Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Insignia OPC - проблем с псленето

Gunev снимка Gunev 03 октомври 2019 - 12:07

Здравейте!
Пиша тук, тъй като преди седмица си купих Insignia OPC, 2015 година, втора ръка, от дилъра на марката в Стара Загора. Колата е на 46000км,с остатъчна удължена гаранция. Още в деня, в който я взех, привечер, отказа да пали. 15 минути по-късно се оправи. На следващия ден нямаше проблем, до следобед, когато отказа тотално да пали. Колата е автомат, натискайки старт бутона не включи на контакт, при повторно натсикане, заедно с натисната спирачка всичко изключи - километраж и навигация, светнаха двете лампи за автомобил за коли в мъртва точка, на външните огледала и при трето натискане даде на контакт. Закарах в оторизиран сервиз, казаха ми, че има грешка на BCM, обучиха го на ново и отивайки да си я взема, отново не запали. Ключовете са наред, не бил там проблемът и не им излиза никаква грешка на диагностика. Мой приятел, с автомобил от друга марка, ми каза, че е имал този проблем и решението, при него, било нов компютър, тъй като се нагрявал прекалено от двигателя и имал проблем с платките (или нещо от този сорт). В сервиза казаха, че не излиза грешка в компютъра и нямат причина да го сменят. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
Благодаря, предварително.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 октомври 2019 - 12:37

Нямаш причина да слушаш някой какво ти казва за кола от различна марка. И нямаш причина да търсиш проблем на кола, която е в гаранция. Остави я да си блъскат главата с нея. Може да е реле, бутон, акумулатор, стартер, силов кабел и какво ли още не :)
Отговори

Gunev снимка Gunev 03 октомври 2019 - 12:43

Притеснява ме, че не знаят каква е причината или не искат да знаят. Сутринта ми казаха, че при положение, че не излиза грешка, няма как да сменят модули или компютри. Това ме навежда на мисълта, че ще ме "пуснат по пързалката".
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 октомври 2019 - 12:45

 Gunev, на 03 октомври 2019 - 12:43, каза:

Притеснява ме, че не знаят каква е причината или не искат да знаят. Сутринта ми казаха, че при положение, че не излиза грешка, няма как да сменят модули или компютри. Това ме навежда на мисълта, че ще ме "пуснат по пързалката".


Да ти сменят колата с такава дето пали :smile3560: Нали за това си зел гаранционна кола. Ако я закараш при някой дето разбира да ти я оправи ще ти падне гаранцията. Да си я бият в главата. Имат и други сервизи, могат да си я занесът на друго място да я гледат.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 октомври 2019 - 12:51

Явно ти предстоят големи разправии.

Ако не стигнете до съд, пак ще е добре. Вярвам че си дал бая пари за това OPC, от което са гледали да се отърват, поне така изглежда на пръв поглед.
Сега ще те правят на малоумен и ще опитват да те изкарат теб виновен, естествено. Ако не теб, то поне ще казват че не са виновни те...

Кофти случка, но колегата горе ти е дал най-добрия съвет: в гаранция ли е, значи им я връчваш и да се оправят. Да я носят където намерят за добре, важното е като ти я върнат да пали и да върви. Ти не си длъжен заради тарикати да ходиш и да се оправяш. Ама поредните велики майстори сега ще си го нахендрят сами, защото са опитвали да правят с някого едно нещо във въздуха.

Ако усетиш че гледат да протакат за да мине гаранцията, гледай да си завел иск/дело преди да се е случило. Разбира се се консултирай точно как да стане.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 октомври 2019 - 12:59
Отговори

Gunev снимка Gunev 03 октомври 2019 - 12:58

 Д-и-м-о-в, на 03 октомври 2019 - 12:51, каза:

Явно ти предстоят големи разправии.



Дано не си прав. Затова питам дали някой има допир с такъв проблем, не за друго, а за да знам защо ме ебават.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 октомври 2019 - 13:02

 Gunev, на 03 октомври 2019 - 12:58, каза:

Дано не си прав. Затова питам дали някой има допир с такъв проблем, не за друго, а за да знам защо ме ебават.


Единственото, което искам да ми повярваш... е че не искам да съм прав. Не е приятно срещу две лопати пари, да получиш това и да ти казват въпросните неща.
Както се казва, като не можеш да дадеш гаранция, по-добре не я давай и сложи адекватна цена спрямо състоянието й. Ама булгаристан алчен......
Не вярвам да мислиш че не са знаели какво й е (тоест какво прави). Тя го е правила и преди и знаят много добре защо е върната.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 октомври 2019 - 13:09
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 октомври 2019 - 13:05

Има 1000 варианта да го прави. Все пак не се притеснявай толкова. Ще си намерят какъв е проблема и ще го оправят. Според мен проблма ще е елементарен тип бутон.
Отговори

Gunev снимка Gunev 03 октомври 2019 - 13:38

Благодаря за подкрепата, момчета.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 октомври 2019 - 14:50

Е в крайна сметка нали има гаранция?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 октомври 2019 - 15:30

 Ne6to Smisleno, на 03 октомври 2019 - 13:05, каза:

Има 1000 варианта да го прави. Все пак не се притеснявай толкова. Ще си намерят какъв е проблема и ще го оправят. Според мен проблма ще е елементарен тип бутон.



Всички на това се надяваме, ама ако беше такова, щеше да е отстранено преди да бъде обявена за продажба дори. Поне аз така си мисля.
Но е странно какво са му наговорили "няма грешка, значи няма проблем", нещо такова ми звучи в общи линии...

Занасяй им я и толкова. Твоята задача е да им кажеш : Имам гаранция , оправете я.
Ако ли не, минаваш на второ ниво.
Отговори

Gunev снимка Gunev 03 октомври 2019 - 16:13

 JorkataG, на 03 октомври 2019 - 14:50, каза:

Е в крайна сметка нали има гаранция?

Има, но удължена. Това ме притеснява, защото могат да си изкарат някой довод, че видиш ли, тя не покрива този проблем, ако успеят да го намерят какъв е, изобщо.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 октомври 2019 - 16:16

Съвременните автомати имат малко по-особена система на палене. Има няколко модула и релета, търсят обратна връзка от стартер, спирачка, кутия и други работи. Аз на първо четене смятам, че е писала грешка за БЦМ, което дето се вика дето е текло пак ще потече. Какво са му умазали софта си е тяхна работа. Та това ще е 99%, но ще се правят експерименти докато не си каже. Иначе има куп дребни неща дето могат да го причинят, но се проверяват на място и ние на опел сервизи акъл няма как да даваме. Като не стане ще се обадят на колегата Помагащ и той ще им свърши работа. Сигурен съм много добре му знаят телефона.щ

Колега Gunev, ако видиш зор, ще ти дадем телефона на правилния човек и пак ще тръгне колата, но защо да плащаш ти, като сервиза ще плати на същия човек да реши проблема вместо теб :smile3560:
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 октомври 2019 - 16:17
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 октомври 2019 - 17:00

 Gunev, на 03 октомври 2019 - 16:13, каза:

Има, но удължена.

Удължена но има! представи си сега варианта тука няколко души да ти кажат" гледаш там, пипни там, откачи тук, закачи тук ит.н. Ще го направиш ли? После никаква гаранция няма да имаш.
Единственото решение е официален сервиз, ако не в този в друг, ако не във втория в трети. Другия вариант е да им я върнеш след като си я купил от тях и не могат да се справят с проблема.
От Дружба ли я взе? ако не е тайна де.
Отговори

Gunev снимка Gunev 03 октомври 2019 - 19:32

 Ne6to Smisleno, на 03 октомври 2019 - 16:16, каза:

Съвременните автомати имат малко по-особена система на палене. Има няколко модула и релета, търсят обратна връзка от стартер, спирачка, кутия и други работи. Аз на първо четене смятам, че е писала грешка за БЦМ, което дето се вика дето е текло пак ще потече. Какво са му умазали софта си е тяхна работа. Та това ще е 99%, но ще се правят експерименти докато не си каже. Иначе има куп дребни неща дето могат да го причинят, но се проверяват на място и ние на опел сервизи акъл няма как да даваме. Като не стане ще се обадят на колегата Помагащ и той ще им свърши работа. Сигурен съм много добре му знаят телефона.щ

Колега Gunev, ако видиш зор, ще ти дадем телефона на правилния човек и пак ще тръгне колата, но защо да плащаш ти, като сервиза ще плати на същия човек да реши проблема вместо теб :smile3560:

Бцм имаше грешка и го обучиха на ново. Беше уникален момент- казаха, че колата е наред, аз бързах много и ги помолих, да вляза, да си платя(не влизало обучението в гаранцията) и директно да си тръгна. Качих се в колата, здрава и прекрасна, но тя не запали...

 Коцето, на 03 октомври 2019 - 17:00, каза:

Удължена но има! представи си сега варианта тука няколко души да ти кажат" гледаш там, пипни там, откачи тук, закачи тук ит.н. Ще го направиш ли? После никаква гаранция няма да имаш.
Единственото решение е официален сервиз, ако не в този в друг, ако не във втория в трети. Другия вариант е да им я върнеш след като си я купил от тях и не могат да се справят с проблема.
От Дружба ли я взе? ако не е тайна де.

Взех я от Auto Via, в Стара Загора.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 октомври 2019 - 19:51

Парите върнаха ли ти тия сополи? Мисля че е редно отначалото да започнеш с хубав сканда, че да не си правят криви сметки.
Отговори

Gunev снимка Gunev 04 октомври 2019 - 07:20

 Ne6to Smisleno, на 03 октомври 2019 - 19:51, каза:

Парите върнаха ли ти тия сополи? Мисля че е редно отначалото да започнеш с хубав сканда, че да не си правят криви сметки.

Не съм ходил още да се разправям. Поне да видя какво ще открият.
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 октомври 2019 - 07:27

И според мен за БСМ-а трябваше вече да са ти върнали парите с лихва...
Отговори

Gunev снимка Gunev 04 октомври 2019 - 12:42

Вчера ми се обадиха, че било реле. Днес ми се обадиха, че не било то. 1 седмица официален сервиз не може да останови причина за проблем, със всичките им машини и глупости. Нямам думи.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 октомври 2019 - 12:54

То ако беше лесно да не са я продавали тая кола. Доста вероятно е да е стартер, но би трябвало да ги феедбеква. Въпроса е в кой модул гледат. Може и кофти контакт да прави някъде около ключ, стоп машинка, някой датчик на автомата. Абе варианти много.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg