Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Астра Г Х18ХЕ1 става ли на газ?

Тази тема е заключена « Prev

Seeker снимка Seeker 14 септември 2010 - 16:22

Има и бордови компютър и ме интересува дали това няма да пречи на газовата. Още не съм я купил та затова питам предварително. Някакви препоръки за каква газова да слагам. Мерси предварително.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 14 септември 2010 - 16:31

Ти тази тема прочете ли я, или по- лесно е да пускаш нова?
http://www.opelclub-...showtopic=73643
Отговори

Seeker снимка Seeker 14 септември 2010 - 16:37

В тази тема не успях да намеря отговор на въпроса, има ли проблеми с газта за Х18ХЕ1.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 14 септември 2010 - 16:39

Няма проблем. А това, че имаш борд компютър няма никакво значение. Слагай газов инжекцион и карай.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 септември 2010 - 17:11

Вземи си направо тази направо да си спестиш много време и пари!!
1.Има газов инжекцион.
2.Няма да имаш проблем с компа....(дано и нямаш).
http://www.opelclub-...showtopic=75595
Вектра Б...??Но ти си знаеш."Не правим реклама"

п.с.По въпроса ...няма да имаш проблем да сложиш газова.Препоръки за газ - без значение стига да ти я сложат правилно.
Мнението беше редактирано от BatSlav: 14 септември 2010 - 17:14
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 септември 2010 - 18:03

 Seeker, на 14 Sep 2010, 17:37, каза:

В тази тема не успях да намеря отговор на въпроса, има ли проблеми с газта за Х18ХЕ1.



Да, ще има проблеми. Най-вече с водачите на клапаните. След това започва харч на масло и тн. Минал съм по този път, а и съм се консултирал многократно с различни хора. При този двигател ще има проблем. Моят съвет е да пропуснеш тази интервенция :newsm05_41:
Отговори

Seeker снимка Seeker 14 септември 2010 - 20:04

Е те тук вече ме объркахте. Значи да забравя за този мотор, така ли?
Е какво да търся за безпроблемна газификация и достатъчна мощност?

 IvailoM, на 14 Sep 2010, 19:03, каза:

Да, ще има проблеми. Най-вече с водачите на клапаните. След това започва харч на масло и тн. Минал съм по този път, а и съм се консултирал многократно с различни хора. При този двигател ще има проблем. Моят съвет е да пропуснеш тази интервенция :newsm05_41:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 септември 2010 - 20:07

Според мен последния пост на колегата е много грешен.Отдавна хората карат на газ и това за харченето на масло ще стане от друго но не и от газта..За компа повечето ще потвърдят иначе двигателя не е никак лош!!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 септември 2010 - 20:15

Нека не влизаме в спорове За или Против газта! Има много изписано за плюсовете и минусите на "евтиното гориво". Колегата е задал конкретен въпрос и нека се придържаме към него. Това, което съм написал е на базата на лични наблюдения и опит с този мотор, и в частност поведението му с газов инжекцион. Както и наблюденията на двама майстори, занимаващи се с Опели. Ти Слав, на базата на какво изразяваш твоето мнение и как реши, че не съм прав и бързаш да опровергаеш моето твърдение?
Отговори

Seeker снимка Seeker 14 септември 2010 - 20:24

Дайте съвет какъв мотор да купя за да мога да му сложа Газ и да не е спънат кон. :newsm05_41:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 септември 2010 - 20:27

1.Ти на твоя мотор имаш ли газ?
2.Предната кола ми беше на газ и имам наблюдения?
3.За това сега не слагам газ(не ми се занимава постоянно газ бензин,а и вече не карам толкова).
4.Хора разбирачи бол(мой познат има същия двигател на вектра Б и досега е нямал проблеми).
5.Според теб по лоша ли е газта от бензина?
6.Ако беше толкова проблема във водачите то не само на този двигател ,а и на другите ще имат проблеми. :newsm05_41:
7.Каква е разликата този двигател х18хе1 от х18хе?
Смятам,че нито ще е първият нито последния сложил газов инжекцион на този двигател.
Мое мнение..
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 14 септември 2010 - 20:32

колега купувай и се не бой имаме зафира x18xe1 вече 100000km газов инжекцион никакви проблеми,маслото грам не го пипа,двигателя грам не се чува харчи малко
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 септември 2010 - 20:42

 Seeker, на 14 Sep 2010, 21:24, каза:

Дайте съвет какъв мотор да купя за да мога да му сложа Газ и да не е спънат кон. :newsm05_41:



Х20ХЕV 2000 куб 136 к.с..
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 септември 2010 - 20:44

 BatSlav, на 14 Sep 2010, 21:27, каза:




1. Имах ГИ като взех колата, след това доста време страдах, направих ремонт, изхвърлих газта и вече нямам проблеми! Мисля, че 2 пъти вече написах, че изразявам мнение, на базата на личен опит с газ на този двигател и не е нужно повече да пояснявам!
2. Предната ти кола е била на газ, но с този двигател ли беше Слав? Защо поставяш под общ знаменател всички двигатели?
3. Какво значи "не ми се занимава"? Нали е много евтино и елементарно за боравене?
4. Тези "разбирачи" всекидневно се занимават с коли за разлика от нас с теб :newsm05_41:
5. Да, според мен газта е по-лоша от бензина! Това е мое лично мнение.
6. Конструктивно погледнато X18XE1 има различия с останалите двигатели.
7. X18XE1 е много капризен, няма нищо общо (почти) със X18XE, и всичките му неща са по-скъпи. Другата разлика е в управлението на двигателите - X18XE e Simtec 56.5 и степен на сгъстяване 10,8
докато при, X18XE1 e Simtec 70 и степен на сгъстяване 10,5 . X18XE1 е с по-малък блок от 1.6, но с удължен ход на буталото. И още, и още.............
Мнението беше редактирано от IvailoM: 14 септември 2010 - 20:45
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 септември 2010 - 20:51

Добре но кажи защо не става газ и какво е общото между газта и маслото??Да газта е по евтина ама си е 1000 лева още пара,а сега е криза.Да съгласен съм старата кола не е опел "ок",има разлика прав си!!.Аз съм прос човек и характеристики не разбирам...не ми и трябва.Но темата е може ли да се сложи и ако не защо!!Млъквам защоно не карам с газ но нека който кара да каже има ли проблем или не.Сори за спама..
Отговори

Оги снимка Оги 14 септември 2010 - 20:58

 BatSlav, на 14 Sep 2010, 21:51, каза:

...


Приятелю аз не мога да разбера толкова много ли не издържаш да постваш, че във всяка тема знаеш? Пишеш n пъти празни приказки и накрая сърдит правиш пореден празен пост да кажеш, че не разбираш от характеристики :newsm05_41: ... и сори за спама :offtopic: Сори мори само темите пълни с глупости.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 14 септември 2010 - 21:00

 Оги, на 14 Sep 2010, 21:58, каза:

Приятелю аз не мога да разбера толкова много ли не издържаш да постваш, че във всяка тема знаеш? Пишеш n пъти празни приказки и накрая сърдит правиш пореден празен пост да кажеш, че не разбираш от характеристики :newsm05_41: ... и сори за спама :offtopic: Сори мори само темите пълни с глупости.



Не бе няма какво да правим и за това....да те питам твоя пост по темата ли е ????
Отговори

proleten снимка proleten 14 септември 2010 - 21:06

Ще си позволя и аз да не се съглася с колегата IvailoM, въпреки респекта който изпитвам към него вследствие на наистина компетентните мнения давани досега в най-различни теми.Наближавам 30 000 километра с ГИ на този двигател и не е настъпвал и най-малкия проблем досега.Разхода на маслото не се е увеличавал,лично аз съм доволен от мощноста и разхода на гориво,но все пак не съм любител на високите скорости.Като вземем предвид и цената на газта спрямо бензина коментарите стават излишни.
Мнението беше редактирано от proleten: 14 септември 2010 - 21:07
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 септември 2010 - 23:18

 proleten, на 14 Sep 2010, 22:06, каза:

Ще си позволя и аз да не се съглася с колегата IvailoM, въпреки респекта който изпитвам към него вследствие на наистина компетентните мнения давани досега в най-различни теми.


Благодаря за добрите думи колега! Евала, радвам се, ако е така наистина и нито веднъж:
- не си имал проблеми с електрониката, вследствие на качествената газ, монтаж и тн.
- не си ходил на донастройки
- не са ти запушени дюзите и вместо като подадеш газ да се изстреля да забие муцуната
- не са ти сипвали 35 вместо 28л. :offtopic:

Не твърдя, че съм гений и съм открил топлата вода. Всичко, което споделям е с цел да помогна на колегата! Този двигател не е роден да бъде на газ. Има далеч по-непретенциозни мотори, с които няма да има човек проблеми на газ и ще му вършат чудесна работа :newsm05_41: Излишно е да спорим и да се заяждаме един с друг. Неоспорим факт е, че при поставянето на газова уредба човек трябва да се грижи за 2, вместо за една системи :offtopic: Ако има желание разбира се, а не да кара до откат. Специално за XE1 мога да заявя, че има скъпи части - дебитомер, ламбда и независимо, че "пестиш" от по-евтината цена на газта ще ти е трудно да си ги купиш като им дойде времето. А този момент е неизбежен и който го отрича според мен си затваря очите. С това мисля да спра вече, защото явно ставам досаден. Нека сам за себе си всеки да избере как ще му е най-изгодно :offtopic:
Отговори

Globe снимка Globe 15 септември 2010 - 06:58

Ако си направиш газовата както трябва (както се предполага ,че ще ти я направят ) няма да имаш никъкви ядове ;) Разлика във вървежа естественно ще има ,но като цяло няма какво да му обръщаш внимание на това при положение ,че караш евтино ,а и си си взел 115 коня кола ! :)

Отностно поддръжката цените са нормални за опел и за тези години. Като цяло мотора си е хубав и ако си запалил свещ и оцелиш качествена бройка няма да имаш ядове :)


п.с как точно газта може да прецака водач на клапан?
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg