Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем при пълнене на бензин

sdonio снимка sdonio 16 февруари 2010 - 10:13

Здравейте колеги,

имам следния проблем при зареждане с бензин на Астра Ф комби: при наливане го "връща".Трябва да се налива много бавно-независимо дали от туба или на бензиностанция.Може ли някой да даде съвет и помощ от какво може да е?

Поздрави!
Отговори

todor145 снимка todor145 16 февруари 2010 - 10:17

запушен отдушник
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 16 февруари 2010 - 10:34

Като отвориш капачката, има ли налягане навън?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 16 февруари 2010 - 11:59

Има цедка на средата на тръбата за наливане- като се позадръсти и започва да се пени при наливане и да изключва пистолета. При мен е същото, но не съм се занимавал да го разглобявам. Предполагам, че ако се свали гърловината и се промие наобратно ще се отпуши.
Отговори

ninjata_84 снимка ninjata_84 16 февруари 2010 - 12:33

:devil-smiley-019:

 todor145, на 16 Feb 2010, 10:17, каза:

запушен отдушник
Отговори

sdonio снимка sdonio 16 февруари 2010 - 13:11

 todor145, на 16 Feb 2010, 10:17, каза:

запушен отдушник



А къде да търся изхода му?Евентуално със снимка...

 Peshotiger, на 16 Feb 2010, 10:34, каза:

Като отвориш капачката, има ли налягане навън?


Не съм забелязал да има налягане-ще проверя отново.Ако има какъв е проблема и какво да направя?
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 16 февруари 2010 - 13:32

 sdonio, на 16 Feb 2010, 13:11, каза:

Не съм забелязал да има налягане-ще проверя отново.Ако има какъв е проблема и какво да направя?

Когато си карал и после отвориш капачката за да заредиш примерно, не трябва да изсъсква... това означава, че прави налягане.По спомен на някой коли тази тръбичка излиза отпред при двигателя и дори чрез клапа вкарва парите в ДВГ, при мойта е така. За твоята не съм сигурен.
Ако бъркам, моля някой ме поправи.
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 16 февруари 2010 - 14:24

Да прави вакум и откарва парите във двг-то.Първо минава през една кутия с активен въглен маи :) Която се намина под десния калник :)
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 16 февруари 2010 - 15:45

В гърловината, на дълбочина равна на дължината на пистопета, има една пластмаса, прилича на сцепена тапа за оцет от тея старите дето ги слагаха по чистачките на москвичите. Служи да не ти точат бензина с маркуч и да спира пистолета като се напълни резервоара. Та тя може да е заяла в някакво средно положение. Там е цял механизъм в който влизат отдушници, преливници и сумати маркучи, е всъщност мисля, че бяха само 3. Може да го напипаш като бръкнеш с ръка под калника. Бръкни с една по-дълга пръчка в гърловината да видиш дали няма да се пооправи. С тая същата пръчка може да потропаш по механизъма да се пораздвижи. Самия отдушник е под казанчето за чистачки, в долния край на коша, черно гумено конусче с две дупки отстрани.
Мнението беше редактирано от 4ebura6ka: 16 февруари 2010 - 15:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg