Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за емблеми на OPEL

dizastera снимка dizastera 31 май 2009 - 19:41

 Onlyshits, на 31 May 2009, 09:48 AM, каза:

малко оф но да не отварям нова тема ....
Вчера си омазах колата с капчица и няма махане някви идеи ?


Да и аз поовъртях малко капака около емблемата отзад. Сега ми се струва самото лепило е размазано и седи като мат.Ползвах на момент някакво двукомпонентно, май споменах в темата. Нз с какво да го оправя. Не е фатално, но...
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 31 май 2009 - 21:31

Двойнозалепващо на Теса, с такова си лепих лайсните по вратите и вече 1 година не са мръднали! Но преди това я почисти и емблемата и там дето ще я лепиш със спирт !
Поздрави! :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от RaCeR_BoY: 31 май 2009 - 21:32
Отговори

dizastera снимка dizastera 31 май 2009 - 21:51

 RaCeR_BoY, на 31 May 2009, 10:31 PM, каза:

Двойнозалепващо на Теса, с такова си лепих лайсните по вратите и вече 1 година не са мръднали! Но преди това я почисти и емблемата и там дето ще я лепиш със спирт !
Поздрави! :icon_wink2:


Да махам ли останките от старата,от емблемата и капака и ако да с какво ?
Отговори

Pinto снимка Pinto 01 юни 2009 - 09:35

Скоро си сменях емблемата, защото беше започнала да се лющи. И оригиналната и новата (менте) са с двойно залепваща лепенка. Това препоръчаха и доста колеги, така, че пробвай.
Отговори

dizastera снимка dizastera 01 юни 2009 - 18:10

Значи лепнах я с двойно залепваща ! Намерих от един познат. Забравих да я снимам. Но беше с квадратна форма,с бели страни .Марка нз. Фото на процеса не правих ,понеже още не съм свикнал което е лошо.С с нимков материал е най-полезно. Та почистих хубаво старата лепенка от емблемата, обезмаслих цялата с разредител, Почистих и Мястото на капака. На самата лепенка махнах внимателно гланцираната част на предпазния слой,защото по него не се пише,остана само тъник слой хартия и очертавах по емблемата четири дъги, отрязах ги,донагласих , и След което ги лепях на емлебката ! Така цялата отзад и сега е на колата ,нз колко ше издяни, но ми се струва надежно,ако нещо не я напъва,Като Мърсуваща ръчичка ! Малко по-подробно,но може и да избегнем някое друго осмисляне при следващ процес !

Ето я облепена
Публикувано изображение

Почистена
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Лошото е че,сега като я загледах,малко е поотпуснала, не седи плътно,та май ще се наложи да търся друга лепенка много здрава ! Препоръчаха ми някаква на 3М :icon_wink2:
Айде мерси И успех на следващите !
Мнението беше редактирано от dizastera: 01 юни 2009 - 19:58
Отговори

HellRell снимка HellRell 14 юли 2009 - 07:48

аз моята я залепих по следният начин
Изрязах кръг от черно фолио, което е за брандиране на коли, много здраво и издържа на атмосферни влияния, не се самоотлепя
залепих фолиото и върху него емблемата с локтайп
И вече месец няма проблем, емблемата седи непоклатимо на задницата ми :)
Така винаги мога да отлепя фолиото барабар с лепенката, без следи по колата
Мнението беше редактирано от hleboz: 14 юли 2009 - 07:50
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 12 август 2009 - 08:35

аз си купих оргинална емблемка за задния капак цената е около 30лв. в олимпия , та оргиналната е с двойно залепващо измих колата и след като изсъхна я лепнах отзад - до тук 3 - 4 месеца нямя грижи :newsm05_41:
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 12 август 2009 - 09:04

Тей тей сте я зачекнали тая тема. Аз да попитам с какво да изчистя боята под емблемите само са лепнати а ще ги махам. С корселин ще навредя ли на боята.
Отговори

Jelev снимка Jelev 12 август 2009 - 10:07

да, ще я матираш.... аз мойте емблеми и надписи ги махнах с много, ама наистина много търкане и вода....и пак не стана перфектно
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 12 август 2009 - 10:20

Само с вода става така ли . Поне спирт ? Иначе не ми се мисли голямо търкане ще е :newsm05_41:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 12 август 2009 - 11:22

Махането на остатъците от двойнолепящото тиксо на емблемите (където оригинално са така) може да стане с парцалче и малко кореселин САМО в случай, че е сигурно, че боята е акрилна. При съмнение по-добре не опитвайте, защото освен да я матирате може да я свалите напълно. Нормално е да се получи матово петно, което се оправя с полираща паста. А в случай, че решите да го правите с шпакла, знайте, че боята ще се надраска почти сигурно. Освен това се подгответе психически за шока от това, че под емблемата боята е по-тъмна (особено при някои цветове), та може да продължи да седи като емблема и след внимателното отстраняване на остатъците...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 02 юли 2010 - 11:13

А.. то имало точна тема за тия неща.. каква приятна изненада! :drinks:

-Колеги, искам да Ви попитам.. някой от форума да предлага оригинални емблеми за нашите OPEL-и ?
Мен конкретно ме интересуват тия дето са от двете страни на колата, на лайсните.. знам че доста модели има и се чудя да ли размерите им са еднакви и изобщо продават ли се като консуматив ? Аз търся за ASTRA G, загледал съм обаче, че и на Zafira са със идентични размери (или поне така ми изглежда, предполагам само..), на които съответно има надпис в зависимост от оборудването или там как се води.. (Sport, Classic, Club.. Elegance).
Моля ако има хора, които предлагат нека пишат в темата, не виждам смисъл да пускам обява от сорта: "ТЪРСЯ оригинални емблемки" щото след т'ва може мнозина да псуват, че отново са зачестили кражбите на такива елементи.. :cq:

п.п. Ако някой случайно има идеи и предложения - МОЛЯ на ЛС! :newsm05_41:
Отговори

Opel_Corsa_fan снимка Opel_Corsa_fan 16 юли 2011 - 19:44

меннието ми е за триене
Мнението беше редактирано от Opel_Corsa_fan: 19 август 2011 - 22:06
Отговори

s7iki снимка s7iki 18 септември 2011 - 16:35

Колега няма да те лъжа...мързи ме да чета темата....прочетох само твоето мнение,в което си писал че няма от къде да намериш опелска емблема...ако искаш имам една излишна...ако си заинтересован драсни да я снимам
Мнението беше редактирано от s7iki: 18 септември 2011 - 16:36
Отговори

ianiovski снимка ianiovski 08 юли 2012 - 16:15

Търся предна емблема за Опел Корса 95 г. Swing , понеже не е за мен и нямам опел не влизам във форума така ,че някой ако има, да ме търси на скайп ianiovski
Отговори

zaxaxa снимка zaxaxa 25 юли 2013 - 14:55

колеги помагайта,търся от сумати време емблема за решетката на предницата за ЗАФИРА А.
Ако някой може да помогне да пише,благодаря предварително
Отговори

ASTRAG снимка ASTRAG 25 февруари 2014 - 12:53

Здравейте,

търся емблема на опел за airbag на волана (за Астра Г). Някой има ли представа откъде в София може да се намери подобно нещо. Почти никъде не се предлага, а където я има, не я дават отделно. А аз вече си закупих капак за airbag (без емблема) и не ми се дават много пари...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg