Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем запалване

HellRell снимка HellRell 09 септември 2012 - 16:19

Здр
давам на контакт, всичко е ок. Тръгвам да паля, няма никой, нищо не се случва, дори не се и опитва да завърти.
Мисля, че е стартера, пиша за съвети и идей. Дали са само четки или изцяло е заминал. Какви са симптомите и т.н.


Ето и по-дългата версия:
Няколко пъти /-6/ колата пали малко по-трудно, мислех че акумулатора прави проблеми.
Тръгнах за Бургас от Хасково и на бензиностанцията след Хасково, заредих , тръгвам да паля, контакт - ок , да запаля - нищо не се случва, даже и леко не завърта. Бутнахме я леко и запали. Тръгнах за Бургас и нямаше проблеми никъкви. После пак пробвах пред блока и същата история. Контакт -ок, да запали - нищо, нито звук, бутваме я леко и пали. Т.е. всичко освен стартера си работи ок.

Ключа ми е на ДЕО, т.е. реди да я купя навярно е сменян.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 09 септември 2012 - 16:34

Първо проверяваш за хлабави ел. връзки по стартера, че при мен едната щпилка направо щеше да падне. За ключа не разбрах какво точно си сменил, но определено може и клемореда или опашката му да правят проблеми.
Отговори

HellRell снимка HellRell 09 септември 2012 - 16:42

Благодаря
Ключа е от Daewoo, т.е. патрона /стартера/ е сменян преди да купя колата, казвам го информативно.
Ще трябва да я карам на майстор явно
Мнението беше редактирано от HellRell: 09 септември 2012 - 16:43
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 09 септември 2012 - 18:48

 HellRell, на 09 септември 2012 - 16:42, каза:

Благодаря
Ключа е от Daewoo, т.е. патрона /стартера/ е сменян преди да купя колата, казвам го информативно.
Ще трябва да я карам на майстор явно


Ключа ти няма общо, щом дава на контакт едва ли е от него.
Според мен ти е стартерчето, преди на голфа съм имал този проблем, пали когато си поиска. Отначалото го правеше редко и със времето започна все по-често и по-често. Оказа се че е от ето тази джаджа отгоре http://storage4.albu...f7_26478709.jpg не се сещам как се казваше :) При почукване на въпросната джаджа с ключ, чук или каквото имаш под ръка стартера тръгваше. Успех и дано съм бил полезен.
Отговори

HellRell снимка HellRell 09 септември 2012 - 19:36

Благодаря

А на Вектра А C20NE къде се намира стартера, ако някой има снимка ще съм много благодарен
Отговори

CH_M снимка CH_M 09 септември 2012 - 20:26

 InFeCTeD, на 09 септември 2012 - 18:48, каза:

Ключа ти няма общо, щом дава на контакт едва ли е от него.

Абе няма общо , ама има.Ако последната секция която дава верига с 12 волта за включвателя на стартера е нагоряла или износена -точно така ще става.
Преди доста време отварях клеморед на Ланос и бяха износени медните пъпки точно за положение стартер..палеше кога стопли и се поразшири материала...на студено -никой.

 HellRell, на 09 септември 2012 - 19:36, каза:

А на Вектра А C20NE къде се намира стартера, ако някой има снимка ще съм много благодарен

Ако имаш достъп до стартера, извади тънкия кабел и му забоди една пробна лампа и тествай-даваш на контакт и после стартер и гледай пробната светва ли....ако не свети , ясна е работата.
Отговори

HellRell снимка HellRell 09 септември 2012 - 21:10

 CH_M, на 09 септември 2012 - 20:26, каза:

Ако имаш достъп до стартера, извади тънкия кабел и му забоди една пробна лампа и тествай-даваш на контакт и после стартер и гледай пробната светва ли....ако не свети , ясна е работата.


Лошото е че идея си нямам къде е стартера
затова помолих за снимка къде се намира горе-долу
http://data.motor-ta...37565/c20ne.jpg
Отговори

CH_M снимка CH_M 09 септември 2012 - 21:23

Кофти.... под всмукателния колектор, същото е и положението както на мойта Вектра с X17DT мотора, отгоре достъпа е почти невъзможен. Само на канал се стига до стартера.
Отговори

HellRell снимка HellRell 11 септември 2012 - 18:57

Проблема е отстранен, оказа се ротор на стартера.
Ротор 2ръка+ подмяна на стандартните неща -четки и т.н.
Сега пали по-бързо отколкото завъртам ключа :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg