Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Тема за неоново осветление

Spaidy снимка Spaidy 19 май 2007 - 08:07

Не е равномерно на всякаде, но все пак ми харесва! Поздравления колега. Само един въпрос имам как си изолирал и закрепил тия диоди ? Като я закараш на автомивка няма ли да се преебе всичко щото тая параструйка всичко отнася? И последно питане колко парички ти излезна всичко горе - долу и колко часа труд?
Отговори

fen0men снимка fen0men 19 май 2007 - 12:06

колега изолирал сам ги с изолир бан и PVC лепило а сам ги ьзакрепил със сжински опа6ки и скоби
а не е равномерно защото скобите не са постажени в една линия сега ще ги подреждам в една линия ама там е малко по оляма играчка за сега ше е така
ами някаде около 30 лв за цялата кола отпред и отзади два дена работа
Отговори

peterl снимка peterl 19 май 2007 - 15:13

На мен ми харесва :flag: Можеш ли да снимаш отдолу колата, как си ги наредил?
Отговори

fen0men снимка fen0men 19 май 2007 - 21:59

съжалявам колега но вчера ми се скапа апаратчето и няма да мога да ти ги цакна но ако си навит да ги правиш моге да ти дам савет как да стане по добре и да не направиш моите грешки
Отговори

iviani снимка iviani 19 май 2007 - 23:18

Колега,ако можеш да пуснеш цялата информация около процеса на правене(снимки,обяснения и тн.)
Отговори

fen0men снимка fen0men 20 май 2007 - 22:59

колега ами може да ти обясня как става работата ама от кам снимки сам малко кът

отиваш в най блиския магазин за електроника и си купуваш свето диоди тези от 30ст. вземаш 40 броики 5 отпред 5 отзат и по 15 от двете страни ама да не забравиш да вземеш и съпротивления за секи един диод щот изгарят много бързо вземаш някаде около 3-4 метра UTP кабел този които е за интернет вземаш и шлаувка или прозрачнитемаркучета и наи вече си вземи едно желязо и около 3-4 метра термошлаувка

1. запояваш кам всеки диод по едно съпротивление на плуса на кратко на по дългото краче на диода и го изолираш с термо шлаувка

2. после на еднакво растояние правиш дупки на маркучето

3. оголваш UTP кабела и го разделяш на чивтове и ги нареждаш по дупките до единия краи на маркуча

4. запояваш диодите кам кабелите в маркуча

5. след което ги пробираш тази цялата карантия в маркуча и да извода ги събираш всичко това в един сноп плус и минус

6. вземаш желязото и маркуча с диодите иго умотаваш платно с изолирбан само да се подават диодите

7. вземаш лепило за ПВЦ тръби и капваш една - две капки на диод да може да се изолира по хувабо от проникване на вода в маркуча

8. после дирекно пускаш кабелите за захранване на диодите като след клуча които е за пускане и спиране на диодите постави един бушон от от 5А да може да предпазиш от запалване или нещо ако даде на къзо

П.П. успех колега ако има нещо неясно пиши
Отговори

peterl снимка peterl 22 май 2007 - 21:13

:flag: Само да уцеля диодите :) т.е. да не купя някакви други.
Отговори

vectrata снимка vectrata 22 май 2007 - 21:27

Какво стана със снимките :beer: вече 2 седмици чакам :flag:
Отговори

fen0men снимка fen0men 24 май 2007 - 14:07

с кои снимки колега то снимки има на колата като е с неоните :flag:
Отговори

u3MeHeH снимка u3MeHeH 30 юни 2007 - 20:07

някои дето разбира немски може ли да обясни точно как е направено това (ясно че е с диоди)от тея простите дето са на запалките или някви по силни и как става свързването
http://www.blauertac...enbel/innen.htm
Отговори

_shady снимка _shady 30 юни 2007 - 23:20

с немския съм зле,но ми хареса кйак светят Идиодчетата в купето!и аз искам и както съм с тигра а това го направих на корса Б ще ми пасне идеално!
Отговори

u3MeHeH снимка u3MeHeH 01 юли 2007 - 01:21

я кажи как си го направил на корсата
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 09 септември 2007 - 16:32

днес се рових в vbox-а и вижте какво открих мисля че ще е доста интересно за сички :)
http://www.vbox7.com/play:b1631df5
понеже аз нямам неон от долу бих искал този ефект да се получи върху двата ми говорителя преди бях правил такъв проект но с касетофона като бях нямаше проблем с лед закупуването на сд-то сичко се развали
Значи преди бях направил с по един диод от запалка сварзан кам мустаците на говорителите по точно мустаците който отиват кам пищялките и средите (Говоря за говорители тип елипси трилентови) та тоя диод святкаше на басс и сеполучаваше доста ефектно се едно двата говорителя светкаха на баса,но сега с цд-то горяд диодите при усилване и затова ги махнах та вапроса ми е дали има някав начин да го направя пак но да не горяд диодите с резистори ли и ако да колко да са големи как да ги сваржа ???
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 20 септември 2007 - 22:09

Елементарно е колега, трябва само да си измайсториш филтърче за басовите честоти.
Отговори

thunder & steel снимка thunder & steel 26 септември 2007 - 18:53

ТО не се вижда грам това ,
аз си мислих че като в Бързи и Яростни оня зеления неон

Леле какъв як беше и как светеше

Може и тези да са яки ,но на мен на снимката не ми изглеждат добре

Поздрави

п.п.Все пак за 30лв Евала отлично си се справил
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 27 септември 2007 - 14:15

Аз така съм си направил на мойта астра и диодите от запалката седят вътре във как се води не знам дето като пуснеш парното и излиза въздуха от него :-) Слагаш само съпротивление на диода само че на + по дългото краче :) И няма да горят :-P
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 27 септември 2007 - 14:23

Ще си звезда с такива "неони" :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
Отговори

BioFit снимка BioFit 27 септември 2007 - 19:46

еи циганията краи няма :bou:
Отговори

m3h0 снимка m3h0 03 октомври 2007 - 08:14

Чувал съм прятели на приятели да си добавят към домашното аудио лампи които реагират на баса и мигат когато блъсне.Моят въпрос е аджеба възможно ли е да си бодна 2 такива кадетчето ? И ако да - как :unsure: Ако има такава тема извинявам се :mhihi: ( може да пуснете линк да не се мъча )
Отговори

Cv3tk0 снимка Cv3tk0 05 октомври 2007 - 16:44

http://vbox7.com/play:507216a7 -> Първо сложи те такива цветове и после ще е по ефектно към баса да светка различни цветове :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg