Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Коя от двете Вектри да взема ?

Recycler снимка Recycler 18 септември 2011 - 10:08

Здравейте колеги,

Преди да почнете да четете това, поседнете, че ще се хилите много.

Луднал съм да си сменям колата и съм си заплюл ВеХтра Б нафтова печка (двечки, на 550 км разстояние една от друга в Германия, а аз съм "по средата" в Нюрнберг). Сам ще ходя да си я купувам (не съм автоджамбазин, няма кой друг да е с мене да гледа и той или да намира кусури :sad-smiley-046: ) , от такъв клас ХавтоНобили нищо не разбирам ... и ми бръмчи кратуната какво точно да гледам вече :helpsmilie: Нямам време да гледам или обикалям из България за кола и се хвърлям "с двата крака в батака" сам да я "напазарувам" оттук.

Като предистория : Един приятел ми каза, че 1.8 бензинка от това поколение "ручат масло". Ама пък във форума прочетох точно противоположното мнение - че се касае само и единствено за 1.6. Мене това ме и спря да гледам бензинка + гаС и се метнах само на нафтови печки. Астра ми е малка като багажник май, затова и се насочих към Вектра.

Че след това трябва да има обслужване ми е ясно. А и смяна на водната помпа - тоя урок го научих по "трудния" начин, след като и двете семейни коли "цъфнаха" в интервал от две седмици. Просто не се бяхме сетили за водните помпи. Пък и те "цъфнаха" 2 - 3 години след покупката.

Става дума за тия две каручки :

Vectra 1 и Vectra 2

То дано докато ми преведат парите може да изникнат и още колици де ... ама засега само това съм си заплюл.

В сряда мисля да хвана един колега немец, той да се обади и да пита дали са навити да ги закарам в Опел сервиз за диагностика (нея ще си я платя от джоба, то ясно, ама мисля че си заслужава инвестицията вместо на сляпо да взимам).

Колега беше така добър да ми даде акъл : не вземай X20DTL (82 к.с.) или X20DTH (101 к.с.). Tърси Y20DTH (101 к.с.) или Y22DTR. Как да разбера с кой мАтор е колата ?

Какъвто и акъл да дадете, ще ми е от полза. Нищичко не разбирам :helpsmilie:

Благодаря за разбирането :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от Recycler: 18 септември 2011 - 10:10
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 18 септември 2011 - 10:42

Колега, много е важно какво е състоянието на двигателя и ходовата част, което можеш да разбереш само на място.
Ние тук можем да гледаме снимките, на мен лично като външен вид и екстри ми харесва повече първото предложение :icon_wink2:
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 18 септември 2011 - 12:10

 Recycler, на 18 септември 2011 - 10:08, каза:

...един колега немец, той да се обади и да пита дали са навити да ги закарам в Опел сервиз за диагностика (нея ще си я платя от джоба, то ясно, ама мисля че си заслужава инвестицията вместо на сляпо да взимам)...

...Y20DTH (101 к.с.) или Y22DTR. Как да разбера с кой мАтор е колата ?...


Колега, в документите (примерно в сервизната книжка) на автомобила трябва да пише с кой мотор е. Дали е с малкия или с големия. Аз лично не мога да ги различа. Признавам си. Така когато търсих "моя автомобил" (повече от 6 месеца обикалях) се опитаха да ми предложат Зафира X16XEL за X18ХЕ. Разликата я открих в документите на автомобила и се заформи едно леко скандалче.... Ама това е друга тема на разговор.
А иначе приятели ме посъветваха да не взимам бензинова Зафира (моторите са същите с тези на вектра Б) защото са с по-къси предавателни числа, т.е. на една и съща скорост и предавка бензина държи по-високи обороти. Y22DTR с който е оборудвана моята зафира при 130км/ч държи 3000об./мин., а бензиновата отива към 4000об./мин. Имаше и други "-" и затова избрах дизела.

А както каза колегата Peshotiger, взимай по-запазената Вектра, а и задължително я закарай във оторизиран сервиз на оРел. По възможност отиди с колата на собствен ход, а не на платформа. Там могат да ти прегледат електрониката за натрупани грешки, ходова част, следи от удари и... мноооого други. И само дано са по-коректни от сервизите на Опел за България.

Всичко останало е голяма доза късмет.

И както казва баща ми: "На една жена и на кола втора употреба само първия и знае кусурите."
Отговори

n1s0 снимка n1s0 18 септември 2011 - 12:10

1.Като я закачите на диагностика веднага ще покаже с какъв мотор е.
2.Гледам че едната има климатроник,а другата няма-ти какво търсиш като екстри?
3.Тези коли от автокъщи ли са или са на собственици? Чувал съм че разните му там араби и сърби,които държат автокъщи,са големи измамници!

Ако се ослушват и не дават да се закачат на диагностиka е ясно да бягаш далеч от тези коли.Аз лично,когато си избирах моята се оповавах на мнения оттук за избора на мотор,но всичко е относително и зависи на колко запазена кола ще случиш.
Отговори

Galabov снимка Galabov 18 септември 2011 - 12:15

Като екстри колега първата е по добра.Но наи-добре прецени на място след оглед.Иначе и двата мотора са перфектни,2.2-то е 125 коня което е по добър вариант.На първата левия халоген е сменян с такъв от вектра преди феислифта:)
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 18 септември 2011 - 12:31

Аз съм за 2.2 Дизела-125кс.Само веднъж съм се качвал на такава и останах без думи,това е прекрасна дизелова кола,която много ще те радва но специално тази която си си избрал(залената) няма хляб в нея,търси си друга,някоя която е собственос на германец.Иначе и 2.0ДТЛ са много хубави и приятни за каране но са по-тромавки и бавнечки.Аз ако си взимам такава ще е само ЕДИШЪН 2000 и нищо друго.Успех ти желая,ако имаш голям мерак ще си намериш страхотна кола.
Отговори

mantzel снимка mantzel 18 септември 2011 - 13:02

Според мен отивай,гледай,карай пък която ти хареса-по-големия двигател е по-добре според мен,само неможах да разбера как колегата разбра от 2000км,че нямало хляб в колата.Относно сивата халогена и не е сменян с такъв преди фейса,капачето му го няма-това да не те притеснява,не е нова все пак :thu:
Мнението беше редактирано от mantzel: 18 септември 2011 - 13:03
Отговори

oci снимка oci 18 септември 2011 - 13:19

Не знам ти как си подреждаш приоритетите, но когато веднъж си избера кола като марка/модел освен задължителния климатик/климатроник най-голямата екстра за мен е двигателя. Дали който се вози отзад ще сваля с копче или с ръчка прозореца ми е все тая. В тоя ред на мисли първия вариант за мен е по-добрия, въпреки повечето екстри на втория. Другото ти го казаха в общи линий - карай в сервиз за да си малко по-сигурен и това е.

ПП Не виждам нищо странно в това бензиновата кола да работи на малко по-високи обороти. А някой замислял ли се е какъв звука на дизел и бензин при да кажем 3000 оборота и кой ще е по-тих :newsm05_41:
Отговори

Recycler снимка Recycler 18 септември 2011 - 14:39

Нещо ми пищи,че съм цитирал повече пъти от позволеното и се налага да разделя на 2 - 3 части, съжалявам за което !

 n1s0, на 18 септември 2011 - 12:10, каза:

... 2.Гледам че едната има климатроник,а другата няма-ти какво търсиш като екстри?

Някаква клима - независимо каква. Така или иначе след 2 години ще я продавам колата. Приоритетите ми са елементарни - клима, АБС, елджамци. Другото не ми е дерт - возя се сам винаги.

 n1s0, на 18 септември 2011 - 12:10, каза:

... 3.Тези коли от автокъщи ли са или са на собственици? Чувал съм че разните му там араби и сърби,които държат автокъщи,са големи измамници!

От автокъщи са ... историята има и продължение - в края на следващия постинг.
Отговори

Recycler снимка Recycler 18 септември 2011 - 14:45

 C20NE Power, на 18 септември 2011 - 12:31, каза:

... търси си друга,някоя която е собственос на германец.

Моите уважения. Като гледах снимките, машинално помислих : а, испанец собственик ! Ама изобщо не съобразих, че са като италианците и португалците - мърлячи в общия случай.

 n1s0, на 18 септември 2011 - 12:10, каза:

... 3.Тези коли от автокъщи ли са или са на собственици? Чувал съм че разните му там араби и сърби,които държат автокъщи,са големи измамници!

Решавам да "вдигна" бюджета на 5К евро ... заплювам си таз каручка ... тя даже е на 3 км от мене, покрай тях минавам за бачкане. Никъде не пише какъв е собственикът. Решавам да му пусна сОПщение с питане дали може да се кара и може да се прегледа в Опел сервиз. (такива вече надращих и на другите двама търговци). Ама исках и копие на моя мейл. Идва ми копието и чета :

Цитат

Guten Tag Ergün Akman,

<моя милост> interessiert sich für Ihr Fahrzeug mit den Kenndaten:

Fahrzeugbeschreibung: Opel Vectra 2.2 DTI Comfort (1Jahr Garantie)


Хлъц! Турчин. По дефолт мошеници, както и арабите, и сърбите, и руснаците. Интересно ми е какво ще отговори и може да ви се струва налудничаво, ама ако каручката е наред, точно нея май ще взема. И пак четене на форума - за болестите на Вектра (тоя път "Цъ", а не "Бъ") :newsm05_41:

Edit : Ето я, само стискайте палци да не я отнесе някой преди мене :biggrin:

Edit 2 : Тая в Нюрнберг я огледах ... само като и видях фаровете каква трагедия са, а и тия 147К км както не са със сигурност реални ... "у лево"
Другата - звъннах на човекО. Г-н Озгюн няма нищо против за тестдрайв, ама бил на работа до 16:00 всеки ден и нямало как да идем до Опел сервиз. И си представих как карам 5 минути и после му изсипвам "пет илядо евра накуп" за нещо, дето не знам на какъв хал е. И му пожелах проятен ден и успех с продажбата :61:
Мнението беше редактирано от Recycler: 19 септември 2011 - 20:11
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 18 септември 2011 - 20:28

Тази черничката вече е добър избор,това си е хубава колица.Абе кола и жена не се избират ама карай.Иначе добре си се ориентирал.Най-важното е да си жив и здрав,другото само ще си дойде.Успех
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 19 септември 2011 - 08:51

Някъде из автомобилната преса (най-вероятно Ауто Билд) бях чел, че в Германия автокъщите са длъжни да дават 1г. гаранция на всеки автомобил. Цитирам по памет. Ако се случи нещо първите 6м собственика на автокъщата трябва да докаже, че това е по твоя вина, иначе плаща. А ако стане авария вторите 6м новия собственик на автомобила, трябва да докаже, че не е по негова вина и тогава пак автокъщата плаща.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 19 септември 2011 - 09:51

Щом имаш възможност скачай на по-новото без да се замисляш. Вектра Ц определено е много добър избор.Успех!
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 19 септември 2011 - 10:12

2-рата по стаBa
Отговори

Recycler снимка Recycler 19 септември 2011 - 20:14

Както е тръгнало, май моя човек на Горубляне ще ми търси кола. Стига да не го излъжат колегите му, че него му писна да внася и с друго се занимава, по - малко главоболно. И като се сетя как ще ме вдигнат на балон, че в Германия няма кола за мене ... :blink:
Отговори

Recycler снимка Recycler 05 октомври 2011 - 14:47

Радините вълнения свършиха ... :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от Recycler: 05 октомври 2011 - 18:22
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 05 октомври 2011 - 15:02

Честито колега, колата изглежда много добре! Пожелавам ти много безаварийни километри и пусни тема за нея тук!
Поздрави :love_opel:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg