Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Светене на лампа - Check Engine

veso1 снимка veso1 22 април 2013 - 22:51

Здравейте! Поставих газов инжекцион на колата Corsa D - модел2006г. и след приблизително 140 км ми светна лампата Check Engine Отидох където ми монтираха уредбата и те ми казаха, че опелите били така, дори и да съм ходил на диагностика щяли да изтрият грешката и след известно време пак да светне лампата. Интересува ме вярно ли е това и какво да правя - да си карам колата без да обръщам внимание на лампата или ... Благодаря за мненията.
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 23 април 2013 - 06:22

За обикновенните газови се слагат Емулатори на дюзите и на ламбд сондата за да не ти свети CHECK-a,провери за ГИ дали не е същото,или нека колеги с ГИ да кажат,или разгледай темите в раздел АГУ
Отговори

stan4o снимка stan4o 23 април 2013 - 06:42

на кола 2006 едва ли е сложил обикновенна газова въпреки че и с нея не би трябвало д а има проблеми най вевроятно е спестил емулаторите . като цена за да влезе в определена цифра . аз съм със плочка и колата е на метан вектра б 2001 никога нищо не ми е светкало имам и волво s80 на него въпреки всяаккви магии не му харесват стоиностите на ламбдата и постоянно ми изписва грешки и не мога да я загася но мисля че опел и особенно една корсичка няма да има кои знае кви претенции >нека види за какво не е дал пари колегата :)
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 23 април 2013 - 07:00

При ГИ е недопустимо лампата/чека свети! Най-вероятно грешката е бедна горивна смес, а тя се оправя с кадърна настройка на газовият инжекцион(увеличават се времената на газовите инжектори). Повечето газаджии пускат газовото ЕКУ на самонастройка(при мен също беше така и за също ходих за донастройка), което не е грешно, но при регистриране на грешка свързана с горивната смес са длъжни да коригират времената ръчно, ако не оправиш грешката, бензиновото ЕКУ ще почне да се самообучава и да си вдига времената на бензиновите инжектори и ще стане голяма каша.

Отиваш и си изискваш правата, предполагам те са ти предложили системата и преди монтажа са те убедили, че всичко ще е наред, ако се опъват звънни на потребителите!
А за Опелите, че било така при тях....... Сподели къде си монтирал газовият инжекцион?
Успех!
Отговори

zafira 1.6 снимка zafira 1.6 23 април 2013 - 21:16

Колега чека ти свети защото ти е бедна горивната смес. Трябва да се направят нови настроики на газовите времена. И моя чек си свети ама аз сам съм си правил настроиките иначе много гори. Като ти правът настроиките ламда контролера трябва да се движи от бедна до богата смес в всичките обороти до към 5500. Отиди и им кажи да ти направят нови настроики. Или направо да ти направят карта , не самодиагностика (автоматичен режим). Какъв ти е газовия компютър - марка. Сега какъв разгод ти дава. По принцип не е проблем че свети но е дразнещо.Ше се оправи проблема и им кажи на тез маистори че на опела може и да не свети чека след слагане на ГИ да знаят че аман от некадърни майстори. Успех
Отговори

veso1 снимка veso1 24 април 2013 - 21:39

Доверих се на тези майстори, защото на предната ми кола Корса В преди пет години сложиха метанова уредба и останах доволен. Затова се обърнах пак към тях за новата Корса. Казаха, че обикновена газова уредба не можело да се сложи, пластмасови дюзи били и сложиха газов инжекцион. Нямам още наблюдения за разход, уредбата е монтирана скоро. Иначе уредбата е монтирана в Пловдив близко до централна гара - бул В. Априлов - срещу бившето кино Гео Милев.
Мнението беше редактирано от veso1: 24 април 2013 - 21:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg