Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

ЗА ТУНИНГА

set16v снимка set16v 20 декември 2006 - 20:21

кой как го приема.......................
1.кола с нормален вид но да рзцепва.........
2.варел изкормен,АМА НАЛИ ВЪРШИ РАБОТА....
3.Яко пластмаси и пръскалки...
4.Абе кой кво се сети .......
5.
6.
ПИШЕТЕ КОЙ КВО РАЗБИРА ОТ ТАЯ ДУМА TUNING..........
Отговори

Stranger снимка Stranger 20 декември 2006 - 22:12

Хора, Евгени е пуснал темата със сериозно намерение, аре не я накензвайте плс!Благодаря!

Аз лично разбирам под тунинг и да върви и да изглежда добре.Не ми харесват нито коли 1.4 с здравите джанти и яко пластмаси , нито някакви ръждиви избушени дръгели които чупят м6-ци наред...Според мен една "тунинг" кола трябва да е естетически издържана навсякаде, както отвън, така и в купето и под капака...Не харесвам претруфени и крайни неща, каквито българина явно много обича да създава...Ако говорим за астра примерно, идеалът за мен е риегер пакет с 9х16 джантета и под капака или турбо или някакъв muscle :20ashley_results:
Отговори

set16v снимка set16v 20 декември 2006 - 22:46

Stranger, на Dec 20 2006, 10:12 PM, каза:

Хора, Евгени е пуснал темата със сериозно намерение, аре не я накензвайте плс!Благодаря!

Аз лично разбирам под тунинг и да върви и да изглежда добре.Не ми харесват нито коли 1.4 с здравите джанти и яко пластмаси , нито някакви ръждиви избушени дръгели които чупят м6-ци наред...Според мен една "тунинг" кола трябва да е естетически издържана навсякаде, както отвън, така и в купето и под капака...Не харесвам претруфени и крайни неща, каквито българина явно много обича да създава...Ако говорим за астра примерно, идеалът за мен е риегер пакет с 9х16 джантета и под капака или турбо или някакъв muscle :20ashley_results:
 

темата я пуснах супер сериозно,и съм благодарен на всеки който обективен отговор :25:
Отговори

coper снимка coper 20 декември 2006 - 23:03

Тунинг приемам всякакъв ама да е марково.... двигателя на макс.... :20ashley_results: Ти знаеш де.....
Отговори

set16v снимка set16v 20 декември 2006 - 23:07

хехе ми незнам и за тва питам бе човек.. :)
Отговори

set16v снимка set16v 20 декември 2006 - 23:23

Myyy, на Dec 20 2006, 11:20 PM, каза:

tuning-fork - настройване, камертон
tuner -  акордьор
tune-up - настройване, привеждане в изправност (на мотор, инструмент и пр.)
 

бях сигурен че го приемаш така...... :20ashley_results:
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 20 декември 2006 - 23:30

определено за мен е точка първа :) привърженик съм на "тихите" бегачки :20ashley_results:
Отговори

Stoil снимка Stoil 21 декември 2006 - 00:20

тунинг:
- двигател - с разумна максимална мощност / да не е само за 400 метра или за 2 - 3 пускания /,
- външен вид - максимално изчистен и малко злобен, но с индивидуален стил и характер,
- интериор - чисто, чисто, без песъчинки даже,
- като цяло - без лепенки, некви дъски за гладене, цветни апликации или светлини от пазара,
- музика - прилично силна, но качествена, за да не дрънка корубата на избушено отвън.
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 21 декември 2006 - 00:23

set16v, на Dec 20 2006, 08:21 PM, каза:

............
1.кола с нормален вид но да рзцепва.........
............

Вълк в агнешка кожа :25: за ежедневна употреба :20ashley_results:
Отговори

Оги снимка Оги 21 декември 2006 - 00:34

set16v, на Dec 20 2006, 09:21 PM, каза:

кой как го приема.......................
1.кола с нормален вид но да рзцепва.........
2.варел изкормен,АМА НАЛИ ВЪРШИ РАБОТА....
3.Яко пластмаси и пръскалки...
4.Абе кой кво се сети .......
5.
6.
ПИШЕТЕ КОЙ КВО РАЗБИРА ОТ ТАЯ ДУМА TUNING..........
 


Хехехехехе ... възможните отговори са :20ashley_results:
Та тунинга ... ами това не е колата ами човека който я прави.
Тунинга е това, което всеки прави с цел да докара колата до вид, които той си представя ... а това как изглежда в очита на останалите е друг въпрос :25:
На всеки е ясно, че тряа си купи оригинални и красиви неща НО не всеки има възможност да го направи :25:
Тунинга ... носи радост на всеки който го прави ... и човек купил си току що две елипси и плеърче им се кефи точно толкова колкото друг, който току що е похарчил 4000 лв за музика ... а в очите на трети, който колата му подскача от бас и двамата са пълни жомели :25:
Тея идеи в повечето случаи се излълняват от фирмите занимаващи се с тунинг.
Тяхната цел не е да откажат клиента ами да направят максималното възможно за парите, с които той разполага ... или греша :25:
Сега не мога да отрека, че има и такива, които са способни да изхарчат една камара пари за нещо върху което само можеш да се :puke: ОБАЧЕ това все пак е колата на клиента и той така си е избрал ...
Иначе мнението ми на кратко би било същото като на Stranger :)
Отговори

bisrvas снимка bisrvas 21 декември 2006 - 08:27

Ми кво да ви кажа, рекох и аз да дам некакво мнение :25:
Тунинга е това което всеки вижда в колата си, неговото лично мнение за уникалността и. Друг е въпроса че българите всичките сме малко :25:
Но всяко стадо си има мърши :25: , и това са хората които се мъчат да правят от нищо нещо :25: евала :25:
По въпроса за фирменния тунинг, ..... те се мъчат да ви вземат парите, не да постигнат максималното с тях. Аз най много съм се кефил когато си направя нещо сам и ми хареса, може и да не е перфектно но толкова съм могъл.
А за мен тунинга е 100% визия, 80 % мотор, 50% музика и 1000% бензин в кръвта :25: ...... всичко друго е лично мнение на рейсъра .....

п.п. LOZ много ме кефи новия ти аватар :20ashley_results:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 21 декември 2006 - 08:52

Тунинга е симбиоза от много неща. Тунинга е начин да бъдеш индивидуален. Тунинга е дори израз на разбирането за живота ако щете. Всеки е избрал своя път в тая област и единственото което ограничава всеки един от нас са парите за жалост. Не може да се определи кое е по-тунинг от друго. Може колата да е визуално и интериорно развита за сметка на двигателя. Може да е с много сила под капака и външно обикновенна. Може да е орязана до безобразие с цел да се пуска на 400м. и да не става за нищо друго. Варианти много. Всичко това е тунинг независимо дали на някой му харесва или не.

Лично за мен, тунинга е да направя колата си така, че като я гледам и карам да ми е кеф! За да стане това, правя всичко което мога по нея собственоръчно. Така насладата от свършената работа и резултата е като наркотик от който постоянно имам нужда. Много пъти съм си казвал, че спирам... и издържам точна една две седмици. Дори в момента на тоя студ съм готов да ида да реализирам някои идеи, щото направи ще се пръсна от тях. Мозъка ми се задръства. Това е за мен тунинга. Някой ден живот и здраве, ще пробвам и силовия, но за сега съм се насочил към оптичния. Все повече ме сърбят рацете и за музикален. Интериорния също имам много идеи и май зимата е времето за постигането им. Та това е което мисля за тунинга. Има и тунинг практики който не харесвам или по точно който не ме радва. Това е да си дадеш колата на някоя фирма за "пластмаси" и да си я вземеш готова. Не ми е фън така :) . И ще ми омръзне още на втория ден. Не ми харесва и да си направя колата само за 400м. щото за мен това не е мерилка на възможностите на една кола. Това може да е мерилка само в щатите щото колите им са направени да вървят само в права линия :25: . Но както казах, това, че не ме кефи мен не значи, че не е тунинг и това. Релано е тунинг и едни тасова да си сложиш на железните джанти. Най-много се радвам на хората, които правят сами колите си до колкото могат! Да пипнеш всичко сам. Да научиш кое как по трудния начин. Да ровиш из нета за нещо дребно. Да търсиш навсякъде нещо което искаш да сложиш на колата си. Аз за бронята от ГСИ чаках 2 години. И ето сега е факт и въпреки, че я сложих преди много време, още и се кефя и сефя и я гледам и съм доволен! Ей тове е тунинга лично за мен! :)

П.С. За много от мойте познати това е пълна загуба на време и глупост! :20ashley_results:
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 декември 2006 - 09:01

Stranger, на Dec 20 2006, 10:12 PM, каза:

Според мен една "тунинг" кола трябва да е естетически издържана навсякаде, както отвън, така и в купето и под капака...

Е това е оговора и според мен.
Въпреки че всеки има собствен вкус, и това че някой си е нашарил колата с лепенки, спойлерчета и т.н.т. не означва че той го е направил нарочно а напротив на него така му харесва и за него това е хубаво.
Отговори

set16v снимка set16v 21 декември 2006 - 09:19

хм интересна тема стана,кефя се на секи отговор :25: и ценя мнението на всеки
Аз съм доказал кво означава ТУНИНГ според моя мироглед,и не един път съм казал
че съм ИЗКРИВЕН ВЕЧЕ В РАЗБИРАНИЯТА ЗА ВЪРВЕНЕ И МОЩНОСТ/благодарение
на един мой приятел коити нееема НИКЪФФФФ МОЗЪК/ :20ashley_results:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 21 декември 2006 - 09:26

Тунинг....ми за мен е това което се случва в NFS от Underground насам....двигател, външност, музика, бе като по филмите :20ashley_results:

като се замисля тунинг не е ли всичко това по колата, което различно от заводското :25:
Мнението беше редактирано от schumi.fan: 21 декември 2006 - 09:31
Отговори

FIREMAN снимка FIREMAN 21 декември 2006 - 10:02

За мен Тунинга е изразяване на своята идивидуалност ! Под Тунинг на някоя кола разбирам собственика сам да си я прави , а не да я закара в някоя тунинг фирма и да остави колата и да си я вземе след определено време готова , без грам да знае какво са правили и стрували над колата му и после да вика " АЗ КАРАМ НАЙ-ТУНИНГОВАНАТА КОЛА " ! :20ashley_results:
Отговори

sauber снимка sauber 21 декември 2006 - 11:48

Ами аз под тунинг разбирам 2 неща. Първото е така наречения оптичен ( джанти, споилери, крила и т.н. и т.н. ). Вторият е така нареченият двигателен перформанс ( спортни бутала, филтри, чипове и т.н. т.н. ). Определено по силната ми асоциация е с двигателния тунинг. Не че отричам оптичния, просто много рядко може да се срещне някой екземпляр който да ми хареса.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 21 декември 2006 - 11:55

Общо взето за мен ТУНИНГ означава - оптимизация... главно свързана с мотора/вървежа на даден автомобил... Оптичният тунинг, както го наричат, според мен е СТАЙЛИНГ =)
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 декември 2006 - 11:56

Силов тунинг- предел на конструктивните възможности на двигателя.
Окачване, спирачки, и.т.н. според горното.
Визия- лични предпочитания.
Отговори

vlad0 снимка vlad0 21 декември 2006 - 13:53

тунинг за мен е да направиш колата да върви повече, но същото така искам да ми е комфортно вътре, а не да ме гъделичкат кабели по краката и да ми духа вятър
Искам от вътре да е комфортно.

Интериора е строго индивидуално решение.
Екстериора пак така, но на мен ми допадат по-семпли варианти, които излъчват агресия без да са окичени с разни пейки и т.нат.

Друго много важно за мен е след като изнасилиш :20ashley_results: колата да върви повече да я направиш да може да спира два пъти повече от колкото върви
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg