Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Пръскалка за задното стъкло на Астра Г хетчбек

Phobos снимка Phobos 29 септември 2013 - 19:20

Привет, колеги.

Доста търсих по въпроса с не работещата пръскалка на Астра Г хечбек, но без особен успех.
Ситуацията е следната: предните пръскалки работят, а при натискане на лоста да пръска отзад се чува моторчето, но вода няма.
Проблема очевидно не е с ел. инсталацията, остава да е с маркучите или самата пръскалка. Задържах лоста няколко пъти за по 20-30 секунди и от никъде не виждам да има течове и нивото в казанчето не спада, та най-вероятно има нещо запушено.

Въпросите ми са:
1. Някой знае ли от къде точно минава маркуча за вода?
2. Понеже пръскалката е на тавана в основата на антената има ли лесен начин за достъп или е наложително да се сваля кората от тавана?

Поздрави.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 29 септември 2013 - 19:43

1. Казанче за вода, моторче, ляв подкалник, влиза вътре в купето, ляв праг, задна лява колонка и пръскалка.
2. Трябва да разкачиш кората, за да не счупиш нещо.

Щом не тече отникъде вода виж следните неща:
1. Дали моторчето пуска вода назад. Разкачаш подкалникът и имаш достъп до моторчето.
2. Огледай все пак за теч под преден ляв подкалник.
2. Самата пръскалка пробвай с една тънка карфичка да я почистиш. Ако е работено с вода най-вероятно има наслагване на котлен камък по пръскалката.
Отговори

Phobos снимка Phobos 29 септември 2013 - 19:49

Колега, благодаря за експресния и изчерпателен отговор.
Идните дни ще намеря време да се занимая с колата и ще споделя резултата.
Отговори

boyko1975 снимка boyko1975 29 септември 2013 - 20:42

+1 за Самата пръскалка пробвай с една тънка карфичка да я почистиш. Ако е работено с вода най-вероятно има наслагване на котлен камък по пръскалката.
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 29 септември 2013 - 20:49

 Phobos, на 29 септември 2013 - 19:49, каза:

Колега, благодаря за експресния и изчерпателен отговор.
Идните дни ще намеря време да се занимая с колата и ще споделя резултата.

Колегата е бил изчерпателен, аз само ще добавя, че моята пръскалка я отпуших с парче рибарска корда, която я тиках, въртях и пак тиках, около 10 см беше навлязла, и с движения напред-назад се отпуши.Това е защото тя е гъвкава и минава и след мястото, до което стига иглата.Трябва да подбереш възможно най-дебелата корда,която може да влезе в дюзата и да действаш . Дано успееш!
Отговори

Phobos снимка Phobos 29 септември 2013 - 20:59

Тъкмо се връщам от гаража.
Самата пръскалка е запушена със сигурност. Пробвах да вкарам в отвора първо карфица, после стоманена тел (3 пъти по-тънка от карфицата) и не влиза. Ръчках десетина минути без резултат.
Някакви идеи?
С някаква химия дали може да се оправи или да търся нова пръскалка?
Отговори

mladenmarinov снимка mladenmarinov 30 септември 2013 - 17:45

Извади дюзата от маркучето и я продухай в обратна посока без да използваш игли и карфици. Образува се като тапа и само по този начин става. Пиши после резултата.
Отговори

Dimas снимка Dimas 30 септември 2013 - 20:08

 Phobos, на 29 септември 2013 - 20:59, каза:

С някаква химия дали може да се оправи или да търся нова пръскалка?


Пръскалките живеят по-дълго със Калгон. Шегувам се. Въпреки, че не се сещам за друго против котлен камък. А само това ли се оказа проблема?

Ще се проявя и като нахалник и ще ти ползвам темата. Колеги, искам да попитам дали някой е сменял задната пръскалка на Астра Г комби с някаква друга, защото не ме кефи, как пръска. Ще ми се да е, като предните (от Инсигния са). Някой да има идеи?
Отговори

Phobos снимка Phobos 25 ноември 2013 - 20:14

С малко закъснение споделям резултата.
Разминах се само с нова пръскалка. Нямаше проблеми с маркучетата.

Интересно беше, че като отидох при местния представител на Опел ми отказаха да доставят една пръскалка, понеже на тях им ги доставяли в пакети от по 4 броя, пък нямало търсене и те не ги искаха останалите 3 бр.
Ако бяха на цена лев - два, щях да ги взема, но при цена от 9 лева за бройка... малко грубо.

В крайна сметка поръчах пръскалката от друг магазин на същата цена без никакъв проблем. Доставиха я на следващият ден.

Благодаря Ви за помощта.
Поздрави.
Отговори

K_Dimitrov снимка K_Dimitrov 22 април 2015 - 20:44

Здравейте, колеги. От вчера съм собственик на Опел Astra G хечбек 1.6 x16XEL с 5 врати. Съвсем нов съм във форума и още не мога да се ориентирам. Жена ми също кара Опел, но Тигра 1.4 2000 г. Търся и за двете коли антена с пръскалка за задното стъкло. В комплект със стойката и гуменото уплътнение за тавана. Не мога да намеря такова чудо в сайтовете за части. Само антени продават или аз не търся каквото трябва. На външен вид стойката на антената с пръскалка за задното стъкло е почти еднаква на Астрата и Тиграта, но не съм 100% сигурен. Моля за помощ! Ако нямате тази част, поне ме ориентирайте какво точно да търся и къде. По-важни ми са самите стойки с гумените уплътнения, които освен стойка за антената са и пръскалки. Благодаря предварително!
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 22 април 2015 - 21:27

 K_Dimitrov, на 22 април 2015 - 20:44, каза:

Здравейте, колеги. От вчера съм собственик на Опел Astra G хечбек 1.6 x16XEL с 5 врати. Съвсем нов съм във форума и още не мога да се ориентирам. Жена ми също кара Опел, но Тигра 1.4 2000 г. Търся и за двете коли антена с пръскалка за задното стъкло. В комплект със стойката и гуменото уплътнение за тавана. Не мога да намеря такова чудо в сайтовете за части. Само антени продават или аз не търся каквото трябва. На външен вид стойката на антената с пръскалка за задното стъкло е почти еднаква на Астрата и Тиграта, но не съм 100% сигурен. Моля за помощ! Ако нямате тази част, поне ме ориентирайте какво точно да търся и къде. По-важни ми са самите стойки с гумените уплътнения, които освен стойка за антената са и пръскалки. Благодаря предварително!


Гарвана - на Мир срещу ОМВ, Елиткар, Косер, или в някоя автоморга. Ама първо провери в магазините, че понякога в моргите искат за части повече пари отколкото струват на магазина :)
Отговори

K_Dimitrov снимка K_Dimitrov 22 април 2015 - 21:31

 K_Dimitrov, на 22 април 2015 - 20:44, каза:

Здравейте, колеги. От вчера съм собственик на Опел Astra G хечбек 1.6 x16XEL с 5 врати. Съвсем нов съм във форума и още не мога да се ориентирам. Жена ми също кара Опел, но Тигра 1.4 2000 г. Търся и за двете коли антена с пръскалка за задното стъкло. В комплект със стойката и гуменото уплътнение за тавана. Не мога да намеря такова чудо в сайтовете за части. Само антени продават или аз не търся каквото трябва. На външен вид стойката на антената с пръскалка за задното стъкло е почти еднаква на Астрата и Тиграта, но не съм 100% сигурен. Моля за помощ! Ако нямате тази част, поне ме ориентирайте какво точно да търся и къде. По-важни ми са самите стойки с гумените уплътнения, които освен стойка за антената са и пръскалки. Благодаря предварително!

Благодаря! Ще търся. Имате ли представа как се води това чудо, което аз наричам основа за антена с пръскалка?
Отговори

Phobos снимка Phobos 13 май 2015 - 17:38

Ако не греша в тази основа за антената се намира антенният усилвател. Гледай като купуваш да го има, иначе ще имаш проблеми с лош сигнал за радиото.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Отговори

luv4eto снимка luv4eto 23 февруари 2017 - 13:25

Здравейте колеги. Искам да попитам някой имал ли е проблем като моят и как го е отстранил. Карам опел зафира А на която задната пръскалка си пръска и си се чува моторчето а на предната нито пръска нито чувам моторчето. Казаха ми че моторчето за отпрад и за отзад е едно и за това не мога да схвана какво става. Като бутна лостчето на пред нито се пускат чистачките нито се чува моторчето нито пък пръска. Даже и не мога да разбера как мога да стигна до моторчето за да видя дали няма нещо видимо. Моля някой ако може да помогне ще съм много благодарен.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 май 2017 - 14:36

За пръскалките:
Най-тънката възможна игла на спринцовка пълна с оцет - ябълков, ако не винен.
На две коли вече съм отпушвал така. По малко вътре през дюзата. Оставяте 5 минути, пак пръскате, и така няколко пъти.
Ако е много запушено от котлен камък в следствие на вода - може да го оставите за през нощта без да се опитвате да пръскате след тази интервенция(за да не изпръскате оцета отвътре).
Хубаво е да има парцалче отдолу под иглата че знам ли ги тия какво ръгат в оцета - може нещо с лака да стане.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 май 2017 - 14:38
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg