Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Съвет преди покупка на автомобил...

Opelfenka снимка Opelfenka 20 юни 2018 - 16:18

Здравейте, наскоро си харесах Опел Вектра 2.2 автоматик, бензин и съм на път да го купя, но понеже не разбирам много и се опасявам от проблем с кутията ви моля за мнение и за сервиз, който да може да направи пълна диагностика на скоростната кутия и целия автомобил като цяло преди покупката, която се планира за петък. Моля ви за всякакви мнения по обявата и по модела, поддръжката и всякаква друга информация, с която разполагате. Благодаря!

https://www.cars.bg/offer/c2626477
Отговори

k opel e снимка k opel e 20 юни 2018 - 18:04

Най-добре се консултирай с Бижо Бижов. Но за Вектра Б вече са доста тези пари. Вече и Вектра Ц може да се намери за толкова.
https://www.opelclub...?showtopic=9453
Отговори

qwer6 снимка qwer6 20 юни 2018 - 19:38

Колега, най-критичният възел в тази кола на тези години ще е автоматика, защото ако се наложи ремонт там може да купиш Вектрата втори път. Според мен преди да купуваш е добре да минеш на диагностика в специализиран сервиз за автоматици. Също така, ако маслото в кутията е черно, най-добре първо го сменете, дори да е за твоя сметка. Много често износени автоматици със старо масло показват дефекти веднага след смяната.
Отговори

Opelfenka снимка Opelfenka 21 юни 2018 - 12:27

 qwer6, на 20 юни 2018 - 19:38, каза:

Колега, най-критичният възел в тази кола на тези години ще е автоматика, защото ако се наложи ремонт там може да купиш Вектрата втори път. Според мен преди да купуваш е добре да минеш на диагностика в специализиран сервиз за автоматици. Също така, ако маслото в кутията е черно, най-добре първо го сменете, дори да е за твоя сметка. Много често износени автоматици със старо масло показват дефекти веднага след смяната.



Благодаря, точно това ще направя, но мисля, че е добра като за първа кола :dummy:
Отговори

sathv снимка sathv 21 юни 2018 - 14:53

Супер е за първа кола. Таман ще се научиш да лежиш под нея и да я поправяш.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 юни 2018 - 16:17

Автомата не е проблем, защото срещу много скромна сума може да се смени с ръчни скорости, но цената е удивителна. 4000 дето викат по фейсбук - е 60 :unsure:

Шегата на страна, или фотографа е мн добър или вектрата е достасвежа :)
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 21 юни 2018 - 16:29
Отговори

k opel e снимка k opel e 21 юни 2018 - 19:20

Пак ще твърдя, че за тази Вектра Б цената е ужасна, ако ще да е правена в NASA.
Вектра Б с дизел X20DTH и с ръчни за първа кола е много по-добре. И цената е на половина. Купуването на стар автомат, ако ще маслото му да е като мерло или каберне на цвят е като купуването на мелница на Девети септември. Но това е лично мое мнение и не го натрапвам.
Отговори

benzy снимка benzy 22 юни 2018 - 16:36

Колега, като свежо брулнал маса пари за стара кола, за която момчетата тука във форума ми казваха, че е скъпа мога да кажа, че в общи линии излязоха прави :biggrin: Присъединявам се към мнението на колегата k opel e - тази кола е с около 1000 лева по-скъпа отколкото трябва да бъде...

Това сигурно е от най-скъпите Вектра Б на пазара, но бъди сигурен, че това не ти дава гаранция за състоянието и. Дори да излезе супер добра имай предвид, че пак ще има доста неща, които да правиш в последствие. Ако и слагаш и газова (а то на 2.2 с допотопен автомат е почти необходимост) ще ти излезе златна... Просто имай едно на ум за последващите разходи. Дори ако след проверката в сервиза ти кажат, че е ОК, опитай да се дърляш за цена близко до 3000 лв

 qwer6, на 20 юни 2018 - 19:38, каза:

Колега, най-критичният възел в тази кола на тези години ще е автоматика,

Аз пък си мисля, че най-малкия му проблем на тези години ще е автомата. Старите автоматици, при добра поддръжка са дуракоустойчиви и за кола карана в Сф вероятно е по-добре от механика карана безброй км на полусъединител :icon_wink2:
От друга страна ако се наложи замяна на трансмисията е много трудна за намиране...
Мнението беше редактирано от benzy: 22 юни 2018 - 16:52
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юни 2018 - 16:41

За мен за тази кола всяка стотинка над 2500 са толкова грешно похарчени пари, та не можете да си представите дори колко точно. И с тоя автомат съм убеден, че ще те разстреля финансово. И както един колега по- нагоре писа- отлична е за първа кола, тамън да се научиш как се лежи под нея.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 юни 2018 - 17:33

Първо, 147 коня, ще ти донесе данък около 130-140 лева.
Второ, ще имаш още един двигател почти като за поддръжка (автомата) - там също се спазват пробег и смени на масло и филтри - събира около колкото един двигател.
Трето - няма газова(поне не е написано в обявата) и нямаш намерение да слагаш(както е модерно) - по-добре послушай k opel e (но не ги събирай буквите, че ще се получи Копеле) :newsm05_41::).


Та, като за "първа кола" както казваш - вземи нещо, което да ти излиза най-малко като разходи, за да може да не те е яд дори да я потрошиш или пък да стои... и всякакви сценарии. Твърдо съм убеден че ако си "любознателен", ще ровиш, човъркаш и правиш каквото ти хрумне. Тъй че не се хвърляй на разни екзотики още от началото. Това, както казаха и други - си е мое мнение и какво ще направиш си е твое решение.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 юни 2018 - 17:39
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg