Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Транспондер обучаване? Имобилайзер система II !

didko_just снимка didko_just 02 януари 2016 - 11:36

Може.Като си търсиш платка от морга или от където и да е внимавай ,че са 3 вида.До колкото съм запознат не са взаимозаменяеми.
Отговори

Коцето снимка Коцето 02 януари 2016 - 21:55

 maxuel82, на 02 януари 2016 - 07:27, каза:

Да от друга кола е ! Искам да си имам още един ключ ! Малко съм извън темата ,но да питам - мисля да си купя такава заготовка http://olx.bg/ad/kut...ra-ID5eBym.html после да ида с моя ключ да ми го нарежат ,глагам си платката за централното и трябва да си купя и чипа (транспондера) Иначе само да ми извадят ключ с транспонрер ми искат 80лв.

Потърси в Ибей подробно, имаше заготовки с чип, освен това са много по-качествени от всички китайски боклуци предлагани от нашите ключари.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 02 януари 2016 - 22:51

и аз не разбрах точно какъв модел транспондер и централно трябва да се търси за астра г.Къде може да видиш кои е твоя модел
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 януари 2016 - 13:01

След 98-ма до 2001-ва транспондера е ID40, почти съм сигурен че и даистанционното за централното от тези години е еднакво, за след този период не съм сигурен. Транспондера трябва да е нов а дистанционното може и да е от друга кола но и двете трябва да се програмират с ОП-ком.
само чип за транспондер: http://www.ebay.com/...0tVSG5L&vxp=mtr
ето и цяла заготовка с чип и дистанционно:
http://www.ebay.com/...ppUPoGy&vxp=mtr
Мнението беше редактирано от Коцето: 03 януари 2016 - 13:12
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 03 януари 2016 - 14:27

Значи дори и да намеря цял ключ с централно и транспондер,пак трябва да си купувам отделно транспондер.значи моята астра е 98година,коеъо ще рече че трябва да търся транспондер id40
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 януари 2016 - 14:38

през 98-ма го сменят от ИмоI на ИмоII така че трябва да си видиш чипа, ако е от старите ИмоI може да не купуваш нов защото се препрограмира, но новите ИмoII задължително нов защото не се препрограмират.
Мнението беше редактирано от Коцето: 03 януари 2016 - 14:41
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 04 януари 2016 - 00:13

 Коцето, на 03 януари 2016 - 14:38, каза:

през 98-ма го сменят от ИмоI на ИмоII така че трябва да си видиш чипа, ако е от старите ИмоI може да не купуваш нов защото се препрограмира, но новите ИмoII задължително нов защото не се препрограмират.

колата е ноември 98.а как се обучава централното.никъде не видях ясно и разбираемо написано.май е най добре да се купи нов плус чипа за централното
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 04 януари 2016 - 00:14
Отговори

Коцето снимка Коцето 04 януари 2016 - 13:59

За програмирането на чипа и дистанционното ти трябва и кода за сигурност (security code) който го пише в паспорта (малкото картонче) към документите на колата, ако нямаш този код става сложно защото няма да ти даде достъп към менюто за програмиране.
Ето и насоки как се прави: Моята връзка
http://www.vezerdiag...liser_guide.pdf
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 04 януари 2016 - 15:51

кода го имам.а за транспондера не разбрах-задължително нов празен трябва да е.този линк го видях но не ми стана много ясно
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 04 януари 2016 - 15:51
Отговори

Коцето снимка Коцето 05 януари 2016 - 14:52

Изкарай твоя чип и го виж дали съответства с този на линка който съм ти дал, ако е същия значи си с immo II и ще трябва задължително нов чип, мисля че и на самия имобилайзер го пише дали е 1 или 2. Имобилайзера се намира върху патрона на боша.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 05 януари 2016 - 18:34

 Коцето, на 04 януари 2016 - 13:59, каза:

За програмирането на чипа и дистанционното ти трябва и кода за сигурност (security code) който го пише в паспорта (малкото картонче) към документите на колата, ако нямаш този код става сложно защото няма да ти даде достъп към менюто за програмиране.
Ето и насоки как се прави: http://www.vezerdiag...liser_guide.pdf

това упътване ми се струва бая сложно и с голяма вероятност да си изтриеш и оригиналния ключ.само това ли има в интернет.аз не намерих нищо друго
Отговори

Коцето снимка Коцето 05 януари 2016 - 19:11

Ако не можеш извикай някой да ти го програмира, за оригиналния спокойно, можеш да го изтриваш и добавяш многократно.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 05 януари 2016 - 21:47

 Коцето, на 05 януари 2016 - 19:11, каза:

Ако не можеш извикай някой да ти го програмира, за оригиналния спокойно, можеш да го изтриваш и добавяш многократно.

мога ,само някой трябва да каже как се прави в op com.Но явно на никой не му се занимава да обяснява
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 08 януари 2016 - 19:18

Описанието в споменатия PDF е повече от добро, но явно на някой му трябва всичко сдъвкано и изплюто и то по възможност на роден език....

Ето по-постна информация, но напълно достатъчна
http://www.tssduk.we...ngWithOPCOM.htm
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 08 януари 2016 - 20:06

 mupkoc, на 08 януари 2016 - 19:18, каза:

Описанието в споменатия PDF е повече от добро, но явно на някой му трябва всичко сдъвкано и изплюто и то по възможност на роден език....

Ето по-постна информация, но напълно достатъчна
http://www.tssduk.we...ngWithOPCOM.htm

притеснява ме момента с изтриването на всички запаметени ключове.доколкото чета може и без да се трие.така ли е?
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 09 януари 2016 - 09:15

Може и без да се трие, но и не трябва да те притеснява.
С изтриването на всички и преобучаването на старите и обучаването на новите ключове си гарантираш, че няма други обучени ключове.
Отговори

Коцето снимка Коцето 09 януари 2016 - 09:50

Точно така и това е идеята, да се изтрият загубените ключове и да могат да се препрограмират запазените. Няма значение оригиналния ключ дали е с Immo II или с Immo I , чипа подлежи на препрограмиране ако е от същия имобилайзер. Аз като купих моята кола джамбазина ми даде един ключ и като започнах да си вадя нов и проверих в имобилайзера се оказа че са програмирани 3 бр., ОП-кома обаче не показва този ключ който е в мен кой номер по ред е, така че за да изтрия другите два трябваше да се изтрие и наличния. От там нататък предполагам е ясно, ново програмиране на наличния (стар) и новия който си направих за резерва. Сега Оп-кома показва че на този имобилайзер са прикачени 5бр. ключове но само два от тях са програмирани.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 09 януари 2016 - 17:50

момента с другите ключове не ме притеснява .кои знае къде са потурчени още преди 10 години.притеснява ме триенето за да не остана и без един ключ,но щом може да не се трие ок .предполагам че ще се наложи триене само ако са програмирани всичките ключове и няма място за добавяне на нов ключ.Ясно транспондер трябва нов.а централнотите са няколко модела.трябва да се търси като на колата.това дали ще пасне http://www.ebay.com/...lcAAOSw5VFWHwXf
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 09 януари 2016 - 18:30
Отговори

Коцето снимка Коцето 09 януари 2016 - 20:07

Първо виж острието дали отговаря на твоето, има с ляв и с десен зъб което значи че каналите които виждаш са разположени по различен начин. Колкото за дистанционното един господ знае, вътре на платката ти трябва да пише честотата на излъчване и трябва да съответства на описаната в новия ключ 433.92MHz, това е най-важното.
Мнението беше редактирано от Коцето: 09 януари 2016 - 20:09
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 09 януари 2016 - 20:15

 Коцето, на 09 януари 2016 - 20:07, каза:

Първо виж острието дали отговаря на твоето, има с ляв и с десен зъб което значи че каналите които виждаш са разположени по различен начин. Колкото за дистанционното един господ знае, вътре на платката ти трябва да пише честотата на излъчване и трябва да съответства на описаната в новия ключ 433.92MHz, това е най-важното.

вкара ме в нов размисъл.сега чувам че има с ляв и десен зъб.аз така или иначе ще взема от прибиращите се ключове.ключаря като реже острието ще види и ще го направи предполагам
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg