Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Избор на Opel Astra H

Mcradys снимка Mcradys 07 март 2015 - 16:40

Здравейте.
Ще си купувам и аз от същия модел кола.
Бихте ли ми препоръча ли двигател. Кой е най издържлив, кой харчи най малко и кой е най лесен за поддръжка.
Имам 6 хиляди който мога да отделя за кола. Разгледах дизеловите двигатели 1.9 CDTI 120 коня си харесах но, ако може и вашето мнение да чуя ще съм доволен.
Колата ще я ползвам в София, нямам извънградско ползване. Целта ми е да ми харчи малко и да ми евтина поддръжката.
Благодаря на отзовалите се.
Отговори

gerov снимка gerov 07 март 2015 - 17:08

Най-добре прочети във форума за тези Н-ки и си прецени сам каква да търсиш, защото след такава тема става "олеле малеле"!
Отговори

Mcradys снимка Mcradys 07 март 2015 - 17:55

Би ли дал линк за да прочета. Понеже разгледах в този раздел за Опел Астра H и нямаше нещо конкретно.
Отговори

features снимка features 07 март 2015 - 18:55

 Mcradys, на 07 март 2015 - 17:55, каза:

Би ли дал линк за да прочета. Понеже разгледах в този раздел за Опел Астра H и нямаше нещо конкретно.


https://www.google.b...d=ssl#q=astra+h
Отговори

Dimov снимка Dimov 07 март 2015 - 21:16

 Mcradys, на 07 март 2015 - 17:55, каза:

Би ли дал линк за да прочета. Понеже разгледах в този раздел за Опел Астра H и нямаше нещо конкретно.


http://www.opelclub....p?showforum=151

http://www.opelclub....showtopic=32318


Ето теми за Astra H. Препоръчвам ти да търсиш кола след фейс лифта - т.е. след 2007 година. Ако е преди 2007 и е бензин - не вземай Z16XEP 105 коня, че имат проблем с вихровите клапи. Относно поддръжката - не е от най-евтините, но иначе има здрава ходова част.
Ето още една тема за Z16XER (след фейслифта) където вече няма проблем (уж) с вихровите клапи.
http://www.opelclub....showtopic=55373
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 08 март 2015 - 12:42

Z16XER няма изобщо вихрови клапи, защото е с променливо газоразпределение и чрез него постигат EGR ефект и всякакви други ефекти... Няма никакви типични проблеми, освен това е повече коне.
Имай в предвид, че Z16XER е с размерни повдигачи и ако сложиш газ ще ти прегорят леглата на клапаните ще ти падне компресията. Вскакви истори с омазняване и прочие не помагат. Чух за набиване на титаниеви легла на клапание които уж не прегарят...
За 6 хил лв дизела който ще вземеш ще е смазан от каране и по добре не си вкарвай такава беля. 1.9 120 коня няма вихрови клапи като варианта със 150 коня, но пак има помпа, инжектори, турбо и демпферен маховик - всичкие нови са колкото цената на колата. Да дизела ще се усеща че върви повече от бензина, но се подготви да плащаш скъпи ремонти. За 6 хил лв може да намериш що годе сносна бензинова, но сложиш ли и газ ще е до там...
Успех!
Отговори

niki-25 снимка niki-25 08 март 2015 - 14:35

За тези пари можеш да си намериш хубава Астра 1.4-90кс която перфектно става на газ,не е скъпа за обслужване.Аз лично от известно време следя цените и дави кажа хубавите 1.6 започват от 6500лв на горе, а докато 1.4 можеш да вземеш за 6000лв и то с доста екстри пък и върви доста прилично. Ако ти изпадне с 1.8 мотор това е още по-добре,но те са скъпи. Успех с търсенето.
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 март 2015 - 15:52

niki-25,

ти на 1,4 качвал ли си се? А още повече на газ? Имахме подобен двигател в Тигра и вървеше добре за градска кола...
Но Астрата е с поне 400 кила отгоре. Сега имаме 1,6 116 коня и с климатик е мудна, даже и жена ми и вика охлювчо...
Представям си как ще се държи 1,4 с неговите 90коня... А и какви екстри слагат на такива коли? - че как си го написал, чак се замислих кой въобще си купува такава кола та и екстри да й слага...
Отговори

WaR LorD снимка WaR LorD 08 март 2015 - 16:52

Колега Mcradys за Astra H 120коня 1.9 мога само да каже че съм доста доволен , всичко е до късмет успех в намирането на кола :drinks:
Отговори

Mcradys снимка Mcradys 10 март 2015 - 16:57

Малко се обърках. Може ли да споделите кое е по добрия вариант за двигател Бензинов или Дизелов.
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 март 2015 - 10:20

Има изписани тонове информация, зависи какво търсиш. Колко караш....
Ако си спокоен, не караш много и главно градски шофьор си вземи бензин (както каза dj_simo_boy) визирам 1.6, защото 1.8 си е гладен мотор...
Ако пък караш 15-20хил км на година си вземи дизел. Вървят приятно а с чип полудяват... По-скъпи са за поддръжка, а и има много части дето ако се развалят ще има майка плаче...
Още повече, че не си заделил сума за някаква по-гарантирана кола, а гониш цена :)
Отговори

Коцето снимка Коцето 11 март 2015 - 10:43

Значи той е заделил 6 бонки, от тях трябва да извади предварително м/у 400 и ??? за обслужване, около 400 за регистрация и екотакса и му остават грубо около 5 хилки, и каква ще е тази добра Астра Н за тези пари?
Отговори

stei снимка stei 11 март 2015 - 10:52

И аз това се чудя и не знам за тези пари дали да не се огледа колегата за Астра класик, може и по евтино да му се върже
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 март 2015 - 11:12

 Жоро, на 11 март 2015 - 10:20, каза:

...
Още повече, че не си заделил сума за някаква по-гарантирана кола, а гониш цена :)



 Коцето, на 11 март 2015 - 10:43, каза:

Значи той е заделил 6 бонки, от тях трябва да извади предварително м/у 400 и ??? за обслужване, около 400 за регистрация и екотакса и му остават грубо около 5 хилки, и каква ще е тази добра Астра Н за тези пари?


И аз така разправям...
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 11 март 2015 - 14:14

 Жоро, на 08 март 2015 - 15:52, каза:

niki-25,

ти на 1,4 качвал ли си се? А още повече на газ? Имахме подобен двигател в Тигра и вървеше добре за градска кола...
Но Астрата е с поне 400 кила отгоре. Сега имаме 1,6 116 коня и с климатик е мудна, даже и жена ми и вика охлювчо...
Представям си как ще се държи 1,4 с неговите 90коня... А и какви екстри слагат на такива коли? - че как си го написал, чак се замислих кой въобще си купува такава кола та и екстри да й слага...


Не съм съвсем съгласен с горе написаното. Явно е, че за 6000лева човека няма да си вземе кой знае каква Астра Н, че и екстри да има... пък и да върви много, пък и с евтина подръжка да е... Сега, Астра с 1.4 бензинов двигател е слабичка, ама не чак толкова. Един приятел има такава, с газов инжекцион е и си върви прилично, все пак колегата е написал за градско каране и малко извънградско. Двигателя е малък, но предавките са оразмерени като за него, просто двигателя върти на по-високи обороти, с които компенсира мощността си. Иначе като двигател не е лош, с верига е, понася добре газ и т.н. Тоест не виждам причина, поради която колегата да не заложи именно на него, още повече предвид сумата, която е склонен да даде. Поздрави!
Мнението беше редактирано от baidimitar: 11 март 2015 - 14:15
Отговори

Mcradys снимка Mcradys 12 март 2015 - 20:52

Ето една която отговаря на съветите ви и на моя бюджет. Ще дадете ли мнение.
http://www.cars.bg/c937200
Отговори

Жоро снимка Жоро 13 март 2015 - 12:04

 baidimitar, на 11 март 2015 - 14:14, каза:

...


Супер, аз казах, че не съм карал а и смятам, че не може никой да ме накара да карам такова. Но то си е въпрос на лични виждания...
Отговори

niki-25 снимка niki-25 14 март 2015 - 22:17

 Mcradys, на 12 март 2015 - 20:52, каза:

Ето една която отговаря на съветите ви и на моя бюджет. Ще дадете ли мнение.
http://www.cars.bg/c937200

Колега от доста време ги следя Астрите докато търсех на жената кола, на 90% съм сигурен че тази кола беше на около 200 000км и после изведнъж я промениха.
Що се отнася до двигателя 1.4-90кс си мисля, че е много приличен за града пък и колегата не е тръгнал да се състезава,относно екстрите си ги поръчват колега,поразгледай обявите.
Отговори

Mcradys снимка Mcradys 15 март 2015 - 16:11

Колеги какво ще кажете за тази обява. Мисля да отида да я видя.
http://www.mobile.bg...88&slink=949507

Дайте мнение на експерти.
Отговори

gerov снимка gerov 15 март 2015 - 16:59

 Mcradys, на 15 март 2015 - 16:11, каза:

Колеги какво ще кажете за тази обява. Мисля да отида да я видя.
http://www.mobile.bg...88&slink=949507

Дайте мнение на експерти.

Добре си се насочил,добре е ако ти харесат ламарините да я закараш в сервиз да си спокоен за техн.с-ние, защото тези км.са съмнителни,но това да не те притеснява!На 90% колите на пазара километрите са маниполирани!
От към екстри колата не е от "най",но пък е "cosmo"изпълнение,което е голям плюс!
Ако купето и техн.с-ние са добре вземай я смятам,че няма да съжаляваш !
Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg