Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Сипвате ли масло в нафтата ?

FLexX снимка FLexX 20 декември 2010 - 19:05

Сипвате ли двутактово масло в дизела? След позитивните мнения, които прочетох, реших да пробвам и останах очарован. Двигателя утихна и спря да трака. Сипах "Prista 2T mix" 6лв за 1л. Заредих 50 лв и сипах 5 капачки масло. Горе долу 1:200
Ето една статия за незнаещите за ефекта от двутактовото масло ...

"Благодарение на мерките за контрол на замърсяването нафтата в ЕС е почти лишена от сяра и съдържа до 5% био-дизел. Сярата има способности на смазка при системи за впръскване под високо налягане. Без сяра, намаленото смазване на новите дизели вече показва отрицателно въздействие върху дългосрочната устойчивост на инжекторите и помпата за високо налягане. Производителите на помпи за високо налягане са реагирали като подменят някои от движещите се части с Teflon, или друг подходящ материал. Въпреки това, дългосрочната надеждност все още не е постигната, както със стария (съдържащ сяра) дизел.
Изследователскте центрове на добре известните немски автомобилни производители са провели някои дългосрочни тестове на дизел добавки, за да разберат дали някой от тях ще имат влияние върху дългосрочната надеждност на дизеловия двигател.
Резултатите от това проучване: всички дизелови добавки в момента на пазара е не си струват парите!

НО: 2-тактово масло, което ние използваме в нашите моторни триони, косачки или във 2-тактови моторни двигатели е доказано, че има изключително положителен ефект върху дизелови двигатели, ако това 2-тактово масло се добавя към дизеловите в хомеопатични дози 1:200. На практика: 0300 литра на 2-тактово масло в 70l дизелов резервоар. 2-тактовото масло ще се абсорбира от дизеловото гориво и ще смазва движещите се части на впръскващата система - помпа и инжектори .
Освен това, 2-тактово масло ще се пази чист дизеловия двигател, тъй като то изгаря напълно като самия дизел.
С други думи, 2-тактовото масло е смного по-ниско съдържание на пепел, както дизела, когато изгори. Това е доказан факт и DPF (дизелови частици (сажди) филтър) не се запушва.
Една допълнителна информация: в Германия, трябва да се представят колите на всеки 2 години с TUV - Технически надзор на организацията - които проверяват, наред с другото, и замърсяването на бензиновите и дизеловите двигатели.
Измерените димности от дизелов двигател, без използване на 2-тактово масло е 0,95.
Същият фактор, с използване на 2-тактово масло е 0,47 - намаляване на почти половината от частици сажди.
Освен това,с употребата на 2-тактово масло в дизеловото гориво ще се увеличат километрите от 3-5%.

До всички:

Попълнете 0,3 литра 2-тактово масло с всеки резервоар . Вие ще забележите изненадващо голяма разлика в гладкостта на работа на Вашия двигател , нивото на шума е намалена, особено когато двигателят е студен, и икономията на гориво ще се увеличи освен описаните други предимства.
2-тактово масло мога да препоръчвам от моя собствен опит (стойност за цена) е Лики Моли , полу-синтетично. 1052 (синя пластмасова бутилка). Използването на 2-тактово масло се препоръчва също така и за дизелови двигатели без DPF. Ако сте забравили да налеете малка доза 2-тактово масло - няма проблем. Просто налейте в следващия момент.
Всеки, който е използвал 2-тактово масло в неговия дизелов двигател, е потвърдил, че работи по добре.

Да не се използва напълно синтетично 2-тактово масло, тъй като е прекалено скъпо и не е наистина необходимо такова високо качество за вашите цели.

Използването на 2-тактово масло в дизеловото гориво при нормални обстоятелства не се вижда, тъй като 2-тактовото масло ще се абсорбира от дизела и се формира на емулсия..
Както вече казах, ние трябва да преминаваме на всеки 2 години тех. преглед на изг. газове - TUV, както и на емисионните стойности - измерени са далеч добри показатели с използване на 2-тактово масло, отколкото без. Не е имало случай, в който производителят на колата да е отказал гаранционна поддръжка на автомобили използвали 2-тактово масло(разбира се, без да знае това).
Демонтиране на изпитвани дизелови двигатели след употреба на 2-тактово масло показа, че тези двигатели са били в извънредно чисти и в топ състояние. Така че защо производителя да откаже гаранционно обслужване ?

Защо производителите на автомобили не препоръчват 2-тактово масло

Може би всички знаем, че Mercedes Benz проведе през 2007 г., тест за надеждност, с Mercedes E-клас 320 CDI от Париж до Пекин. Поради факта, че качеството на дизеловото гориво в Източна Европа, Русия и Китай, не отговаря на изискванията, DIN, и Mercedes не е искал да поеме риска техните двигатели да дефектират поради лошо качесто на горивото, общото турне е било придружено от дизелов резервоар за гориво от ЕС. Избрани клиенти на Mercedes могат да кандидатстват за участие в определени части на този тест-тур, адвокати и нотариуси трябва да удостоверят верността на този тест за надеждност.
Въпреки, че Mercedes не харесва излязлия наяве факт, че дизеловите горива, използвани за този тест съдържат 2-тактово масло с цел смазване и запазване чисти двигателите по време на този маратон.
Защо на производителите на автомобили да не се позволи официално хомеопатичните допълнение на 2-тактово масло в дизеловото гориво, има много причини, най-вече от правно естество. Освен това, кой автомобилен производител има интерес от прекомерната надеждност на двигателите им? Техните сервизи ще имат големи проблеми поради липса на работа.
Междувременно "2-тактово масло за дизели" издание привлече интереса на редица университети в Германия, тъй като това 2-тактово масло се е доказало, че има невероятни свойства, ако се добави в малки дози към дизелово гориво (1:200) , особено положително е въздействието върху замърсяването на въздуха, намаляването на консумацията на гориво и подобряването на дългосрочната надеждност на дизеловите двигатели. В дискусиите за и против, ще отнемат известно време. Но веднага след като академичен доклад бъде публикуван от един от нашите университети, това ще се промени много бързо.
Между другото: всички производители на автомобили отхвърлиха добавките на гориво в колите си, и предупреждават, че гаранцията може да бъде засегната. Никой не казва, че гаранцията ще бъде отхвърлена. 2-тактовото масло като свойства не е добавка. Такива дози 2-тактово масло в дизеловото гориво е много трудно да се анализират, както всеки (химически) анализ е с основна функция за идентифициране на вещества, които са вредни. Но 2-тактово масло доказа ,че не е вредно изобщо, точно обратното!"
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 декември 2010 - 19:27

Много много интересни факти. По принцип съм много позитивно настроен да изпробвам нещо подобно, но винаги ме е спирало това, че моята кола (например, предполагам и на мнозина от вас) колите са с ГНП с електроника и т.н. Ако беше чист дизел, от по-старите дори не бих дочел поста и бих отишъл в гаража да сипя.. Та по-интересно ми е в конкретния случай, възможно ли е въпросната "добавка" да влоши или дори застраши нормалното функциониране на нещо по колата ?

п.п. Питам щото доста добри неща прочетох за дву-тактовото масло, пък аз до сега подарявах на приятели тубички с чисто ново и марково такова, когат ми изпадаха..
Отговори

besnik снимка besnik 20 декември 2010 - 19:57

При двутактовите двигатели се слага 25-30 гр. на литър .За да нямате проблеми с нафтата да замръзне и обичайните проблеми зимата на един резервоар примерно 45-50л.литър газ за горене.Относно маслото хубаво е да е двутактово защото има пълно изгаряне и отделя по малко сажди от обикновеното двигателно масло .Когато сте сложили газ за горене 15гр.на литър през останалото време 10гр.Това го казвам от позицията на патил.Баща ми има две учебни астри дизел които не спират и се карат само с така забъркано гориво едната от нова и вече е на 470 00км проблем с помпата и дюзите никога не е имала .
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 20 декември 2010 - 20:37

Страшно интересна тема ,предлагам да влезе в графата -ВАЖНИ !!! И да кажа че веднъж съм сипвал на 50л нафта/0.500 л 2-тактово масло на Приста и разлика нямаше никаква(може би това зависи и от двигателя в какво състояние е,при мене всичко е в мн, добро състояние и можеби затова нямаше ефект)
Мнението беше редактирано от w0r7h: 20 декември 2010 - 20:41
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 декември 2010 - 20:39

 besnik, на 20 Dec 2010, 19:57, каза:



-Това на Astra G или нещо по-ново/старо е изпробвано ?

п.п. И аз мисля да се сформира ВАЖНА темичка от информация като тази.
Отговори

FLexX снимка FLexX 20 декември 2010 - 20:58

Най-добре е да се ползва масло със сертификат "JASO FC", защото е бездимно, има "JASO FB" - ниско димно и "JASO FA" -забранен за Европа :first:
Единствения отрицателен ефект (доколкото съм чел) е ако се прекали с дозата, възможно е да пропуши. Но всеки сам за себе си решава дали да го ползва или не. Аз лично на всеки 10 лв слагам по 1 капачка (20-25гр) и занапред мисля редовно да го ползвам, защото двигателя се прероди. Не мислих, че дизелов двигател на 20г. може да работи толкова тихо. Факт е, че днеска се обърках, че съм на 5та предавка докато карах на 4та.
Отговори

besnik снимка besnik 20 декември 2010 - 21:46

[quote name='DALGONSKi' date='20 Dec 2010, 20:39' post='886886']


Astra G мисля че беше 2006.или2007г.последните пуснати на пазара
Мнението беше редактирано от besnik: 20 декември 2010 - 21:46
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 декември 2010 - 23:20

Значи ако спазваме съотношението 1:200, то тогава отнесено към резервоара на ASTRA G (52 литра), илиза по 250 грама 2-тактово масло на резервоар.. От там нататък всеки сам да смята по колко гориво слага и колко масло ше долива (ако реши да го направи разбира се). А сега ме интересува колко е препоръчителното съотношение гориво-газ за горене ? И ако се маправи "микс" -> газ за горене + дву-тактово масло няма ли да си пречат една на друга "добавките", или комбинацията между тях може ли да има по-скоро негативен ефект, отколкото положителен ?

п.п. И въпреки всичко най-силно се притеснявам за ГНП-то, филтрите да ли няма да се затлачат.. дюзи нещо.. :first:
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 21 декември 2010 - 00:41

Газ и 2-тактово несе смесват,или 1 то слагаш или другото(все 1 в чаша с мляко да сложиш и захар и сол едновременно)
Отговори

speedo снимка speedo 21 декември 2010 - 07:45

На 2.5 TDS съм виждал да му наливат половинка литър на един резервоар.
Отговори

llll снимка llll 21 декември 2010 - 08:09

Точно така- и аз сипвам 0.5l масло на 50l. Особена разлика не намирам, но съм чел, че на предкамерен дизел не пречи. Също така съм чел, че тази процедура не се препоръчва за съвременните дизели- комон рейли, помпа- дюза и т.н....
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 декември 2010 - 08:25

Аз карам с газ за горене на 20 л нафта 1 л. газ за горене но идеята за двутактово масло е добра :)
Отговори

horacii снимка horacii 21 декември 2010 - 09:25

 w0r7h, на 21 Dec 2010, 0:41, каза:

Газ и 2-тактово несе смесват,или 1 то слагаш или другото(все 1 в чаша с мляко да сложиш и захар и сол едновременно)


Ще се разтвори и захарта и солта !!! Само не пресищай разтвора ))) !!! Двутактовото се смесва с гас за горене без грижи /подобни в подобни / .... , че аз само така карам и по половин литър бензин на резервоар...ама това си е мой бъркоч ))))

Поздрави Е.К.
Отговори

FLexX снимка FLexX 21 декември 2010 - 09:40

 DALGONSKi, на 20 Dec 2010, 23:20, каза:

Значи ако спазваме съотношението 1:200, то тогава отнесено към резервоара на ASTRA G (52 литра), илиза по 250 грама 2-тактово масло на резервоар.. От там нататък всеки сам да смята по колко гориво слага и колко масло ше долива (ако реши да го направи разбира се). А сега ме интересува колко е препоръчителното съотношение гориво-газ за горене ? И ако се маправи "микс" -> газ за горене + дву-тактово масло няма ли да си пречат една на друга "добавките", или комбинацията между тях може ли да има по-скоро негативен ефект, отколкото положителен ?

п.п. И въпреки всичко най-силно се притеснявам за ГНП-то, филтрите да ли няма да се затлачат.. дюзи нещо.. :first:

Ориентировъчно на 60 л към 2литра газ за горене и 400 мл. двутактово масло. Малко се увеличава дозата на маслото, заради газта за горене.
Двутактовото масло се смесва на 100% с нафтата и изгаря на 100 % и не виждам как може да затлачи нещо, но ...
Ей тука едно мнение да ви покажа ...

"Zinoto" каза:

Да ви кажа и аз като "стар" дизелджия, положителния ефект, а и за утихването на мотора не е само от по-доброто мазане. Добавяйки масло се повишава вискозитета на горивото и помпата прави по-добро налягане. Сътоветно сместа става малко по-богата, един вид все едно помпата е по-нова. Налягането в помпата се повишава, съответно впръскването се подобрява. Възможно е леко повишаване на разхода, но се подобрява паленето и мощността.
Отговори

Жорко снимка Жорко 21 декември 2010 - 10:36

Аз съм сипвал двутактово масло миналата зима. В МЕтро бяха пуснали на промоция някакяо шведско или норвежко двутактово масло. Беше към 10 лв. литъра. Имаше осезаем ефект. Моторът работеше по-тихо. Сипвал съм и добавки в нафтата, ама май нямаше почти никакъв ефект. Май резултатът е само рекламен. Тази зима още не съм слагал подобрители в нафтата.
Отговори

reload снимка reload 21 декември 2010 - 19:28

 w0r7h, на 21 Dec 2010, 0:41, каза:

Газ и 2-тактово несе смесват,или 1 то слагаш или другото(все 1 в чаша с мляко да сложиш и захар и сол едновременно)

Виж това тук как руснаците си карат дизелите в Сибир ! Ако не ползваш руски език, ползвай преводач.
Зимнее дизельное топливо: Плотность: не более 840 кг/м³. Температура вспышки: 40 °C. Температура застывания: −35 °C. Получается смешением прямогонных, гидроочищенных и вторичного происхождения углеводородных фракций с температурой выкипания 180—340 °C. Так же зимнее дизельное топливо получается из летнего дизельного топлива добавление депрессорной присадки, которая снижает температуру застывания топлива, однако слабо меняет температуру предельной фильтруемости. Кустарным способом в летнее дизельное топливо добавляют до 20 % керосина ТС-1 или КО, при этом эксплуатационные свойства практически не меняются.
Арктическое дизельное топливо: Плотность: не более 830 кг/м³. Температура вспышки: 35 °C. Температура застывания: −50 °C. Получается смешением прямогонных, гидроочищенных и вторичного происхождения углеводородных фракций с температурой выкипания 180—330 градусов Цельсия. Пределы кипения арктического топлива примерно соответствуют пределам выкипания керосиновых фракций, поэтому данное топливо — по сути утяжеленный керосин. Однако чистый керосин имеет низкое цетановое число 35-40 и плохие смазывающие свойства (сильный износ ТНВД). Для устранения данных проблем в арктическое топливо добавляют цетаноповышающие присадки и минеральное моторное масло для улучшения смазывающих свойств. Более дорогой способ получения арктического дизельного топлива — депарафинизация летнего дизельного топлива
Прочети в RU.WIKIPEDIA ТУК
Отговори

McCoy снимка McCoy 21 декември 2010 - 20:27

Одеве сипах на 65л. нафта 0.300 гр. масло. Утре когато отивам на работа ще видя дали има някакъв ефект. (:
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 22 декември 2010 - 01:40

Ефекта няма да дойде веднага ,поне едно 100-тина км измини и тогава може да има ефект,това го знам от дизелджия
Мнението беше редактирано от w0r7h: 22 декември 2010 - 01:41
Отговори

gosho снимка gosho 22 декември 2010 - 18:57

Сипвал съм и двутактово и двигателно но не виждам разлика,поне смазва и не вреди.
Отговори

McCoy снимка McCoy 22 декември 2010 - 19:13

Изминах днеска към 70 км с по-рейсърско каране и разлика сякаш почти нямаше
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg