Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Бавно гасне лампата за маслото

kolio205 снимка kolio205 15 декември 2007 - 18:09

Здравейте, значи от както застудя много бавно загасва лампата за маслото ,можеби около 5-8 секунди и като затасне се чува странене звук нещо подобно на "вуп" сякаш се пълни нещо , също така започнаха да ми тропат и повдигачите около 2-3 минути ама това май е нормално за опелите. Та дали не е почнала да заминава маслената помпа. Колата е корса 97г X12nz ако не се лъжа ,маслото е сменено преди 100км 10W40 Tamoil.
Миналата зима го нямаше този проблем.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 декември 2007 - 18:59

 kolio205, на Dec 15 2007, 06:09 PM, каза:

Здравейте, значи от както застудя много бавно загасва лампата за маслото ,можеби около 5-8 секунди и като затасне се чува странене звук нещо подобно на "вуп" сякаш се пълни нещо , също така започнаха да ми тропат и повдигачите около 2-3 минути ама това май е нормално за опелите. Та дали не е почнала да заминава маслената помпа. Колата е корса 97г X12nz ако не се лъжа ,маслото е сменено преди 100км 10W40 Tamoil.
Миналата зима го нямаше този проблем.


Премери налягането на маслото - на празен ход и в обороти също.
Отговори

imitev снимка imitev 15 декември 2007 - 22:43

 kolio205, на Dec 15 2007, 06:09 PM, каза:

Здравейте, значи от както застудя много бавно загасва лампата за маслото ,можеби около 5-8 секунди и като затасне се чува странене звук нещо подобно на "вуп" сякаш се пълни нещо , също така започнаха да ми тропат и повдигачите около 2-3 минути ама това май е нормално за опелите. Та дали не е почнала да заминава маслената помпа. Колата е корса 97г X12nz ако не се лъжа ,маслото е сменено преди 100км 10W40 Tamoil.
Миналата зима го нямаше този проблем.


Може маслената помпа да е, но обикновено биелните лагери си заминават преди нея...
Отговори

kassey снимка kassey 15 декември 2007 - 22:49

Не бой се, карай смело, моя Опел от 10 години прави така и още си върви, просто маслото си става по-гъсто, не я форсирай докато не вдигне масло.
Отговори

batzorogeo снимка batzorogeo 15 декември 2007 - 23:19

колега от студеното маслото се сгъстява и затова докато се изкачи до повдигачите и тропат.пробвай като я запалиш след 10 - 15 секунди да я изгасиш и след това пак запали.тропане на повдигачите няма да има защото маслото се е качило.за по сигурно си прегледай маслената помпа , но мисля че няма да има проблем с нея.най добре си смени маслото с някое по Тънко за да не се згъстява толкова много от студа, а това си го запази за лятото.успех
Отговори

imitev снимка imitev 15 декември 2007 - 23:39

 batzorogeo, на Dec 15 2007, 11:19 PM, каза:

колега от студеното маслото се сгъстява и затова докато се изкачи до повдигачите и тропат.пробвай като я запалиш след 10 - 15 секунди да я изгасиш и след това пак запали.тропане на повдигачите няма да има защото маслото се е качило.за по сигурно си прегледай маслената помпа , но мисля че няма да има проблем с нея.най добре си смени маслото с някое по Тънко за да не се згъстява толкова много от студа, а това си го запази за лятото.успех


А на моите коли защо с 10В40 не прави така ?

Нека колегата да провери налягането на маслото!
Отговори

Емилио снимка Емилио 16 декември 2007 - 01:33

За тропането на повдигачите-студа.При моята чукат до 5 мин. на празен ход.
За лампата-не подминавай този проблем.Мери налягане,виж помпа....датчици...търси проблема.
Отговори

kolio205 снимка kolio205 16 декември 2007 - 18:06

Мерси за отговорите явно ще трябва да премеря налягането на маслото.
А относно по тънко 5W40 няма ли да го гори?
Отговори

Pinto снимка Pinto 17 декември 2007 - 09:30

Имах същият проблем миналата година. Бях с минерално масло на ОМВ 15w40. Сутрин като паля лампата светеше 4-5 секунди и се чуваше някакво тропане в двигателя. Смених маслото с полусинтетика 10W40 на Мобил. Всички проблеми изчезнаха и сега пали по-добре в студеното. Има голямо значение вида и марката на маслото.
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 17 декември 2007 - 11:13

Провери да не ти заяжда буталцето на защитния клапан на налягането на маслената помпа. Обикновено се замърсява и не може да се движи свободно, като при това не уплътнява добре и помпата не може да вдигне бързо налятането. Клапанът служи за защита, като над определено налягане се отваря и намалява автоматично налягането.
Успех
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 17 декември 2007 - 13:02

В самия маслен филтър май има и клапан който не позволява при загасяне на мотора маслото което е по магистралите да се стича в картера.
Отговори

imitev снимка imitev 17 декември 2007 - 13:18

 Georgi - Plovdiv, на Dec 17 2007, 01:02 PM, каза:

В самия маслен филтър май има и клапан който не позволява при загасяне на мотора маслото което е по магистралите да се стича в картера.


През май може и да има, но на конвенционалните опели тоя клапан е в блока.
Отговори

kolio205 снимка kolio205 18 декември 2007 - 19:03

до колкото знам маслото на опелите се стича цялото в картера при загасен двигател.
А относно проблема примерно днес сутринта като запалих го нямаше тропането на повдигачите а не беше по топло.
Странно <_<
Относно маслото човека от когото го взех каза че е добро Tamoil както вече писах, не било много популярно но беше 60лв 4литра.
За да проверя налягането на маслото трябва ли да се ходи на сервиз или има начин сам да го направя?
Отговори

kefeto снимка kefeto 25 декември 2007 - 11:56

Колеги, и аз имам същия проблем с маслото.Карал съм двата модела на 1,7 дизел.
Първият обкновенния 1,7 дизел , а сега ИСУЗУ и ако някой може да сподели как е решил проблема ще бъда благодарен. Аз до момента и при двете коли нищо не съм правил, понеже първата не я карах дълго, а при втората не разбирам от този двигател.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg