Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Генерация на 60 или 63 мм + чип от Стефанов?

kotzeto снимка kotzeto 20 юли 2011 - 23:39

Върти ми се една муха в главата за нова генерация от изпускателния колектор назад и чип от стефанов. Колебая се между 60 и 63 мм, защото на 63 ми се струва, че има опасност от известен помпаж и обратен ефект от това, което целя. И ако някой е ползвал чип на стефанов ще се радвам да сподели. Идеята ми е да се поотпуши малко, а не да търся кой знае колко много к.с. Също така се колебая дали да сменя всички гърнета или да си оставя катализатора ( имам предвид цялата тръба с катализатора, а не самия него). Ако го сменям ще бъде със спортен катализатор, а не с резонатор.
Отговори

VanVan снимка VanVan 21 юли 2011 - 08:52

Привет!

Този въпрос май го повдигаш за втори път. Ако решиш да сменяш всичко след колекторите назад (или след катализатора назад) ми се обади да ти изкупя старите неща (оригиналните демек). :20ashley_results:

Поздрави и успехи в начинанието!

П.С. Препоръката е на стандартните валове и колектори да не надвишаваш 60 мм, така че се ориентирай към 60 или 63 на базата на това какво мислиш да правиш с главата в бъдеще.
Мнението беше редактирано от VanVan: 21 юли 2011 - 08:54
Отговори

boichev снимка boichev 21 юли 2011 - 10:45

Колега, какъв е тоя спортен катализатор? За първи път чувам за такова животно, може ли малко инфо по въпроса. :icon_wink2:
Поздрави. :3:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 21 юли 2011 - 11:15

 boichev, на 21 юли 2011 - 10:45, каза:


Спортния катализатор е с много по-малко клетки от обикновенния, 200, 100 и т.н. -> http://www.jetex.co....tstechnical.php
И без разводняване на темата моля!
Отговори

Stranger снимка Stranger 22 юли 2011 - 06:52

С 60 ще е по добре според мен...особено ако я караш всекидневка.Колкото е по голяма тръбата, толкова по-шумна. Двете тръби са доста близки като размер и разликата едва ли ще е фатална, но в много от случаите по-голямата тръба не е по добре...зависи от това какви гърнета използваш и какъв ти е колектора и неговите размери на тръбите.Най - общо казано е, че ако целиш мощност от високи обороти, тогава по-голямата тръба ти върши повече работа. Аз лично съм си сметнал генерация на 60 на Астрата ( 2.5 В6 ), а не 63...
Отговори

KaMuKag3e снимка KaMuKag3e 22 юли 2011 - 10:27

Точно така! Имай предвид, че Калибра Турбо излиза от завода с генерация 55мм външно! На мен ми препоръчаха за Вектрата външно 57 като се сменя от двойката на изпускателя всичко назад. За сток мотор не ти трябва повече.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 22 юли 2011 - 10:39

Ми той XER'a и без това си е на 55мм.
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 22 юли 2011 - 13:58

Катализатора е на 50 мм и е индентичен с x20xev, на 55 са средното и крайното гърне. След няколко груби пресмятания се оказа, че ефекта от смяна на гърнетата няма да е еквивалентен на цената им, а нямам намерение да пипам мотора по никакъв начин. Мисля за тази сума да потърся спортен катализатор, защото колата и без това е на пробег,който предполага, че оригиналния значително е намалил пропускливостта си.
Ако някой има впечатления от чипа на Стефанов (EDS Motorsport) за какъвто и да е двг ще се радвам да сподели
Отговори

VanVan снимка VanVan 22 юли 2011 - 17:04

 kotzeto, на 22 юли 2011 - 13:58, каза:

Катализатора е на 50 мм и е индентичен с x20xev, на 55 са средното и крайното гърне. След няколко груби пресмятания се оказа, че ефекта от смяна на гърнетата няма да е еквивалентен на цената им, а нямам намерение да пипам мотора по никакъв начин. Мисля за тази сума да потърся спортен катализатор, защото колата и без това е на пробег,който предполага, че оригиналния значително е намалил пропускливостта си.
Ако някой има впечатления от чипа на Стефанов (EDS Motorsport) за какъвто и да е двг ще се радвам да сподели


На XEV катализатора не е същия като на XER най-малкото заради двуцевката и меката връзка. Даже ако се не лъжа на XEV там е 45 мм.
Аз пък мисля, че стария катализатор има по-голяма пропускливост от новия, защото е по-обгорял. Това е само ако не е разтопен.
Но се предлагат някакви "спортни" за по 200-300 кинта дето са като цяло по-рехави отвътре и със сигурност са по-пропускливи.
На тая кола аспусите са доста скъпи. Катализатора с меката връзка и двуцевката идват на две големи от Унгария (само там ги има).
Средно гърне над 500 лева. Крайното и то е толкова. Не щото са много специални, а защото колата е рядка и няма производство на резервни части за нея. Само взаимозаменяемите с XEV са евтини и лесно откриваеми. Всичко останало е... В тоя ред на мисли, и имайки предвид мойте терзания миналата година точно с изпускателната система ти препоръчвам да не се занимаваш или ако се занимаваш да си поръчаш от край до край на Ремус цялата система + всмукател на DBilas, за да видиш ефект...
Отговори

mantzel снимка mantzel 22 юли 2011 - 18:50

"Даже ако се не лъжа на XEV там е 45 мм"-лъжеш се-50мм. е :thu:
Отговори

m4r1qn снимка m4r1qn 22 юли 2011 - 23:02

На Астра-та съм с чип от Стефанов на ЕДС - екстра е, колата е по лесна за каране, не харесва БГ бензин 95 октана.
Отговори

kotzeto снимка kotzeto 25 юли 2011 - 10:04

Това нехаресване в какво се изразява? Към колгата vanvan- катализатора на хев и хер е еднакъв и е марка ЕЕС VX6001.
Мнението беше редактирано от kotzeto: 25 юли 2011 - 10:06
Отговори

m4r1qn снимка m4r1qn 26 юли 2011 - 23:05

Нехаресването се изразява в чукане на клапани при подаване на газ при ниски обороти с 98 октана на ЛукОйл е добре, а най върви със 100-те на Шел
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg