Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Горене на масло

Yxaaaaaaaa снимка Yxaaaaaaaa 31 октомври 2009 - 23:35

Здравейте.. Засякох, че колата ми гори доста масло - около 600 грама / 1000 км. Доста съм притеснен да не стане някой фал и да ме остави на пътя. Та въпросът ми е какъв би могъл да е проблемът и кой специалист / сервиз бихте ми препоръчали. Отскоро съм в София и не знам кои са добри и на по-народни цени.
Мнението беше редактирано от Yxaaaaaaaa: 03 ноември 2009 - 20:42
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 01 ноември 2009 - 00:59

Колега, за горенето на масло основните причини са гарнитури и гумички на клапаните.
Ето една тема за сервиз на човек от форума, който може да ти прегледа колата - ЦЪК
Мнението беше редактирано от Peshotiger: 01 ноември 2009 - 01:00
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 02 ноември 2009 - 21:02

Добавям и износени маслени сигменти. Измери компресията и кажи колко е все пак.
Отговори

VanVan снимка VanVan 03 ноември 2009 - 11:52

И като измери компресията ще разбере едно голямо нищо.
Колата може да си има чудесна компресия. Ако си наглобиш мотора без маслообирателни сегменти, компресията 0 ли ще е :)

Смени си едни гумички колега, ако не се оправи вадиш големите пари и правиш основен ремонт на мотора.

Лично аз мисля, че си плачеш за основен ремонт. Тези мотори са леко дългоходови и имат характерната склонност като такива да износват цилиндрите на елипса повече от обикновено. Ако си над 200 000 км пробег, най-вероятно ще трябва да отвориш мотора и да провериш за какво износване става въпрос, след което да се предприемат нужните ремонти.
Отговори

Yxaaaaaaaa снимка Yxaaaaaaaa 03 ноември 2009 - 20:28

Измерихме компресията - на единия цилиндър е много слаба, на другия само малко се губи. Дали ще се стигне чак до сегменти? Свещите са доста нагорели. Разбрах, че ако проблемът са чак сегментите, бая пари ще трябва да хвръкнат. А ако се стигне до сегменти, как смятате - кое е по на кирия - да ги оправям или да си търся друг двигател направо?
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 05 ноември 2009 - 13:08

Имаш два варианта понеже казваш че на единя от цилиндрите имаш слаба конпресия капваш масълце и пак пробваш ако е сегмент един ще ти качи компресия.Има вероятност да ти дава и на всичките много добра компресия.Но така или иначе комплект сегменри гумички и там другите неща.
Отговори

blagom снимка blagom 05 ноември 2009 - 13:26

 Yxaaaaaaaa, на 03 Nov 2009, 20:28, каза:

А ако се стигне до сегменти, как смятате - кое е по на кирия - да ги оправям или да си търся друг двигател направо?

имай предвид че от ремонт до ремонт има огромна разлика
и каква ти е гаранцията, че новият стар мотор няма да е на същото дередже. това колко ще ти излезе ремонта зависи от състоянието и от това дали майстора ти е познат или иска да изкара повече кинти от теб. лошото е че всичко става ясно след като отвориш мотора и връщане няма. иначе колко да струват тея сегменти- макс 100-тина лв.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg