Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Тампони на макферсон за астра ф

Cvetomil снимка Cvetomil 14 април 2012 - 19:14

Здравейте,имам въпрос относно тампоните на макферсонита за асра ф,дали някой знае за различни модели на тампоните от стандартните.Питам понеже ако не ме лаже паметта съм виждал и други разновидности и то на Калибра та ако е така дали мога да ги змня със стандартните че и без това ми предстои смяна,а до колкото ми е известно това е едто от слбите места по окачването на астра ф. Ако нчкой може да помогне схте сам благодарен.
Отговори

Vankoto снимка Vankoto 14 април 2012 - 20:31

От Калибра 100% няма да станат... Ама понеже и мен ме интересуваше тоя "казус" с тампоните и мисля, че намерих много по-читава алтернатива и тя е от Деу Нубира... на 99 % съм сигурен, че ще станат, а изглеждат много по-кадърно направени и читави
Отговори

Racingbooy снимка Racingbooy 14 април 2012 - 21:33

От Кадет стават,колегата ми има Астра ф и единия тампон му е от кадет.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 15 април 2012 - 06:28

Колега каква е идеята да слагаш не за Астра тампон на макферсона.
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 15 април 2012 - 15:54

Ами мисля че има друг вид да речем обърнати или нешто такова.Иначе казано да неса от горе на бомбето а отдолу.Абе цялата рбота ми се сще да е по здрав/издражлив че тези дето се продават не издаржат много поне така съм чул де не сам пробвал но около 1г.и пак се разбиват.Аз вече 5г карам с тези дето я купихи и вече не стават.Но ако никой няма идея за нешто различно нямам голям избор пък колкото карат
Отговори

swetla777 снимка swetla777 15 април 2012 - 16:12

Колега, ако часта е читава говорим не само за тампони карат от смяната до изхвърлянето на колата понякога или имам предвид щом често сменяваш една и съща част трябва да търсиш причината в качеството, а не защото на даден модел дадена част се разваля по често. Смени магазина или доставчика, аз си пазарувам само от едно място и преди година си оставих кадета за ремонт по ауспуха и майстора ми казва и тампон на двигател, казах му от къде да го вземем, но той аз си имам мой си места и с гаранция и какво не изкара една смяна на масло и се скъса. Като му казах даде отбой и ми казва ами то много пъти така става не издържат. То и ремък на алтернатора ми смени с фленор и бях като електрическа цигулка по улиците пак такъв тъп отговор, хайде в магазина един гейтс за 7 лева и няма грижи. По добре колега втора употреба оригинал отколкото нова менте, ако не ти се дават пари.
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 15 април 2012 - 18:53

Не е вапроса за парите колега а за избягване на ремонти (безислени) заради менте части а и рядко може да се олучи читаво мнте.По вапроса с втората употрба не всики части са добър избор за замяна като например тези от темата(тампони) иначе и аз сам за втора ръка части
Мнението беше редактирано от Cvetomil: 15 април 2012 - 18:55
Отговори

swetla777 снимка swetla777 15 април 2012 - 19:39

Има платени обяви във форума попитай за читави тампони колко пари са, аз съм купувал отдавна за кадет и не помня колко беше на ГМ взех, но не е бил нещо непостижимо и досега си карам с него мисля, че 2003 година съм го сменявал. Можеш да питаш във форума и за твоя район къде да купиш читави и каква марка да са.
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 15 април 2012 - 19:47

Благодаря колега ще се въсползвам
Отговори

espero2000 снимка espero2000 15 април 2012 - 20:30

преди седмица си смених на моя кадет тампоните струват за мен цена 25лв двата. За теб цената е към 20 лв броя + минус някой лев.И имат разлика. Вектровите са различни астровите са други но стават на кадет подложката им е друга отдолу.
Отговори

boichev снимка boichev 15 април 2012 - 22:00

 swetla777, на 15 април 2012 - 16:12, каза:

То и ремък на алтернатора ми смени с фленор и бях като електрическа цигулка по улиците пак такъв тъп отговор, хайде в магазина един гейтс за 7 лева и няма грижи. По добре колега втора употреба оригинал отколкото нова менте, ако не ти се дават пари.

Щях лагери на купувам за главините на фленор, и като писах тук във форума, отговора беше " тая марка само дето дамски превръзки не произвежда ". :61: :61: Отказах се от тея, и после като отидох да ми избият старите и да ми слагат SNR, пича вика тея фленори дето са ти предлагали 1 смяна на масло нямаше да изкарат. Иначе поне за сега тампон на макферсон не съм сменял, но кормилен накрайник и то десен по често. :thu:
Отговори

swetla777 снимка swetla777 16 април 2012 - 07:36

 boichev, на 15 април 2012 - 22:00, каза:

но кормилен накрайник и то десен по често. :thu:

От 13 години го карам кадета и досега само 3 неща са ми купували майстори и все проблем, един накрайник няма и десет хиляди км., един тампон на двигателя около хиляда и цигулката фленор която сигурно е 5 лева и на третия ден смених с гейтс за 7лв. Всичко което съм сменявал останало и аз съм си го купил е било един път и забравям за този проблем. Накрайника ми го хванаха 19 лева и тогава пак такъв разговор чакайте ще отида да купя и след 30 минути съм тук, а те ние колко сме сменили никой не се е оплакал, с реглаж на предници се занимават и ремонт ходова част, сега си купих ТРВ за около 30 лева и съм сигурен колата ще се разпадне той няма да се разбие. Мисълта ми е щом го сменяваш начесто не е читав купи си ТРВ или друг читав и ще забравиш, а и не мога да разбера тази логика на тия монтьори да ми спестява някакви дребни пари ми създава ядове после. Аз не съм беден за 10 или 30 лева, беден съм за 1000 например за ремонт.
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 16 април 2012 - 11:20

http://nfs.mobile.bg/pcgi/photos.cgi Ето този вид от Вектра е а дали става за астрата.Около това се върти въпросът ми.
Мнението беше редактирано от Cvetomil: 16 април 2012 - 11:20
Отговори

swetla777 снимка swetla777 16 април 2012 - 11:24

Колега на твоя линк нищо не излиза, пускам ти линк на руски онлайн магазин за опел части в който има със чертежи и номера частите намери каквото те интересува и си направи сам сравнение. Ако имаш затруднение пиши ще опитам да ти помогна.
Мнението беше редактирано от swetla777: 16 април 2012 - 11:25
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 16 април 2012 - 11:39

Благодаря колега
Отговори

espero2000 снимка espero2000 16 април 2012 - 14:07

вектровите пич ти обясних е нямат нищо общо с астровите и кадетовите. ЗАхващат се по различен начин. Или астра или от кадет ,но при положение че се намират трудничко кадетовите значи от астра. Тампон на Лемфьордер е 27 лв клиент цена. Това е най качествения тампон и най близък до оригиналния. Аз ти казах цена на MEYLE в по горния пост.
Отговори

boichev снимка boichev 16 април 2012 - 15:03

 swetla777, на 16 април 2012 - 07:36, каза:

От 13 години го карам кадета и досега само 3 неща са ми купували майстори и все проблем, един накрайник няма и десет хиляди км., един тампон на двигателя около хиляда и цигулката фленор която сигурно е 5 лева и на третия ден смених с гейтс за 7лв. Всичко което съм сменявал останало и аз съм си го купил е било един път и забравям за този проблем. Накрайника ми го хванаха 19 лева и тогава пак такъв разговор чакайте ще отида да купя и след 30 минути съм тук, а те ние колко сме сменили никой не се е оплакал, с реглаж на предници се занимават и ремонт ходова част, сега си купих ТРВ за около 30 лева и съм сигурен колата ще се разпадне той няма да се разбие. Мисълта ми е щом го сменяваш начесто не е читав купи си ТРВ или друг читав и ще забравиш, а и не мога да разбера тази логика на тия монтьори да ми спестява някакви дребни пари ми създава ядове после. Аз не съм беден за 10 или 30 лева, беден съм за 1000 например за ремонт.

Слушай каква е историята. Отива татко в сервиз Желев ( който е от Хасково го знае ) тъй като от там купуваме филтри ( е за тях оплакване нямам, супер са! ) гуми от тях също сме вземали. И татко казва тропа още от дясно, дайте да видим какво що, и да го сменим че ме дразни и пътувам освен това! Те ОК, вкарвай я. Вкарва я татко, гледат, струват, кормилен накрайник. ОК, давайте ама хубав, стенд+накрайник 50 лева. Добре, не тропа около 6000-7000км. и пак почва да тропа пак, освен това, имало НЕЩО изместено с... 1 см. :blink: :blink: Последното го разбрах на скоро. Кое е изместено, имало нещо там изместено... Това е отговора от тоя сервиз Желев, 2 пъти се повтаря смяната на накрайник и стенд. Сега съм решил от Евро 07 да взема накрайник TRW, сам си го сменям, и я карам другаде на стенд да видим кое е това изместено с 1см. и да и направят хубав стенд. Тези Желеви имат и магазин, и сервиз, и от там ми предлагаха лагерите фленор, 37 лева май беше броя. Освен за филтри, за друго не ги препоръчвам!
Отговори

Cvetomil снимка Cvetomil 16 април 2012 - 15:17

 espero2000, на 16 април 2012 - 14:07, каза:

вектровите пич ти обясних е нямат нищо общо с астровите и кадетовите. ЗАхващат се по различен начин. Или астра или от кадет ,но при положение че се намират трудничко кадетовите значи от астра. Тампон на Лемфьордер е 27 лв клиент цена. Това е най качествения тампон и най близък до оригиналния. Аз ти казах цена на MEYLE в по горния пост.

Ок това ми беше не ясно относно тези от вектра. Е благодаря все пак
Отговори

swetla777 снимка swetla777 17 април 2012 - 02:20

Колегата есперо ти го е казал точно купи си лемфьодер и повече няма за какво да мислиш 27 лева е супер прилична цена и ги смени и двата най добре и ще забравиш за тампони за макферсон.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 17 април 2012 - 08:32

И колегата от хасково и той е в грешка. Пич фленор са уж английски и ги внасят Евро07. 90% от сервизите в БГ работят с Евро07. И ти накрая викаш ще ходя да си взема ТРВ от тях. Нема лошо но аз от тях съм си патил много. ТРВ като марка са първично вграждане в Фолксваген, но вярвай ми нямат много общо с оригиналното. Намери си Лемфжордер , МЕЙЛЕ, има и други марки които не са толко лоши.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg