Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B дръжки на предните врати

ikata_kn снимка ikata_kn 16 януари 2011 - 23:03

Привет, колеги доста потърсих във форума но не открих нищо по проблема. Проблема е че на предните врати кадето са дръжките за дърпане от долната страна има продълговоти тапи които са облечени в гума и точно тази гума се разпадна . Търсил сам каде ли не по морги и т.н. пробвах се да ги китна и да ги облека с кожа но и кит не хваща вобще не мога да ги гледам вече. Та ако някои е правил някакви спулучливи неща ще помоля да сподели, или нови дръжки да се вземат

Благодаря в период
Отговори

Maiky снимка Maiky 17 януари 2011 - 01:32

Няма спасение! Само нови, но цената не знам каква ще е! Много често срещан проблем е!
Отговори

lupo13 снимка lupo13 17 януари 2011 - 10:16

мдааа ..... определено често срещан и много гаден проблем ...... нови са към 25лв :devil-smiley-019:
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 17 януари 2011 - 13:41

Един приятел има същия проблем. и той си търси по моргите, но засега нищо.
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 17 януари 2011 - 16:34

И при мен беше така доста време търсих.След доста питане и ЛС намерих за 10 лв 2-те и направо ги залепих към пластмасата да не се цепят.
Отговори

vaisroi снимка vaisroi 19 януари 2011 - 20:00

аз ги претапицирах с ластачен плат и ги напръсках с лак
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 януари 2011 - 20:18

Не можах да разбера за кои дръжки говорите- за външните или за вътрешните? И какъв е тоя проблем на Вектра Б не ми е ясно. :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от zdravkop: 19 януари 2011 - 20:18
Отговори

oci снимка oci 19 януари 2011 - 20:25

2 вектри б имаме, още 2 сме имали и не мога да стопля какъв е този често срещан проблем? На коя дръжка - тази за отваряне или тази за затваряне на вратата? Но и на двете около тях не мога да се сетя за гума...
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 19 януари 2011 - 20:28

Става въпрос за дръжките които са от вътрешната страна на вратата ! Точно на тази дръжка има една пластмаса която трябва да се махне за да се развият болчетата за свалянето на кората,а тази пластмаса е облечена с въпросната гума която се къса ! Надявам се да съм го обяснил както трябва :newsm05_41:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 януари 2011 - 20:31

Утре ще взема да погледна какъв е тоя страшен проблем. Втора Вектра Б карам и такова чудо не съм видял.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 19 януари 2011 - 20:33

Някой може ли да сложи снима да разберем за какво става дума,че и аз немога да разбера ква гума иде реч!
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 19 януари 2011 - 20:35

Публикувано изображение

Става въпрос за тая дръжка която се намира по средата на снимката и там има пластмаса с гумено покритие която е махната на снимката !
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 януари 2011 - 20:37

Чак сега стоплих. Само че нали и без тази гума може да се хване и да се затвори вратата. Е, малко е неестетично, ама чак пък толкова да се косят някои хора за това.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 19 януари 2011 - 20:44

Мойте са супер гумените оплътнения не виждам прочина да казвате,че са слабите места! :newsm05_41:
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 19 януари 2011 - 20:47

Аз лично на колкото Вектри Б съм поглеждал дръжката винаги е била скъсана ! А до колкото това ,че не е голям проблем е така ,но мен лично ме дразни понякога когато карам на дълаг път и ми се умори раката се хващам там и ме дразни !
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 януари 2011 - 20:54

Колега, ми не се хващай там. :newsm05_41: Аз например винаги държа волана с лявата ръка, а дясната почива на подлакътника.
Отговори

ceco-82 снимка ceco-82 19 януари 2011 - 21:00

И при мен всичко си е супер, имам двама приятели с вектри и при тях си са здрави.
Отговори

oci снимка oci 19 януари 2011 - 21:13

Сега вече разбрах за какво говорим. На мен ми прилича на пластмаса това, но може и да е някаква заблудена гума - не споря :newsm05_41: Но както казах 4 вектри са минали през мен - скъсано не е имало на нито една.

От друга страна преди да зема моята вектра, гледах една омега(за по незапознатите дръжките са сходни) и на нея всичките такива ръкохватки бяха аУт - и бяха ремонтирани със скоч :pardon: .

Та може и да не е болка за умиране, но прави огромно негативно впечатление, и ако имам подобен проблем бих го отстранил. Според мен липсата им по моргите се дължи не толкова на факта, че е често срещан проблем, ами просто по моргите в повечето случаи оставят само нещата от които има голяма изгода - брони, врати, двигател... Ако намериш цяла вектра на части, според мен лесно ще се сдобиеш и с тези гуми :mhihi:
Отговори

Maiky снимка Maiky 20 януари 2011 - 11:38

Моля Ви,

колегата, пуснал темата питаше за съвет и решение!
Нека не оспамваме всичко! За някой може да не е голям проблем, за друг може да е жизненоважен! Аз не бих се качил в колата ми, ако ми изглежда така дръжката!

Мисля, че след като е ясно за кои гуми говорим, вече е редно ако някой може да помогне на колегата той да пише!
Отговори

mihayloff снимка mihayloff 15 март 2012 - 00:10

Няма намиране на тези гумени дръжки. Проверил съм в поне 20 морги, може би трябва да се поръчват нови.
Моля някой, ако е купувал да каже от къде и колко струва.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg