Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Лампичката на акумулатора

Lu4kata снимка Lu4kata 28 септември 2007 - 15:32

Преди година сложих хубав акумулатор (Bosch) и до сега нямаше никакви проблеми, но отскоро като запаля и светва лампичката за аку-то на таблото и не свети равномерно а пулсира. До десетина минути постепенно угасва. С един приятел мерихме напрежението от динамото е 13 волта и сутрин има ток върти стартера яко, но все пак ме притеснява че нещо не е в ред.Може ли някой да ми каже защо се получава така?
Отговори

Mihal снимка Mihal 28 септември 2007 - 15:40

Четки на динамото на 99% съм сигурен, но провери и ремъка да не приплъзва.
Отговори

Lu4kata снимка Lu4kata 30 септември 2007 - 15:54

ок мерси за помощта
Отговори

Zender снимка Zender 30 септември 2007 - 18:12

А пак мойта лампа не свети хич и когато дам на контакт и иначе крушката е здрава! От какво може да е?
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 01 октомври 2007 - 08:11

 Zender, на Sep 30 2007, 04:12 PM, каза:

А пак мойта лампа не свети хич и когато дам на контакт и иначе крушката е здрава! От какво може да е?


Най-вероятно нямаш маса между генератора и корпуса на колата. Виж си оплетката, която дава маса между генератора и двигателя. За проба дай връзка между генератора и двигателя с обикновенно проводниче и виж резултата.
Успех!
Отговори

ekolev снимка ekolev 07 ноември 2007 - 20:16

А мойта лампа си свети постоянно, въпреки че зарежда.
От какво може да е?! Казаха ми някаква утечка, но как да разбера къде е тази утечка - може да е някъде при радиото или отзад по светлините. Има ли някакъв начин да се разбере, че така не мога да усещам кога не зарежда и кофти.
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 08 ноември 2007 - 17:42

Малкия или големия ти изправител има пробил диод


 ekolev, на Nov 7 2007, 08:16 PM, каза:

А мойта лампа си свети постоянно, въпреки че зарежда.
От какво може да е?! Казаха ми някаква утечка, но как да разбера къде е тази утечка - може да е някъде при радиото или отзад по светлините. Има ли някакъв начин да се разбере, че така не мога да усещам кога не зарежда и кофти.
Отговори

ekolev снимка ekolev 14 ноември 2007 - 21:08

Това някъде на алтернатора ли е? Може ли да се оправи? В сервиза на опел на ботевградско не можаха да открият от какво е.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg