Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Софтуер за ECU

Жоро88 снимка Жоро88 03 май 2017 - 17:58

 rusin atanasov, на 26 август 2008 - 11:07, каза:

Тонове бин файлове, дано са полезни на някого ftp://ftp.diy-efi.or.../gmecm/bin_lib/

С уважение,
Русин Атанасов
Отговори

optimeon снимка optimeon 23 март 2018 - 20:10

На мен определено ще са ми полезни!
Отговори

ASTRAG снимка ASTRAG 06 юли 2020 - 21:17

Някой знае ли вариант за обновяване на софтуера без съдействието на официален партньор на Opel? Или поне списък с налични версии...
Отговори

помагащ снимка помагащ 07 юли 2020 - 20:11

достъп до сървъра имат не само официалните
Отговори

ASTRAG снимка ASTRAG 09 юли 2020 - 11:29

 помагащ, на 07 юли 2020 - 20:11, каза:

достъп до сървъра имат не само официалните


Да де, ама явно членуват в скрита общост - никой не ги познава :-)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 юли 2020 - 12:15

Не, просто има безплатни и платени неща с ясни причини за това:-)
Отговори

ASTRAG снимка ASTRAG 10 юли 2020 - 02:04

 tisho.74, на 09 юли 2020 - 12:15, каза:

Не, просто има безплатни и платени неща с ясни причини за това:-)


Ако коментарът Ви е саркастичен, ще Ви споделя, че съм ходил до представител на Opel да ги питам за update на софтуера - първо не знаеха за какво иде реч, после ми била стара колата (10 годишна - аз затова искам update), после ми заявиха, че щяло да струва 180лв, ама изисквало запитване към Opel и не знаели каква версия бил софтуера. Да живеят официалните преставители на :flag:, ама май е по-добре сам да си свършиш работата. Та въпроса ми е дали има вариант без представител на Opel да се свърши тази работа. Даже идеята ми е аз сам да се свържа с Opel и да си заплатя на тях директно софтуера без да минавам през посредници, които да се учат на моята кола :hand:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 юли 2020 - 05:47

Първо трябва да си наясно какво искаш да постигнеш с ъпдейт на софта.След това трябва да намериш човек който се занимава с чип тунинг и който може да ти свърши работа.А е възможно и твоята кола да е с последната възможна версия на софта и тогава ъпдейт няма как да стане.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 юли 2020 - 06:45

 ASTRAG, на 10 юли 2020 - 02:04, каза:

Ако коментарът Ви е саркастичен, ще Ви споделя, че съм ходил до представител на Opel да ги питам за update на софтуера - първо не знаеха за какво иде реч, после ми била стара колата (10 годишна - аз затова искам update), после ми заявиха, че щяло да струва 180лв, ама изисквало запитване към Opel и не знаели каква версия бил софтуера. Да живеят официалните преставители на :flag:, ама май е по-добре сам да си свършиш работата. Та въпроса ми е дали има вариант без представител на Opel да се свърши тази работа. Даже идеята ми е аз сам да се свържа с Opel и да си заплатя на тях директно софтуера без да минавам през посредници, които да се учат на моята кола :hand:

Положението с официалните представители винаги е било такова и не виждам признаци за подобряване.
Що не драснеш едно лс на Помагащ?
Отговори

ASTRAG снимка ASTRAG 10 юли 2020 - 22:39

 ivan_pop, на 10 юли 2020 - 05:47, каза:

Първо трябва да си наясно какво искаш да постигнеш с ъпдейт на софта.След това трябва да намериш човек който се занимава с чип тунинг и който може да ти свърши работа.А е възможно и твоята кола да е с последната възможна версия на софта и тогава ъпдейт няма как да стане.


Версията ми е от 2007 година. Не вярвам за 13 години да няма нищо ново. Затова всъщност ми трябва и самият списък с версиите, за да стане ясно има ли нужда или не. Иначе чип тунинг не желая да правя - само стандартния софтуер да се обнови.

Иначе вярвам, че всяка нова версия подобрява нещо счупено старо - конкретния пример беше втория казус на колегата: https://www.opelclub...ndpost&p=618525

 tisho.74, на 10 юли 2020 - 06:45, каза:

Положението с официалните представители винаги е било такова и не виждам признаци за подобряване.
Що не драснеш едно лс на Помагащ?


Ще го имам впредвид, благодаря
Мнението беше редактирано от ASTRAG: 10 юли 2020 - 22:41
Отговори

ASTRAG снимка ASTRAG 05 ноември 2021 - 18:19

Моля за оферти на ЛС за проверка на текущия ми софтуер на ECU-то, както и евентуален update до последна версия.
Мнението беше редактирано от ASTRAG: 05 ноември 2021 - 18:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg