Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra

Проблем с лепенето на фолиото астра ф

Гостnelita83_* 18 април 2019 - 13:30

Колеги помагайте!!! Под тези уплатнения на задните врати е подчти невъзможно да се пъхне фолиото... Някой имал ли е подобен проблем... Много ще се радвам ако ми дадете съвет ????????????
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 април 2019 - 13:32

Тия уплътнения се свалят и тогава става прилично.
Правил съм го на старата каляска 2 пъти.
Отговори

Гостnelita83_* 18 април 2019 - 15:31

Ако е прегоряло от слънцето няма ли да се скъса :doh:
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 18 април 2019 - 16:19

С шпатулата не можеш ли да ги подпъхнеш зад уплътненията?
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 18 април 2019 - 16:19
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 април 2019 - 18:28

Мойта беше набор 92 и се свалят отвътре и се лепи тогава. Не става с шпатула. Ако искаш отиди да ти го направят. Задното и то се лепи даже с едно парче.
Отговори

Гостnelita83_* 19 април 2019 - 05:07

 freeqwerty, на 18 април 2019 - 16:19, каза:

С шпатулата не можеш ли да ги подпъхнеш зад уплътненията?
Отговори

Гостnelita83_* 19 април 2019 - 05:15

Не става със шпатула пробвах залепих го ама го отлепих че става грозно нагънато...

 JorkataG, на 18 април 2019 - 18:28, каза:

Мойта беше набор 92 и се свалят отвътре и се лепи тогава. Не става с шпатула. Ако искаш отиди да ти го направят. Задното и то се лепи даже с едно парче.
Отговори

Гостnelita83_* 19 април 2019 - 05:21

Моята и тя е този набор :icon_wink2: нестава наистина мисля да пробвам за последно и ако не стане ще го мисля... Предната ми кола беше астра г много лесно се залепи въпреки че стъклата бяха леко заоблени... Тази ми се опря :love_opel: :surrender:
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 април 2019 - 07:58

Сваляш стъклото до край. Почваш до сваляш уплътнението от ъгъла леко и после издърпваш основата леко право нагоре. Иначе варианта е да лепиш с две шпатули. С едната отваряш а с другата буташ фолиото но е тегаво.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 април 2019 - 10:19

Аз първо бих попитал, защо си причинявате това? Няма да стане по-"gansta", няма да стане по-красива, няма да стане по-нова. Освен това колкото и да е , намалявате си видимостта (макар и назад), тоест пречите си сама на себе си.

Разбирам да беше някоя Инсигния нещо такова или най-малко H-ка, но за Ф-ка такива усилия, напън и упорство.. По-добре си оползотворете времето в каране или отиване до някое "китно местенце" както казват хората.

Иначе за мен лично, най-хубаво става когато направо се смъкне стъклото и се направи на "тезгяха" както трябва. Всичко друго е "на парче" за мен.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 април 2019 - 10:20
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 април 2019 - 10:40

Малко да оспамя темата. На старата ми астра Ф бяха олепени задните странични и задното на петата врата. Преди 4 години се прибрах от Варна до Гулянци със счупено задно стъкло на 5 врата - 360 км. Ако не беше залепено със фолио прибирането ми щеше да е кошмар. Още повече че в колата имаше и малко дете. Та въпроса не е само естетически - как изглежда, дали е яко така или не.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 април 2019 - 11:39

Аман от "философи", даващи наклон на хората как да живеят и оползотворяват свободното си време.... :offtopic: Какво значение има каква е колата? Всеки от нас е тръгнал отнякъде и е минал по този път! Дай и пари за Инсигния, като си толко ербап! :padlock:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 април 2019 - 15:49

За какво да й давам пари за Инсигния?
Изразих си мнението че такава кола ако е имало нужда от такива неща, щяха да ги сложат. Нашата Хонда има заводски затъмнени с фолио задни врати + задна порта. Затова иде реч, и което аз съм против и даже искам да се махнат, но не е моя. Отвън била нам каква. Аз не съм отвън, аз съм вътре и искам да се вижда всичко както трябва, защото това може в даден момент дори живот да спаси. Да не забравяме че ще ставаме все по-кьорави, не с по-хубаво зрение. Ама тия неща като си на 25-30 ти се струват някакви шеги. Не, не са.


Само ще ви кажа че излизам назад от подземни гаражи и всякави деца играят на площадката и скачат къде ли не около блоковете. Така както нямам грам фолио ме е страх и съм като жираф на излизане, какво остава и да са ми тъмни стъклата. А бе хора, не ме упреквайте мен какво съм казал, а помислете не си ли създавате зорлем бъдещи проблеми, макар и евентуални, достатъчно е. Винаги по всякакви поводи се налага да караш назад и всякакви глупости стават на тоя свят, някой само веднъж и край.
Затова не се правете на силни, е моя съвет. Бъдете малко по-смирени, когато някой се опитва нещо да подскаже, вместо да скачате като опарени.

Плюс това също казах как е най-правилно за мен да се направи, като толкова иска. Какво искате още от мен? Всеки бил , мил... въпросът е има ли смисъл .. да не казвам че никъде не казах "не го прави", просто изразих мнение че не си заслужава и да си ползва времето за нещо по-хубаво.

Колега Ивайло, хокал си ме за някой неща и с право, но признай си , сега ти си за хокане.

А дали ще се прибереш или не с колата си, е въпрос на друг размисъл. Дори и да няма, ще си я направиш и така ще тръгнеш. Стъкла не се чупят всеки ден, че заради това че щяло да се счупи някога си, да слагаме фолио. То ако ще се чупи, няма да пита дали има фолио или не. Да не говорим че това е аварийна ситуация и може да си го "запушиш" с каквото можеш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 април 2019 - 15:54
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 19 април 2019 - 16:00

Колега Димов поне аз не съм упреквал никого, още по малко пък теб. Изразих собствено мнение по въпроса и ползата от фолиото. Има и още една. Стои малко по хладно. И нещо много важно което всеки сам да си реши. За да сложиш фолио трябва да можеш да караш на огледала. Мнението е мое и решението пак. И на сегашната си имам фолио но моите съображения са си мои.
И още нещо само, едно е да сложиш фолио за 4 лв друго е за 15, 30 или 50 кинта ролката но това вече е друга бира.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 19 април 2019 - 16:03
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 април 2019 - 16:03

Спокойно колега, нищо нямаше към теб.
А към колегата който веднага скочи с "ербапи" и т.н. без да е помислил че може би искам да подскажа нещо с написаното. Е, вече го "подсказах" изцяло, надявам се да бъда разбран, а не пак да има "колко съм прост", "колко съм смотан" и т.н.
Аз гледам от другата страна на медала, защото има и такава. А не че искам нарочно нещо лошо да кажа.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 април 2019 - 16:05
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 април 2019 - 16:13

Абе ти с тая железна логика.....ми дай в банята да не е с плочки, че може да се подхлъзнем, да не пресичаме улици щот може да ни удари кола? Хокам те само и единствено затова, че вместо да помогнеш на дамата със съвет ти се втурна да и обясняваш, че еди какво си и еди що си. Всеки има глава на раменете си и носи отговорност! Ако иска и ролетни щори да си слага, ти и аз не сме хората, които да и кажем "копче". Да не спамим излишно тук ела в СПАМ-а, ако искаш.....
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 април 2019 - 16:18

Ако иска, колега. Аз не го казах заради спам, а защото искаха мнение. Е, моето е такова.
Но за да не се приеме за спам, й казах как да си го направи най-качествено, на тезгяха.

А относно раменете, да, всеки има, вярно е . Но когато сме на пътя, трябва да знаем че не сме само "нашите си" рамене. Нищо лошо не казвам, само го напомням и се надявам да си 100% съгласен с това.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 19 април 2019 - 17:25

Идеята на фолиото е не да се правиш на гъзар или бабаит, ами да спира UV лъчите лятото. Естествено трябва да е хубаво фолиото, а не както е написал Жорката - фолио за 4-5 лева. Вектрата, която взех от Тишо е с фолио на всичките стъкла, дори предни странични и лятото когато караш на климатик слънцето не ти пече директно ръката. Та аз минуси от фолиото не виждам.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 април 2019 - 18:37

А пък аз си направих и пежото така и разликата я усетих незабавно- на децата отзад вече не са им нужни нито сенници, нито щори.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 19 април 2019 - 18:37
Отговори

Гостnelita83_* 25 април 2019 - 13:50

Залепих го това фолио... Много трудно беше... Тъкмо се зарадвах и малкия отвори стъклото и се отлепи от единия край.Нямах думи какво да кажа толкова труд на вятъра... Така ще е засега да пази сянка пък като събера нови сили ще го оправям... То да не е "ИНСИГНИЯ" че да се притеснявам... Благодаря на всички които се влючиха да помагат... А на тези които се подиграват"Живи и здрави" даже мисля да си сложа и лепенка както е сега модерно"За тез пари опел астра 92 год." :19a:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg