Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Централния плафон не гасне на Вектра Ц

Dechkko снимка Dechkko 28 януари 2017 - 18:07

Колеги, понякога имам следния проблем. Като затворя шофьорската врата и централния плафон не ми гасне. След като я отворя и затворя отново си изгасва. Гледах около вратата за копче/пъпка, но не намирам такова. Колата е фейсова Вектра Ц. Някой да има идея какво може да прави проблема?
Отговори

survivor снимка survivor 30 януари 2017 - 10:28

Копче/пъпка няма при Вектрата - всичко е вътре в самата брава, но вече не знам какво точно представлява механизма. За всеки случай обаче може да се огледа хубаво и самия плафон да не дава някъде на късо, защото е с постоянен плюс и се командва с масата. При мен беше обратната ситуация - при отваряне на врата понякога светеше, понякога примигваше, а понякога изобщо не светваше, а като го включех от копчето си светеше хубаво. Оказа се студена спойка и не винаги получаваше хубава маса. Може да се огледат и кабелите в гофрето на вратата да няма някой оголен, който да прави проблеми.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 януари 2017 - 10:30

 Dechkko, на 28 януари 2017 - 18:07, каза:

Колеги, понякога имам следния проблем. Като затворя шофьорската врата и централния плафон не ми гасне. След като я отворя и затворя отново си изгасва. Гледах около вратата за копче/пъпка, но не намирам такова. Колата е фейсова Вектра Ц. Някой да има идея какво може да прави проблема?

Ключето май е в бравата на вратата.
Отговори

shunter снимка shunter 30 януари 2017 - 10:35

Колко време изчакваш за да видиш дали изгасва? Ако не я заключиш гасне доста бавно, може би над 30 секунди. При заключване на колата гасне веднага.
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 януари 2017 - 11:25

Копчето е в бравата и е микроизключвател...
Отговори

VesoBrutala снимка VesoBrutala 30 януари 2017 - 21:54

Нека да се погледне дали не е от самият включвател- не знам как се нарича но от там кадето се включват фаровете се пуска и плафона ( след автомивка имах този проблем и бях тръгнал да разглобявам всичките ключета , но мина приятел и ми го показа :) ). Другото което се сещам е да напръскаш с контактен спрей бравата на вратата обилно за да стигне до микроключето ;)
Успех
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 12 февруари 2017 - 13:16

 VesoBrutala, на 30 януари 2017 - 21:54, каза:

Другото което се сещам е да напръскаш с контактен спрей бравата на вратата обилно за да стигне до микроключето ;)



Това бих го пропуснал ... без разглабяне на ключалката и да пръскаш на самото ключе .... най-много да измиеш греста от механизма ...

До колкото знам датчика (копчето) е в ключалката на врата, от там сигнал до модула във врата, а той по CAN до BCM модула, който вече пуска.
Ако имаш аларма ... от ключалката отива директно в BCM модула.

Може с диагностика да се изключи проблем в ключалката - "Door Open/Close".

Това с всички други врати ли го прави или само с шофьорската?
Отговори

Данчо93 снимка Данчо93 18 май 2017 - 17:06

Колеги и аз да се включа с едно питане мен пък ми се еб*ва багажника и някой път плафона не гасне къде да търся проблема също ми показва и на таблото че не е затворен и го тря скам някой път няколко пъти да се затвори
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 28 май 2017 - 14:45

Първо и най-лесно виж дали ти подава сигнал че е затворен само като затвориш мехизма при отворен багажник.
Отваряш багажника, и с пръст или отверка, зарваряш ключалката на капака, все едно си затворил багажника.
По този начин ще разбереш дали нещо не са настроени добре двете части на ключалката.

Ако при всеки тест ти показава че е затворен - само трябва да понастойш статичната част ...

Ако пак прави "проблеми" :
1. проблем с бутона в ключалката
2. окабеляването

За съжаление ключалката ... май трябва да я смениш цялата ... но може да пробваш да я свалиш отвориш и да провериш дали дип ключето работи нормалко и можели да се "почисти" или смени.

Окабеляването ...
В REC модула, сигнала от ключалката са два, един за плафона (XR6 p18) и един за BCM-а (XR6 p3).
XR6 е горанта дясна букса на REC-а, точно до лентовите кабели за тавана. Най-вероятно е сива букса само с черни тънки (0.35) кабелчета - при мен е такава :-)

Та може да я разкачиш и да видиш какво дава като затвориш капака ...

Надявам се тази информация да ти е полезна да намериш източника на проблема и да го решиш ;-)
Успех
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg