колата се движи, и мога да ускорявам при подаване на газ! Освен това и външните светлини: стопове, мигачи, фарове - работят!
7. На таблото няма индикация за подадени мигач, аварийни светлини или дълги фарове!
8. След като спра, изключа от контакт, запаля отново колата, таблото светва и започва да функционира норнално!


Искам да ви попитам дали знаете сервизи или хора, които са ви помогнали при отстраняването проблема и могат да свършат работа.


Защото странно до сега никой, който съм попитал не иска да поеме отговорност!
Предполагам, че е по-уместно, за да се избегне някаква неразрешена реклама, да комуникираме чрез лични съобщения!


Благодаря предварително!

ПС:

Прочетох в английски форуми, че би помогнало при проява на проблема за едновременно натискане и задържане на: спирачния педал + бутона на таблото за километрите.

След като направих това на таблото на километража ми се появиха поредица от цифри на двата реда:
на първия ред 1.7;
на втория ред 001 05.

Срещам две мнения по въпроса:
1. че това е версия и дата на софтуера;
2. че това е код на грешката!
Мнението беше редактирано от Angel Valchev: 16 август 2018 - 12:55
Отговори

Slavi666 снимка Slavi666 13 август 2019 - 11:52

Извинете ме !!!! Но моя проблем е същия като на колегите от форума с 1 исключение че когато стрелките на дисплея паднат на нула натискам бутона за аватийните и всичко си се връща както трябва . Та мисалта ми е дали е в дисплея или копчето за аварийните. Дали някой има същия проблем и как го е отстранил . Също така запитването ми е ако отстраня копчето и пробвам да покарам малко без него има ли някакъв проблем .... опел векта С 2003г 2.0 dti
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 август 2019 - 12:04

По- скоро проблема ще е в СИМ модула.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg