Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Климатроник VectraB

geoapo снимка geoapo 25 юни 2008 - 21:47

Привет на всички колеги, които така неуморно и целенасочено дават полезни съвети на всички нуждаещи се.

Искам да помоля за Вашия безценен както винаги съвет. Оказа се, че климатроника ми неиска да работи лятото /да духа студено, както е редно/. Колата ми /ВектраБ, 2.0 16V 1997/ я докараха края на 12.2007 от Германия и до момента не бях я пробвал дали изстудява адекватно. След ходене по майстори и двамата потвърдиха едно и също - ще се сменя радиатор. Бил ръждясъл и неставал за ремонт. Ориентираха ме и за цена - около 200 - 230 лв + 50-70 лв за смяна. Зареждане на системата 80 лв. И чак след това ще се разбере дали работи пълноценно и компресора, дали не пропусна от някъде. Въпроса ми е дали това са нормални цени или се гъбаркат с мен. Казват че радиаторите за модела били 2, а моят е по-големия от двата. Колегите от Бургас /а може и останалите/ да ме посъветват от къде мога да си закупя такъв радиатор, къде да го сменя и т.н., определено да върши работа, че имало доста ментета. Ако някой си е патил вече може да сподели да не повтаряме грешките му.

За диагностика съм ходил в Комлука /до магазина на Монбат/ и до Транспортна / където са автокъщите, дори се минава през ена от тях/. Споделете дали може да им се има вяра на хората.

Благодаря Ви предварително!
Отговори

hudson снимка hudson 25 юни 2008 - 23:02

Първо ги питай тези майстори, да ти обяснят как ръждясва алуминий <_< . Иначе са прави - текне ли от някъде, и да го залепиш, ще текне от друго място. Все пак там налягането е от 12 до 20 бара. Не ми е ясно и как за 2.0 16V, радиаторите за климатика ще са два вида? Както и да е. Цените които са ти дали са нормални.
Отговори

Стельо снимка Стельо 25 юни 2008 - 23:58

брато ако ти вземат 70-80 лв за смяна на радиатора ... ще си е чист късмет :) просто като знам колко работи тряя се разкачат и колко играчка е докато се смени .. ако съм в някои гараж няма да се навия за под 150 лв да го направя :) ако ти свършат работа за толкова пари вземи им на майсторите една две бири да ги почерпиш ....
Отговори

taxiruse снимка taxiruse 26 юни 2008 - 00:42

тея цени за са радиатор - nisans
за GM цената е поне 700-800лв.
ама си е оригинален <_<
Отговори

ГостVVAS_* 26 юни 2008 - 05:55

Колега Здравей! Преди два месеца и аз смених радиатора на климатика ( Кондензер ). Радиаторите за твоята(X20XEV) и моята(X18XE) кола са абсолютно еднакви! Аз сложих на AVA на цена 260лв. Радиаторите на NISSENS са по хубави, но цената, която ми обадиха за радиатора на климатика беше 480лв. Един съвет! Смени си и Дехидратора!!! Цената му е около 70лв. но смяната му ти спестява доста нерви! Давам ти схемичка на радиатора на климатика ( Кондензер ) за твоята кола и прикрепения към него Дехидратор!
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg