Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Ел Проблеми

Petio снимка Petio 03 декември 2013 - 21:41

Здравейте колеги.
Имам проблеми относно астрата и ще помоля за компететно мнение:
Малко предистсория може би свързана със сегашният проблем
Етап 1 - Включваха се аварийните мигачи сами и след натискане на ключа се изключваха нормално
Етап 2 - Включваха се аварийните мигачи и се изключваха след подаване на контакт и изгасване на контролните лапми натискам ключа за аварийни и тогава гаснеха
Етап 3 - След запалване и изключване на контакт стрелките остават на положението което са били в смисъл както е работил оборотомера на 1000 оборота си остава на 1000, след запалване почва да отчита от 1000.
Етап 4 - Изчезна осветлението на таблото след подаване на светлини от ключа за светлини
Етап 5 - При запалени светлини изчезваше управлението на борд.компютъра от волана.
Етап 6 - Оправи се управлението на борд компа но изчезна клаксона при запалени светлини от ключа
Всички тези симтоми се проявиха миналата година при студеното време и се оправиха сами без никаква намеса при дигностика когат бяха налични грешки не се откриваха просто си изчезнаха в реда си на появяване една по една

В момента положението е следното:
Не работят контролните уреди на таблото - скоростомер, оборотомер, индикаторни лампи и т.н все едно табло няма.Неработи управлението на панела с ключа за аварийни,централно и спорт бутона и ключа за светлините нереагира.Светлините (габаритни и къси) светят про подаване на контакт, както и неработят реотаните на задното стъкло.Всичко друго си функционира - управление на мигчи, круиз контрола, чистачки и т.н.Информация за километри в час се изписват на БИД дисплеят

Диагностиката дава грешна индентификация с IPC във CIM модула и липса на връзка с IPC както и в други модули свързани с IPC

Сервиз Стефанов Пловдив неказаха нищо цял ден обикаляха колата без резултат.
Мога да намеря табло но мисля бях чел че само със смяна няма да имам резултат,някои казват за развързване на другото табло за да го закача и към тази кола, после препрограмиране и т.н

Приемам съвети и мнение къде може да е проблема

Съвети относно провери бушоните мисля са излишни защото първо от там минах всички са проверени и в преден и в заден център


Благодаря на всички колеги отзовали се ще оставя и номер ако някой може да помогне със съвет който е дълъг за обяснение и писане
тел ми 0888130814 Петър.
По колата нищо не е правено сутринта както си работеше всичко вечерта вече нищо неработи акумулатора е зареден оставях го и разкачен за денонощие но няма промяна
Отговори

CH_M снимка CH_M 04 декември 2013 - 09:51

Щом казваш че се влияят от температурни разлики тия аномалии, най вероятно студени спойки по платката и конекторите на CIM модула.
Виж тази тема:
http://www.astra-h.r...ont_cim-modulya
Отговори

Petio снимка Petio 04 декември 2013 - 16:45

CIM модула работи проблеми в него няма, ако имаше проблеми в него нямаше да работят првключватели и т.н неща а там всичко е наред
Отговори

kirenski снимка kirenski 04 декември 2013 - 17:02

А дали е възможно алтернатора да не ти зарежда правилно ????
Пиша го това защото съм имал подобен проблем с алтернатора,симтомите бяха почти същите ,но накрая спря и да пали :mhihi:
Отговори

Petio снимка Petio 05 декември 2013 - 20:56

Алтернатора работи, а и го сменях преди няма и 20хил километра.Сега зарядното напрежение е 14.2 волта със запалени светлини
Отговори

Vladko снимка Vladko 06 декември 2013 - 03:18

Колега 99% CIM модул, казваш, че в някакъв момент не си имал и клаксон както и проблем с бутоните на волана. Това са 100% признаци за CIM модул. Аз имах подобни проблеми след провеждане на сервизна акция на предишната ми кола в крайна сметка, супер сервиза на Опел повреди модула и се наложи да го сменят.
Отговори

Petio снимка Petio 06 декември 2013 - 10:08

 Vladko, на 06 декември 2013 - 03:18, каза:

Колега 99% CIM модул, казваш, че в някакъв момент не си имал и клаксон както и проблем с бутоните на волана. Това са 100% признаци за CIM модул. Аз имах подобни проблеми след провеждане на сервизна акция на предишната ми кола в крайна сметка, супер сервиза на Опел повреди модула и се наложи да го сменят.

Може и да има проблеми със CIM модула но супер сервиза на опел казаха че проблема не е в него че са го тествали а и каато изключим проблема с волана всичко друго си работи и като изходим от там то това с свирката и бутоните са симптомични проблеми при всяка 3та астра но таблата си им работят
Отговори

Petio снимка Petio 10 декември 2013 - 13:55

Колеги някой знае ли как се намира секюрити от модул на друга кола и обучаването му.ещо идеята да извадя секюрити на кола дето вече не си знае къде из европа са и частите ми е безмислено а и по оторизираните незнам дали ще извадят при положение че нямам талон на колата
Отговори

Никсън снимка Никсън 11 декември 2013 - 16:07

Здравей колега , най-вероятно проблема се е появил с дефектирането на алтернатора и последствията от това / върни лентата назад по спомен / . Явно IPC-то ти е отнесло ,,шамара,, - липса на CAN комуникация . Табла /IPC/ по принцип се ремонтират . Друго - бих ти препоръчал , в оторизиран сервиз на Опел да ти направят ъпдейт на всички модули наново . След ,което не би трябвало да има проблем . Поздрави и Успех .
Отговори

Petio снимка Petio 11 декември 2013 - 17:03

Много благодаря колега
Ами той алтернатора си замина малко след като купих колата дали минаха и 2 месеца но като се има предвид къде е сложен какви са натоварванията му зимно време и това че колата нямаше кора под двигателя мисля че даже много е и изкарал :), що се отнася до IPC как се ремонтира какво му гори някакво захранване или?
Отговори

Никсън снимка Никсън 11 декември 2013 - 23:27

Здравей колега , възможно е да е някакво захранване + или - ....... след като не ,,тръгва,, цялото табло , но това е само една от възможностите , може да има и други поражения . Пиши на Л.С. Поздрави и Успех.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg