Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на скорости

Laxy20 снимка Laxy20 16 юли 2013 - 19:51

Здравейте,
От известно време се чува шум в скоростите най-вероятно, като шума е по-точно виене и тракане. Когато е на празен ход се чува тракане, все едно има нещо което подскача в скоростите. Като натисна съединителя (който е на 30 000км. заедно с лагер помпа) тракането спира. Най-силно се чува при движение, като колкото повече ускорява, толкова по силно става виенето и тракането. Другото, което съм забелязал е, че още от преди със стария съединител имам едно тресене при тръгване, което се увеличава все повече, особено при по-дълго каране в градски условия. Почти е невъзможно да тръгне плавно.
Започнал съм да търся скороста кутия (F17C374). Ако някой от Вас е имал подобен проблем или мнение по темата от какво може да е това тракане и виене може да сподели.
Мнението беше редактирано от Laxy20: 18 юли 2013 - 18:04
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 16 юли 2013 - 22:42

 Laxy20, на 16 юли 2013 - 19:51, каза:

Здравейте,
От известно време се чува шум в скоростите най-вероятно, като шума е по-точно виене и тракане. Когато е на празен ход се чува тракане, все едно има нещо което подскача в скоростите. Като натисна съединителя (който е на 30 000км. заедно с лагер помпа) тракането спира. Най-силно се чува при движение, като колкото повече ускорява, толкова по силно става виенето и тракането. Другото, което съм забелязал е, че още от преди със стария съединител имам едно тресене при тръгване, което се увеличава все повече, особено при по-дълго каране в градски условия. Почти е невъзможно да тръгне плавно.
Започнал съм да търся скороста кутия (F17C374). Ако някой от Вас е имал подобен проблем или мнение по темата от какво може да е това тракане и виене може да сподели.

Здравей колега,
Като начало мисля, че са заминали лагерите на първичния вал на скоростната кутия - това е сигурно, а дали е единствения дефект - не знам.Преди време имах подобен проблем, но с един Кадет - след смяната на лагерите всичко утихна.Струваше ми около сто лв и стана за 2 часа при един майстор.При това въобще не се наложи дори сваляне на ск. кутия от колата.Така че посъветвай се с някой,който ремонтира скорости и виж какво ще ти каже.Успех!!
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 17 юли 2013 - 06:09

 Laxy20, на 16 юли 2013 - 19:51, каза:

Здравейте,
От известно време се чува шум в скоростите най-вероятно, като шума е по-точно виене и тракане. Когато е на празен ход се чува тракане, все едно има нещо което подскача в скоростите. Като натисна съединителя (който е на 30 000км. заедно с лагер помпа) тракането спира. Най-силно се чува при движение, като колкото повече ускорява, толкова по силно става виенето и тракането. Другото, което съм забелязал е, че още от преди със стария съединител имам едно тресене при тръгване, което се увеличава все повече, особено при по-дълго каране в градски условия. Почти е невъзможно да тръгне плавно.
Започнал съм да търся скороста кутия (F17C374). Ако някой от Вас е имал подобен проблем или мнение по темата от какво може да е това тракане и виене може да сподели.

Може да са доста неща,липса на масло,преебани лагери както колегата казва,лагер на съединителя,а на скоро един Мерцедес с същите болешки се оказа крива вилка на лагера как беше станало така и не разбрахме.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 18 юли 2013 - 18:03

Ще помоля колегите, които разбират само да кажат дали ще станат скорости от Z16XEP (F17 + CR 3,94) на моя мотор, които са (F17C 3,74). Благодаря предварително.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg