Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Корекция на разхода на БК.

Teddy снимка Teddy 02 април 2010 - 23:53

Колеги, някой знае ли как да се корегират показанията на борд-компютъра? Показанията на БК за среден и абсолютен разход на гориво не съответстват на действителните стойности. Има ли начин да се въведе корекционен коефицент, за да се получат точните показания? Управлявам Омега Б 1999г. 2.5ТД.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 06 април 2010 - 09:37

Борд компютъра ти ли си го поставял или и заводски? Най-добре е да отидеш в някое от представителствата на оРел и там да ти го погледнат.
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 06 април 2010 - 10:32

Колегата е прав :good:
Мисля на Tech се препрограмира.Доколкото знам показанията се определят от двигателя ти, както и от размера на гумите.
Ако бордовия ти е от друга кола задължително трябва да се препрограмира.

Моят бордови също е от друга кола и докато не се препрограмира само хронометъра му е верен :flag:
Отговори

Teddy снимка Teddy 06 април 2010 - 21:12

БК си е оригинален за модела. Гумите също са ми по предписаните за модела размери. Предполагам, че показанията за разход на гориво се взимат от електронното управление на ГПН, но не съм сигурен. Бях чувал ,че при БМВ-тата има врътка с набиране на някакви кодове, от самите бутони, работещи с БК, да се регулират показанията до точните стойности. Пиша това защото Омега-та е с БМВ мотор. Само, че софтуерно Опела и БМВ се различават. Някой ако се е сблъскал с този проблем и го е разрешил да пише. Иначе със специализираните програми, може би може да се регулира, но въпроса ми е дали аз мога сам да въведа някакъв корекционен коефицент. Благодаря.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg