Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Оторизираният сервиз в Бургас

m.i.r.o. снимка m.i.r.o. 18 октомври 2006 - 15:00

Понякога колата просто се поврежда- еми това ми се случи на мен!
Защо отидох в Бова- ами колата започна да се дави, прекъсва и то точно когато пътувах за работа сътринта по крайбрежната в Бургас и така с 20км/ч най- близкото познато място беше там. Оставих им я и ми казаха ще се обадим като видим какво й е, ами не се обадиха и към 18.30 аз отидох и казаха "да я отваряме ли?" :knee: Казвам "Да".
На другия ден ми звънят и казват "няма компресия на 2 цилиндъра, можа да са за смяна буталата- да отваряме ли?" Казвам "Да" :ph34r:
На вечерта ми звънят и казват "Изгоряла е гарнитурата на два цилиндъра и на трети малко, буталата са ОК. Трябва да се шлайфа главата и напаснат клапаните. Процедурата струва около 120лв. Нашият майсторлък не се знае.." Казвам "По-добре от нови бутала, действайте" Отивам днес да си я взема и платих 723лв и "някакви стотинки" :fart2: Само ДДС е 121 лв. Таксували са ми дори и шише коресилин.
Но все пак за свършена работа се плаща, не съм правил никакви изречения и панаири!
Човекът ми каза, че ако имам някакви проблеми след ремонта след като я покарам малко да дойда и ще ги оправят безплатно!
В същият момент ми каза: "А тоя шум е гърне за смяна" Казвам "Ама генерацията ми е чисто нова и е спортно гърне, НесСпорт но НОВО" -"Ама то има ли напречни пластини върте?" :19a:
Та покарах я аз и гледам на земата до мен една пластмасова халка :19a: . Отварям капака- счупена от щеката на маслото. Отивам и казвам на момичетата в приемната и те "Много съжаляваме, ще се погрижим веднага" Идва същия пич и казва ама тя си беше така, като я дръпнахме и тя остана в ръката. Вижте тя е лепена преди" - "добре де ама аз ви я дадох здрава, от предишния собственик ли да си я тъся?"
"Добре, аз ще Ви я платя, явно Вие сте афектиран че Ви вземахме много пари.. НЕ ПОСТЪПВАТЕ КОРЕКТНО!"
При което аз му казах да не ми говори така, без да обиждам ( а исках ) тръшнах леко вратата и си заминах.

Не искам да ангажирам никого с мнението си и не го изказвам. Старая се да съм максимално безпристрастен в описанието си и оставям на останалите мнението и разсъжденията. Единствено ще искажа мнението, че щом имаш клиент, който може да ти плати добре, то трябва да направиш възможното да го накараш да дойде другият път пак при теб. Е, аз няма да отида там, освен под заплаха за живота ми!

:19a:
Отговори

georgiam снимка georgiam 18 октомври 2006 - 15:07

какви цени какво чудоо :2angry1:
дано останалото да свършили като хората!!
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 18 октомври 2006 - 15:53

Това за какъв двигател става дума? :knee:

Щото за тия пари цял двигател можеш да си намериш! Това е лудуст! :19a:
Отговори

Оги снимка Оги 18 октомври 2006 - 15:57

За X20XEV стаа въпрос. Коментара ми ще ти го спестя ... искам да те помоля да ми кажеш само какво е правено по колата :knee:
Отговори

m.i.r.o. снимка m.i.r.o. 18 октомври 2006 - 16:13

Ами освен да сканирам при един приятел фактурата, тя е страница и половина да я видиш..
Отговори

a man снимка a man 18 октомври 2006 - 16:46

Ебаси мамата :knee: .Аз бях писал и преди,
там се ходи само я пистолет опрян на челото.......
А колко разбират е друг въпроса......мамка им.

Както и да е, станалото станало, дано поне това което са пипнали да е качетсвено :19a: ...щото за кви неща знам.......
Отговори

Гостboxer_* 18 октомври 2006 - 20:22

Даам,поредният недоволен клиент..аз защо мислите се махнах от тази фирма?Писна ми от скандали, за които аз нямам никаква вина!
И ся колега м.и.р.о. в крайна сметка плати 723 лв за смяна на гарнитура и шлайф ли?Що не ги пита да не би да са я шлайфали със шлифовани диаманти да е..а тяхната леля... :2angry1:
Отговори

a man снимка a man 18 октомври 2006 - 20:35

boxer, на Oct 18 2006, 09:22 PM, каза:

Даам,поредният недоволен клиент..аз защо мислите се махнах от тази фирма?Писна ми от скандали, за които аз нямам никаква вина!
И ся колега м.и.р.о. в крайна сметка плати 723 лв за смяна на гарнитура и шлайф ли?Що не ги пита да не би да са я шлайфали със шлифовани диаманти да е..а тяхната леля... :2angry1:
 

Сори за антирекламата, ама си е самата истина. Арменеца си е търговец чиста проба, онова там е магазин за продажба на автомобили.
В сервиза разбират от опели доста по-малко от болшинството тук във форума.
Свидетел съм как при смяна на главина на Синтрата на моя приятел му прецакаха цялата предница и още ги споменава с женските им роднини. А в неговата фактура бяха написали, че са сложили 1 кило грес. Цени не помня, ама ставаше въпрос за около 1400 лв. всичко, цялата главина+труда.
Е смятайте, мислете и ако искате ходете там...........
Отговори

Гостrumbata84_* 18 октомври 2006 - 20:36

Много съжалявам градски. :knee: То май в Бургас трудно се намира читав сервиз който да работи на сносни цени.Тези заслужават само :19a: .Смятам че тук е мястото който знае добър сервиз в Бургас да му напише адреса.Ще е добре за всички ни. :19a:
Отговори

Гостrumbata84_* 18 октомври 2006 - 20:40

Между другото по едно време карах едно такси(чисто нова Мерива на 10000км) и когато и станеше нещо по мотора, винаги нафтата им беше виновна.
Отговори

m.i.r.o. снимка m.i.r.o. 18 октомври 2006 - 21:08

Това е стр1 , но на 2 стр са ДДС и други такива. Та това е основното:

Фактура
Отговори

Оги снимка Оги 18 октомври 2006 - 21:16

Ми те смятат свалянето на главата и разкачането и отделно :knee: ... всъщност използваните части са 5 гарнитури, един семеринг, антифриз и кореселин ... останалото работа ... де да знам, то и ДДС-то мноо спъва работата. Ае както каза колегата, дано поне да е наред :19a:
Отговори

KiLa снимка KiLa 19 октомври 2006 - 08:54

rumbata84, на Oct 18 2006, 09:36 PM, каза:

Много съжалявам градски. :knee: То май в Бургас трудно се намира читав сервиз който да работи на сносни цени.Тези заслужават само :19a: .Смятам че тук е мястото който знае добър сервиз в Бургас да му напише адреса.Ще е добре за всички ни. :19a:
 


Здрасти
В самото начало когато се ъпгрейднах с Астра 1.8 16V Екотек се наложи да сменям ремък, ролки абе обичайни неща. Понеже все още бях в София направих тези ремонтни дейности при чичото на жена ми известен в Пернишко като Мишо ОПЕЛА. Човека направи всичко без да ми вземе пари за труд. Навъртях из шопско малко километри и вече трябваше да се пребираме към Бургас. На Айтос започнах да съжалявам че не съм си оправил климатика и забелязах шум от двигателя при достигане на 2000об/мин. (понеже правеха ремонта на моста там и спиране-тръгване, че така го забелязах). Когато се прибрах вкъщи се похвалих на братовчет ми за новата придобивка и тогава се убедих че има страшен шум от двигателя. Комшията ми е майстор при него са идвали всякакви коли и са си тръгвали много доволни. Той ми каза че за първи път вижда такъв двигател и няма да се учи на моята кола - ЕВАЛА. Отидох при "Въката" - сервиза срещу КАТ. Оказа се братовчет на майка ми. За отрицателно време оправи шума - оказа се, че самонатягащата ролка се е разхлабила. Тогава и гаснеше при топъл двигател - закачиха я на "елкон" или незнам си там какво и се оказа, че като модификация моят двигател го няма. Но както и да е оказа се от степмотора (прозвуча ми на 300лв. като чух за първи път тази дума) почистиха го и колата заспа - взеха ми 40лв. труд. След това се наложи да сменям съединител - отидох пак там. Смениха го целия - 400лв. За по сложни неща щях да ходя там при "Въката" но за по дребни си ги оправям сам. Дано не ми се налага, но ако е нещо по-сериозно сега вече ще отида при мой приятел - има сервиз за камиони в Лозово.
Айде че си изписах клавиатурата.
П.С. От къде мога да вземам части - ЧИТАВИ, че взех една гарнитура тя се вулканизира и като текна едно маслооо... :19a: сложих си старата веднага :61:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 18 ноември 2006 - 18:27

m.i.r.o., на Oct 18 2006, 09:08 PM, каза:

Това е стр1 , но на 2 стр са ДДС и други такива. Та това е основното:

Фактура
 


баси изродите те са смяна на частите взимат рти пъти повече от стойността на сами те части <_<
Отговори

glarus_burgas снимка glarus_burgas 16 февруари 2008 - 18:32

Нека някои,които може да препоръча свестен сервиз в Бургас да му напише адреса!Ще сме му благодарни!
Отговори

uzsree снимка uzsree 02 април 2008 - 12:51

колеги, аз си поддържам колите в един сервиз в Бургас от 8 години и мога да ви кажа, че няма нещо което да не е оправено там. Не е е тенекиена барака и цените съответно са високи но не достигат цените на сервиза на Опел. И частите са винаги качествени. Ако някой се интересува да пише ЛС ще му дам тел. и адрес.
Отговори

Raven снимка Raven 02 април 2009 - 08:06

Айде моля ви се, кажете ще годе нормален сервиз в Бургас, защото вече съм направо отчаян.

ПП: За "Тошко и Въката" ще ме прощавате, но явно ако не си им рода цените са други... от няколко човека съм го чувал. Лично на мен при тях ми струваше почти 40лв. само труда по смяна на биалетки и това при положение, че в последствие се оказа, че шума е счупена пружина... от там нататък продължихме със смяна на пружините и труд отделно...
Мнението беше редактирано от Raven: 02 април 2009 - 08:13
Отговори

HIGHWAY снимка HIGHWAY 02 април 2009 - 09:20

Стана ми интересно как си калкулират сумите за труд. Нормално във всеки сервиз има часова ставка и съответно времето по часовата ставка прави сумата за труд. В тази фактура обаче явно ги е било срам да пишат в часове времето и са писали "коефициент" което умножено по 15лв на час явно прави сумата за труд....ако предположението ми е вярно излиза че майстора им е най туткавия човек на планетата..... :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg