Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретни части за OPEL

bilstein b6

kotzeto снимка kotzeto 15 ноември 2009 - 02:24

имтересува ме дали в6 версията на билщаин може да се сложи със стандартните пружини, или трябват по-къси?
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 15 ноември 2009 - 16:37

бих искал да попитам отговорните лица каква е причината темата да бъде преместена тук, а не в раздела "ходова част"? Въпросът ми е принципен, а не конкретно за опел и поради тази причина съм го публикувал в посочения раздел, където смятам, че ще бъде видян от повече хора и съответно ще му бъде обърнато по-голямо внимание.
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 16 ноември 2009 - 00:19

колеги, никой ли не е наясно с тоя билщейн?
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 19 ноември 2009 - 12:32

help!!!
Отговори

Емо Ангелийн снимка Емо Ангелийн 19 ноември 2009 - 13:04

Явно никой не знае, аз също, но мога да то дам телефон на вносителя/дистрибутора, да ги попиташ 958-57-82 и 958-57-84 Манимпекс, в София
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 22 ноември 2009 - 22:09

до сега разбрах, че В6 не понижават височината на автомобила, по което съдя, че явно може да се сложи с фабричните пружини. Само че се чудя дали ако пружините са по-меки от необходимото за тези амортисьори ще има някакъв проблем с поведението на автомобила, и ако е така дали има някакви пружини, които са с височината на оригиналните, но по-твърди. Става дума за опел астра Г ОРС.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 22 ноември 2009 - 22:57

Аз колега съм с Б6 отзад и Б8 отпред обаче съм на кадет и не съм с стоковите пружини но не би трябвало да има проблем да ги сложиш не е по къс амортесиора от стандартния просто е по твърд слагай и си свиркай
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 22 ноември 2009 - 23:05

И аз се съгласявам с колегата,че ще станат ноще са малко по твърди.По лош вариант е обикновен амур.. със спортни пружини.
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 23 ноември 2009 - 22:04

аз търся именно малко втвърдяване без да се намалява пътния просвет, така че това ме устройва напълно. още повече , че и пружините са ми малко по-твърди от нормалните, мисля че резултата ще е малко втвърдено возене без обаче да ми се разбият камъните в бъбреците. А дали е необходимо да се сменят и лагерите на масферсона или стандартните са си подходящи?
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 27 декември 2009 - 00:03

1
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 06 април 2010 - 23:51
Отговори

Gomes снимка Gomes 27 декември 2009 - 11:23

аз съм отзад с такива амортисьори и си паснаха идеално, но определено возенето стана още по твърдо
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 05 юли 2010 - 10:13

Колеги сложихте ли В6-ците? Защото и мен тази тема започва да ме интересува т.е. как е возията с В6 колко се е втърдило окачването.
Отговори

Марто снимка Марто 05 юли 2010 - 10:25

Незнам как е с B6 , но дори и с B4 колата стъпва прекрасно и не мисля че си струва да се разбива предницата с по-твърди.

 BiserRs, на 05 Jul 2010, 11:13, каза:

Колеги сложихте ли В6-ците? Защото и мен тази тема започва да ме интересува т.е. как е возията с В6 колко се е втърдило окачването.
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 05 юли 2010 - 12:32

Мерси за информацията, че си доволен от В4-ките, аз се двуомя м/у В4 и В6 като за момента клоня към 6-ците. Ако и други колеги карат с един от двата вида ще съм доволен да споделят своите впечатления :mhihi:
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 05 юли 2010 - 14:49

Надявам се,че колегата няма да се сърди и за да не пускам нова тема,мен ме интересува,какви задни амортесьори да си взема на Билщайн при положение,че съм с жълти пружини.
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 07 юли 2010 - 16:12

Първоначално и азсе колебаех м/у В4 иВ6, защото на старата астра бях с В4 и беше идеално стабилна, но каталога на Билщайн дава за ОРС само В6 и нагоре, затова се спрях на тях.Вече ги поръчах в германия и ги чакам в края на седмицата да дойдат, като ги монтирам ще пиша отзиви. До колегата laxy20 - ако пружините са с до 30мм по-къси от стандартните слагай В6, ако са повече - В8.
До бисерРС - ако не си свръх екстремен шофьор вземай В4 без да се замисляш. Перфектното съотношение цена - качество.
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 07 юли 2010 - 19:26

По принцип не съм екстремен шофьор :devil-smiley-019: . Търся съотношението между добро поведение на автомобила и да е една идея комфорно за дълъг път, неща ежедневната ми кола да стане каручка :20ashley_results:. Явно ще заложа на В4 с Eibach Pro Kit пружини, за сега ми е добре сегашното окачване, но много люшка и ще си ходи май докрая на лятото :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от BiserRs: 07 юли 2010 - 19:27
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 12 юли 2010 - 22:15

Не съм сигурен дали в4 е подходящо да се сложи с Ейбах, защото пружините са скъсени, а амортисьора е с нормална дължина. Ако слагаш Айбаха трябва да сложиш В6 или В8 ( който е скъсения вариант на В6), В4-ката няма да издържи според мен.
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 13 юли 2010 - 07:51

Ще издържи Eibach Pro Kit смъква 30мм и ги дават да се слагат с нормални амортисьори, и двата B4 и B6 са с еднакъв ход, B8 е с по къс ход и се слага с пружини, които смъкват>30мм. Проверил съм нещата само нямам наблюдения върху вузията на B4 и B6. Затова ми трябваха отзиви :rasp:
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 13 юли 2010 - 22:48

А би ли споделил от къде взимаш Ейбаха и каква му е цената
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg