Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Променлива темпераура от парнОто

todo снимка todo 26 декември 2013 - 22:35

Здравейте колеги.Колата ми е вектра б 1.6 16 v. нямам газ. Значи проблема е такъв днес бях да по дълъг път и по едно време парното започна да духа вместо горещо по студен -но топъл въздух който обаче не е достатъчно топъл за да отопля купето това при скорост около 80 км и по висока. Когато навлязох отново в населено място парното се засили на по ниската скорост. температурата на охлаждащата течност е в порядъка на 80-82 градуса извън града и 85 в града. Някакви идеи и препоръки.

P.S.преди малко прочетох ,че нормалната температура на отваряне на термостата е 92 градуса при мен е 80. При вас колеги с бензинови двигатели колко е???
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 26 декември 2013 - 22:43

Най-вероятно е останал полуотворен термостата. Пробвай с картон пред радиатора, но не на цялата площ. Ако ти стане топло - сменяй термостата.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 декември 2013 - 00:01

Ако термостата е заседнал температурата на извънградско ще падне до долу.
За съжаление това са първите признаци на духнала гарнитура-следи нивото и налягането да не я изтървеш :icon_wink2:
Отговори

todo снимка todo 27 декември 2013 - 00:09

 kalin09, на 27 декември 2013 - 00:01, каза:

Ако термостата е заседнал температурата на извънградско ще падне до долу.
За съжаление това са първите признаци на духнала гарнитура-следи нивото и налягането да не я изтървеш :icon_wink2:

Каква е връзката на заседнал термостат и "първите признаци на духнала гарнитура" -обясни по-подробно. това е притеснително.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 декември 2013 - 00:16

Казвам че термостата НЕ е заседнал,щом поддържа 80 извън града.
И ти посочих за какво да внимаваш.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg