Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Ниски обороти на газ Vectra A

WeselinHristow снимка WeselinHristow 30 ноември 2014 - 22:02

Здравейте. Днес минах около 300 км с вектрата и никакъв проблем не усетих. Но вечерта я сприрам пред блока и се качвам до нас за около половин час. Паля на газ защото не е студена и оборотите ми започнаха да пада. Преди на празен ход си ги държи около 1000, но сега падат на 500. С обикновенна газова съм и се чудя от какво може да е това. Нов съм така, че ще Ви бъда много благодарен, ако успеете да ми помогнете.
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 30 ноември 2014 - 22:08

С какъв двигател е Вектрата? Само един път ли ти направи проблем? На бензин как се държи?
Отговори

WeselinHristow снимка WeselinHristow 30 ноември 2014 - 22:10

1.6 i й е двигателя. На бензин почти не се е карала. Само на бензин я палим. Аз от 1 ден я карам. И ми го направи този номер. Някакви идеи ?
Отговори

shipkolini снимка shipkolini 06 декември 2014 - 18:18

Здравейте колеги, от скоро карам Астра Г 1.6 16V и сутрин когато колата е студена (искам да кажа не е загряла поне до 80 градуса) има много не стабилни обороти. Това става след като премине на газ ( нестабилните обороти) пробвах да сменя стъпковото моторче(по мнение на момчетата от газ сервиза) но ефект няма (или поне не голям) вчера видях, че един датчик които според моите проучвания е датчик високо налягане на климатика. Та този датчик е направо откършен от пластмасовата си части виси на кабела, когато го махна перката отпред се включва непрекъснато а когато го сложа обратно спира ама и при разклащане на кабела с датчика ми мърдат оборотите. Въпросът ми е мислите ли, че ако го сменя този датчик високо налягане на климатика ще ми се оправят ниските обороти на газ(с газов инжекцион съм).

Благодаря предварително за помощта и съжалявам ако не е трябвало да пиша за това в тази тема.
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 06 декември 2014 - 23:14

 WeselinHristow, на 30 ноември 2014 - 22:02, каза:

Здравейте. Днес минах около 300 км с вектрата и никакъв проблем не усетих. Но вечерта я сприрам пред блока и се качвам до нас за около половин час. Паля на газ защото не е студена и оборотите ми започнаха да пада. Преди на празен ход си ги държи около 1000, но сега падат на 500. С обикновенна газова съм и се чудя от какво може да е това. Нов съм така, че ще Ви бъда много благодарен, ако успеете да ми помогнете.

Аз бих почистил дросела; И там където ляга стъпковото моторче, както и отворчето на смесителя, от който моторчето "дърпа" газ за да поддържа стабилен праен ход. Има тема с доста снимки в руския форум със свален 'монинжекцион' за почистване. На бензик как е ? Жълтата лапма(chceck engine) светвала ли е?

http://www.vectra-cl...ic.php?t=115437
Мнението беше редактирано от desert_fox: 06 декември 2014 - 23:21
Отговори

WeselinHristow снимка WeselinHristow 07 декември 2014 - 17:27

Аз я базикнах малко от самата газова и нещата за момента си дойдоха на място.Вдигнах и ръчно оборотите и нещата са добре.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg